Žárlí starší dcera na mladší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
danalam
Povídálka 21 příspěvků 17.12.17 12:49
Žárlí starší dcera na mladší?

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu.
Nevím co se děje se starší dcerou (4roky), v únoru letošního roku se nám narodila dcera
druhá a bylo všechno v pohodě, od starší žádné žárlení, žádné scény, s miminkem pomáhala
ale od minulého týdne furt pláč, cokoliv mladší udělá, zapíská, hlasitě se zasměje, hlasitěji si povídá (mladší je fakt hodná, že pořádně ani nepláče) tak starší začne plakat, utíká se schovat do dětského pokoje, slzy jak hrachy. Když jde mladší spát, tak starší je zase úplně v pohodě, ale jakmile se mladší vzbudí, tak všechno od znova, starší
se schovává v pokoji, mladší za ní do pokoje přileze, starší dcera ji posílá pryč a chce být sama (vádí jí prý jak malá piští, přitom když je ve školce, piští tam všichni o hodně víc a to jí nevadí).
Chtěla jsem se zeptat, je možné aby starší dcera začala žárlit na sourozence až po 10měsících co je malá doma. Myslím, že se jí věnuji dost, děláme i spoustu věcí sami spolu, mladší hlídá manžel, takže tomu vůbec nerozumím. Zažil to někdo? Přejde to? Vysvětlování nepomáhá, zákaz oblíbených činností nepomáhá, dostala už i na zadek nepomáhá.
Nechci aby byla nešťastná ale celý den poslouchat kvílení a pláč jen proto, že mladší dcera zabrouká je na palici.
Když mě někdo poradí budu ráda, děkuji.

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.12.17 13:05

Určitě žárlí může začít žárlit dítě i po delší době ze začátku byla malinká tak to tak nebrala ale zda už leze tak ví že už tu není sama a věnujete se i té druhé myslím si že to přejde dělají to skoro všechni sourozenci :)

danalam
Povídálka 21 příspěvků 17.12.17 13:25

Děkuji, trochu jste mě uklidnila, mladší dcera starší zbožňuje a když vidím jak tu malou odstrkuje, vyhazuje z pokoje je mi to moc líto. Mám z toho hlavu už jak pátrací balon, nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit žárlení skoro až po roce. Je mi smutno, když si představím, jak bude probíhat štědrý den, plný kvílení a slz. No nedá se nic dělat, jak jste psala, musíme vydržet, snad to brzy přejde, ještěže je mladší tak malá a nerozumí tomu. děkuji

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 17.12.17 13:37

Ahoj, u nás to bylo a je stejný, jen s menším věkovým rozestupem dětí. Starší začal na mladšího žárlit až když začal lozit, bořit mu stavby, projevovat názor apod. Ležící a občas plačící mimino mu nevadilo, nová samostatná osobnost už ano. Mladší má teď skoro 14 měsíců a zase se to lepší, i když pořád to není dokonalé. Jen už si starší zvykl, že i mladší má svůj názor a je třeba ho respektovat.

danalam
Povídálka 21 příspěvků 17.12.17 13:49

Přesně jak jste psala, pokud mladší jen ležela tak byla starší zlatá, pomáhala, mazlila a já se těšila, že jak mladší začne lozit, jak si spolu vyhrají, jak se mají rády a opak je pravdou, starší ze dne na den začala brečet, brečí snad už pátý den v kuse, malou furt zahání, děs. Jakmile jdeme ven i s kočárkem, tak je zas vše dobrý, kočárek veze sama, malou v kočárku furt hladí, v obchodě jí chce kupovat věci, úplná pohoda. Ale jakmile jsme zase doma, už se uklízí do pokoje a nechce být s malou dohromady. Jak jste psaly, asi to chce čas.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >