Žárlí na mou rodinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 13:33
Žárlí na mou rodinu

Ahoj…potřebuju se nutně vypovídat a možná i poradit. vždy jsem měla krásnej vztah se svými rodiči, prarodiči, sestrou a vůbec celou rodinou. prostě značka ideál, kdykoliv cokoliv potřebuju, vím, že se na ně můžu obrátit a stejně tak oni ví, že jsem tady pro ně. jenže jsem se vdala za jedináčka, který vyrostl v rodině, kde otec byl někdo a měl hlavní slovo, nešel pro ránu daleko a terorizoval svým chováním celou rodinu. nyní jsem vdaná přes čtyři roky a obávám se, že se z mého mnažela stává jeho otec, kterého vždy odsuzoval a jeho chování nenáviděl. to že je manžel introvert a není moc společenský, to by mně až tak nevadilo, s tím se prostě dělat nic nedá a každý jsme nějaký, ale že už nějakou dobu pozoruju a hlavně pociťuju, jak mu vadí moje rodina, z které jsem vzešla, to už mně vadí hodně. moji rodiče se nám nikdy do ničeho nepletli, chodí k nám výjimečně, ale my u nich máme dveře dokořán kdykoliv, pomáhají nám jak se dá, bez řečí nám ručili na byt (manželovi rodiče v tom viděli hned problém). jsem zvyklá si denně s rodiči volat a minimálně jednou týdně je s dětmi navštěvovat. minulý týden mně však manžel nadal, že se bez rodičů doslova ani nevyseru, že to není normální jak si denně voláme a že tam můžu chodit jen občas a ne tak často jako doposud. k tomu se začal chovat k mým rodičům chladně a sotva je pozdraví. je to dlouhodobější záležitost, která momentálně prostě vyvrcholila. jsem z toho zoufalá, manžel se cítí odstrčený a prý mám ráda jenom je, ale není to pravda. má rodina jsou manžel a děti, ale přece mám i rodinu, z které jsem vzešla a mám ji hrozně ráda, je to tak špatně? k jeho rodině jsem se vždy chovala jak nejlíp jsem mohla, ale i tady mně bylo vyčteno, že naddržuju našim a nechovám se stejně k obojím. něco mu vykládat je marný, mele si svoje a deptá mě čím dál víc. nemáte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 29.09.14 13:37

To se stává v tom případě, kdy rodina toho chlapa nefunguje jak má. Žárlí na váš dobrý vztah, protože to tak sám doma necítil. Bohužel se tím asi mnoho udělat nedá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 13:55

Je určitě fajn, že s rodinou vycházíš, ale vnímání těch vztahů se může lišit. Já třeba jsem z celkem průměrné rodiny, občas si zavoláme (spíš když je něco třeba nebo se něco děje), občas se navštívíme nebo jedem k našim na oběd. Manžel je jedináček, který do 30 žil s rodiči a popravdě mě může urvat :cert:, s rodiči si volá opravdu denně někdy i několikrát (de facto si nemají už co nového říct), ví o nás každou blbost (co, kdy, kde), jezdí tam snad obden a i když je po návštěvě, tak jim třeba ještě volá s nějakou pitomostí. Prostě i když žijem ve svém, máme dítě, tak rodiče pro něho budou vždy na prvním místě a smiřuje se mi s tím těžko. On bere za normu to na co zvyklý, a já to na co jsem zvyklá já. A ano i jeho rodiče nám pomohli (naši teda taky), ale i proto výše uvedené je můj vztah k jeho rodičům chladný.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25414 příspěvků 29.09.14 14:02

Je fajn, že máš se svojí rodinou fajn vztahy, ale všeho s mírou…

já mám taky se svojí rodinou fajn vztahy, mám tam dveře otevřené, ted´ jsem po dlouhé době jela jen s mamkou a sestrou na víkend k neteřince a udělali sme si dámskou jízdu, manžel hlídal děti… chodím k našim s dětma tak cca jednou týdně, ale volat jim denně…to se na mě nezlob, ale to je i na mě moc a nedivim se, že to tvýmu muži vadí.. to by mi vadilo taky… o žárlení to fakt nebude…

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 29.09.14 14:18

Asi zarli a kope kolem sebe. Nic mene 1× tydne jit s detmi na navstevu mi prijde naprosto v poradku kdyz to nemate daleko. Ale volat si kazdej den to mi prijde ujety. Kdyby muj partner volal domu kazdy den tak me to hodne vadi. A to mame vztahy dobre ba obou stranach. A predstav si kdyby on svoji mamce kazdy den volal a hlasil ji kazdej prd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 14:19

Mám podobnou situaci doma. Nejsem tedy tak často s našima v kontaktu, ale i tak můj muž žárlí, rýpe a těžce nese moje vztahy s rodinou. Někdy je to komické, někdy nevím co s tím. Muž vyšel z komplikované rodiny - otec moc nefungoval, k dětem nikdy vztah neměl, matka nevyrovnaná, hysterická manipulátorka. Můj muž a jeho sestra si nikdy nesměli zvát kamarády a ani za nimi chodit domů, tchýně „zlikvidovala“ vztahy svého muže s jeho bratry a celý život žije žárlivostí a bezdůvodnou zlobou vůči nim. Vím, že můj muž to neměl (a nemá) lehké a přičítám to prostředí ze kterého vyšel. Neviděl jiný vzorec, žádné budování vztahů v rodině. Na druhou stranu se muž snaží a nějak to vybalancováváme, ale je to vysilující a hrozně mě tím někdy štve.
Nemám radu, je to těžko řešitelná situace. Možná by pomohla otevřená promluva s mužem a ujištění, že tvoje vztahy s rodiči neohrozí váš vztah a rodinu.
Promiň anonym, chodí sem známí co znají můj nick a nechci sebe a muže vystavovat řečem. Prosím o zachování anonymity.

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 29.09.14 14:22

Souhlasim s anonymkou. Svoje rodice miluju stykame se vidame se s mamkou klabosime po skypu treba 2 hodiny. Ale primarni je moje rodina vytvorena s partnerem. To volani je opravdu extrem. Ses tak naucena a pro tebe je to ok, ale pro ostatni ne

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 29.09.14 14:24

Také mám se svojí rodinou nadstandardní vztahy. S mamkou si volám i 2× denně a nepřijde mi na tom nic špatného. Manžel vyrostl v trochu jiných poměrech a tak to vnímá zcela opačně. Museli jsme se naučit vzájemně respektovat a jde to lépe.
Co si sednout a rozumně si o tom promluvit? Zeptat se ho na rovinu, co mu vadí?
My měli největší krizovku, když se malý narodil. Několikrát jsme se zuřivě pohádali, vadilo mu, že když přijel domů, že tam byla moje máma, která mi ze začátku byla obrovskou oporou, byla jsem po císaři a těžkém porodu, malý spal jedině v jezdícím kočáře, nezvládala jsem jeho, natož domácnost. Trvalo to asi dva měsíce. Po zuřivé hádce vyšlo najevo, že mu vadí její přítomnost.
Teď máme dohodu, že když přijde domů, bude mít klid - tudíž jsem omezila návštěvy, jak ze stran kamarádek, tak i rodičů, kteří mně a vnuka navštěvují zásadně tehdy, když je manžel v práci, tudíž cca do 18:30. Má ve zvyku mi zavolat, že jede domů, tak se naši sbalí a odejdou, jakoby tu nebyli. Stejně tak si i já domlouvám srazy s kamarádkami a odpolední programy pro syna, snažím se, abychom byli, až přijede doma. 3-4× týdně mu uvařím teplou večeři a je klid. Zároveň jsme uzavřeli dohodu, že jeden víkend v měsíci jezdíme k mým rodičům na chalupu popřípadě domů na návštěvu a jednou měsíčně jezdíme naopak k jeho mámě. A funguje to. Je to o vzájemné dohodě.
Telefonování mu naštěstí nevadí, to bych na něj asi už houkla, ale je pravda, že se snažím s rodinou telefonovat, když tu není a večer to omezuju jen, když je to něco nutného, jinak to řeší smsky.
Určitě bych mu v něčem ustoupila, zkusila nalézt nějakou střední cestu, která by vyhovovala vám oboum. Přece jenom ta hlavní jednotka jste teď vy dva a děti. S ním zestárneš :hug: Hlavu vzhůru! Nic není tak horké, jak se zdá!! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 14:25

Ano žárlí, vaše rodina je přece ta super, dokonalá, pomohla vám, dělá pro vás první poslední, jeho otec je terorizuje, je takový a makový, jeho rodiče se pro vás nepřetrhnou. A to, že ty tvrdíš, že manžel a děti jsou pro tebe ta hlavní rodina, no třeba on to tak nevnímá (já to taky tak nevnímám a to že se bez rodičů nevys… vyčítám manželovi taky :mrgreen: )

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 29.09.14 14:32

Já si s tátou taky volám aspoň jednou denně (tedy většinou on mně), co si pamatuji, on si se svým otcem volal taky každý den, matka se svými rodiči také. Manžel má naopak se svojí rodinou vztahy úplně opačné, možná si tak jednou měsíčně pošlou smsku. Ale moje „vyvolávání“ mu vůbec nevadí :nevim: V práci jsem měla kolegyni, která si se svými dcerami volala snad 5krát jen během pracovní doby. Tohle už mi připadalo zvláštní, ale když jim to tak vyhovuje? Vztahy měly moc hezké. Nechápu, co na tom manželovi vadí :nevim:

kvaček
Extra třída :D 13789 příspěvků 29.09.14 14:50

Já si myslím, že je to o lidech, jak to mají nastavené.. U nás vztahy byly v mé rodině komplikovanější, je pravda, že kvůli tomu jsou u nás hádky, protože manžel si myslí co je u nich, musí být i u nás- bohužel.. a proto jsem mívala spíš z toho stresy. Např výmysly typu seznamování rodičů na kávě, sedánky a nebo křtiny velké slavení doma atd a jiné.. Prostě u nás to nejde a většinou jsem se dostávala do situace, kdy na mě tlačil manžel- bral to jako samozřejmost, že všichni skáčou radostí nad slavením, já jsem to oznamovala s hrůzou, kdy jsem byla setřena a pak ještě mi manžel dal čočku, že jejich strana s tím počítá…
Já si myslím, že nikdo za rodiče nemůže, a konečně to pochopil i můj muž, že mě netlačí do nějakých rodinných a slavících a jiných akcí..
S tím voláním je to ale opačně on pomalu nevolán vůbec, jezdění taky nic moc, u nás si teda voláme pomalu každý den někdy s návštěvama.. ale já většinu si volám kdy doma neni. Kupodivu i mu to vadí, jakože pořád plkáme nebo jak to napsat :mrgreen:

Zuza30
Kecalka 398 příspěvků 29.09.14 14:53

Co já bych za to dala, kdybych mohla zavolat rodičům. Otec zemřel před třemi lety a mamka letos v únoru. S mamkou jsem si taky volaly denně, bydlela 100 km ode mě. Mám dvouletýho syna a ten pořád chce volat babi, jenže má namysly druhou babičku. Je to hrozný žít s vědomím, že už nikdy v životě svoji mamce nezavolám.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 29.09.14 15:22

Proč by mělo někomu vadit, že denně zavolám rodičům? 8o Proč bych jak denně nemohla zavolat rodičům? 8o Co je na tom moc, děnně třeba 10 minut věnovat své mámě a pohovořit si s ní? Proč by to jako mělo někomu vadit a mělo by to být moc? Tohle je o netoleranci, absolutně nechápu, ani z jedné strany, proč by partner/ka jen proto, že mají už svou rodinu nemohli denně pohovořit se svými rodiči, pokud to chtějí a je jim to milé.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 29.09.14 15:27
Pro koho ostatní ne? Komu je co do toho, jestli ona denně zavolá rodičům. Čím zanedbává, odstrkuje či neupřednostňuje svou rodinu jako manžela a děti? Tím, že jednou denně zavolá rodičům? Jestli manžel žárlí na její vztah s rodiči, je to ale jeho problém. Proč podsouvat zakladatelce, že její jeden denní telefonát s rodiči je extrém? Co je na tom extrémního? Nic. Pokud ona to má ráda a chce, blbý je, že musí poslouchat kecy manžela o tom, že by neměla. Proč by neměla dělat něco, co chce? Bavíme se o pár minutách :nevim: nepodsouvejte jí, že ona dělá něco zlého, nedělá. Zlého dělá její manžel tím, že jí to vyčítá.
@Šarlota4 píše:
Souhlasim s anonymkou. Svoje rodice miluju stykame se vidame se s mamkou klabosime po skypu treba 2 hodiny. Ale primarni je moje rodina vytvorena s partnerem. To volani je opravdu extrem. Ses tak naucena a pro tebe je to ok, ale pro ostatni ne
me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 29.09.14 15:42

Můj manžel teda nemá moc představu jak často svým rodičům volám, protože to tak dělám v době, kdy on je v práci, večer si voláme jen krátce, pokud je potřeba něco organizačně poladit. Čas kdy přijde domů se snažím věnovat jemu- a stejně tak bych nebyla nadšená, kdybych pravidelně koukala na něj, jak přijde z práce a místo toho, aby si povídal se mnou, tak se vykecává po telefonu.
Tak volej vašim přes den, to mu snad nemůže vadit ne? Popř. mu neříkej, že jsi jim volala…a máš klid.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >