Žárlím na ex manžela, nechápu se

Anonymní
11.5.21 22:55

Zarlim na ex manzela, nechapu se.

Jsme rok rozvedeni, ja chtela rozvod, kazdy jsme chteli v zivote neco jineho. Mam jineho partnera, miluji ho. S exmanzelem mame hezky vztah a dlouho jsme se v tom placali, proste jsem ho mela rada, je to dobry clovek, ale proste nase cesty se rozchazeli. A ted, kdyz mu celou dobu preji aby byl stastny a nasel si slecnu ktera bude mit stejny nazor na zivot jsem zacala zarlit? Asi ji nasel. Nejak se nechapu. Vratit se k nemu nechci, mam jiny zivot tak si rikam proc mam pocit ze jsem ho ted teprve definitivne ztratila :nevim: Je to normalni prubeh ukonceneho vztahu? Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
560
11.5.21 22:59

Asi je to i normální. Několik let vztahu s někým se prostě zahodit nedá, pokud ti osoba neublížila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 23:01

@dog.s byli jsme spolu 10 let. Teprve ted na sobe citim ze opravdu zacinam zit jinak, ale jde to pomalu.

• Citovat
  • Nahlásit
3897
11.5.21 23:12

Skoro bych řekl, že bude hůř. Čas zahladí špatné vzpomínky, nový vztah více zevšední a pak samozřejmě přijdou pochybnosti. Navíc pokud to byla tvoje iniciativa, můžou být pochybnosti větší.

Dokud neměl i on vztah, možná jsi v něm měla i jistotu nějakých pootevřených zadních vrátek a ty se teď zavírají.

Lék na to není asi žádný, prostě si to asi musíš odžít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 23:15

@Josef_t napsal si to asi presne.. a asi jsem rada ze uz je stastny a nekoho ma, je to pro me uplnej konec a muzu se vic soustredit vic na novy zivot. A musim si asi obcas pripomenout proc jsem odesla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 00:04

Ja šileně žárlim na dalku na sveho kdysi toho praveho. Uz je to pres deset let a fakt nepreziju, jestli si nekoho nasel :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
6692
12.5.21 00:10
@Josef_t píše:
Skoro bych řekl, že bude hůř. Čas zahladí špatné vzpomínky, nový vztah více zevšední a pak samozřejmě přijdou pochybnosti. Navíc pokud to byla tvoje iniciativa, můžou být pochybnosti větší.

Dokud neměl i on vztah, možná jsi v něm měla i jistotu nějakých pootevřených zadních vrátek a ty se teď zavírají.

Lék na to není asi žádný, prostě si to asi musíš odžít.

Opravdu si nekdo mysli, ze ma otevrena vratka se vratit zpatky? To bych musel byt dobrej cvok, abych vzal zpatky zenskou ktera mne dala kopacky. Bych se ze sebe poblil pri pohledu do zrcadla. To je jako zmackat svou osobni hrdost a splachnout ji. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
12.5.21 09:32

Řekla bych, že záleží na důvodech rozchodu. Pokud jsi ho milovala a rozešli jste se „jen“ kvůli nějakým objektivním skutečnostem, tak to asi pochopitelné je. Já jsem to tedy takto vůči svému ex necítila. Rozešla jsem se s ním já, ale důvod byl ten, že jsem věděla, že s ním do budoucna být opravdu nechci. Ke konci jsem s ním byla spíš z lítosti. Já jsem se naopak po rozchodu modlila, aby si někoho co nejdříve našel, abych nemusela mít takové výčitky svědomí. Když si po čase fakt našel přítelkyni, byla jsem moc ráda, žárlivost nebyla vůbec žádná.
Jinak teda partnerova ex to měla asi podobně jako ty, rozešli se z podobných důvodů a také nějak nedokázala skousnout, že „už není její“ :roll: I když to lidsky můžu chápat, byla jsem fakt naštvaná, že to mému partnerovi cpe pod nos… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19289
12.5.21 09:58

Tak já to nechápu vůbec, cítila jsem po rozvodu jen úlevu. Dodnes si vzpomínám na ten pocit, jak moje první myšlenka po probuzení byla… Fakt jsem volná? A to i když už jsem žila s někým jiným.
A když dospěly děti z prvního manželství, tak jsem mi ulevilo úplně, přestala jsem s ním komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 10:50

Ja jsem take na jednu stranu rada ze bude uz zase stastnej a ze ze me spadnou take vycitky. Rikala jsem si, ze kdyby mel treba,,mlatil" bylo by to vse jednodussi. Ale samozrejme ze to nevi a nic rikat nebudu a ani nebudu nic zjistovat jak na tom je. Jen sem byla prekvapena jak jsem reagovala.

• Citovat
  • Nahlásit
6991
12.5.21 11:09

Mně to přijde normální, pokud (jak píšeš) nestálo za rozchodem/rozvodem nic extrémního. Asi funguje selektivní paměť, kdy si člověk vybavuje to pěkné a to ošklivé vytěsňuje. Nehledě na to, že někdy může člověk zkrátka jen cítit, že je o něco ošizen (to, co v našem vztahu nešlo, najednou jde…). Tedy že ta žárlivost není ani tolik o tom bývalém partnerovi jako osobě, jako o tom, co ten ex partner má, jak žije, jak se mu daří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 11:12

@Hecate ja se pristihla ze zarlim na to, ze ona bude mit to co jsem na nem mela rada, ale bohuzel to nestacilo. A zaroven mi to chybi u noveho partnera, ale partner ma presne to, co nemel byvali :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
946
12.5.21 11:31

Třeba sis vnitřně myslela, že po tobě už si žádnou lepší nenajde a teď jsi zjistila, že našel :nevim:
Nebo možná zadní vrátka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
12.5.21 11:33
@Anonymní píše:
@Hecate ja se pristihla ze zarlim na to, ze ona bude mit to co jsem na nem mela rada, ale bohuzel to nestacilo. A zaroven mi to chybi u noveho partnera, ale partner ma presne to, co nemel byvali :lol:

Jojo a pak se divime tomu, že se říká, že žena neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane :lol: Já tě docela chápu, je to zvláštní, když někdo, kdo byl „tvůj“ najednou sdílí pěkné chvíle, které moc dobře znáš, s někým jiným. Ale nemyslím, že je to vyloženě žárlivost. Spíš poukazatel na to, že už se není kam vracet, i kdyby jsi chtěla. Moc to neřeš, čím víc se v tom budeš babrat, nasadis si brouky do hlavy. Užívej si štěstí s novým partnerem. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4939
12.5.21 11:46
@Anonymní píše:
@Hecate ja se pristihla ze zarlim na to, ze ona bude mit to co jsem na nem mela rada, ale bohuzel to nestacilo. A zaroven mi to chybi u noveho partnera, ale partner ma presne to, co nemel byvali :lol:

NO - nezbývá než pochopit, že v životě holt nemůžeme mít všechno! ;)

na ex jsem nikdy nežárlila, bylo mi jasné, že sami nebudou..ale 10let je prostě dost dlouhá doba, navíc ty okolnosti (nijak zvlášť ti zjevně neublížil apod.), čili nezbývá, než svým pocitům dát čas a nechat tento ex-vztah ODEJÍT se vším všudy, protože to jsi evidentně ještě sama v sobě neudělala a celé to úplně emočně neskončila ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat