Žárlím na těhotnou sestru?

Anonymní
15.7.21 09:07

Žárlím na těhotnou sestru?

Omlouvám se za anonym i za delší příspěvek. Chtěla bych vědět nestranný názor, situaci co nejlépe popíšu. Mám o pár let starší sestru, při našem prvním těhotenství jsme otěhotněly skoro ve stejný den, měly jsme stejný termín porodu. Řekla jsem jí, že jsem těhotná hned, jak jsem objevila dvě čárky na testu. Její reakce byla velmi chladná až vyčítavá. Rázně mi řekla, ať to rodičům neříkám do velkého ultrazvuku. Jaké bylo překvapení, když našim řekla o svém těhotenství o týden dříve a bavila se tím, jak naši všem nalili šampaňské a to mé musel potají pít manžel. Po velkém ultrazvuku jsem oznámila těhotenství našim a reakce nebyla vlastně žádná. Moc mě mrzelo, že jsme to nemohly oznámit spolu. Hodila jsem to za hlavu a snažila se zase zapracovat na vztahu se sestrou a rodiči. Po šestinedělí jsme se hned začali snažit o druhé. Bohužel bez výsledku(2× ZT). Sestra o tom ví. Probírala jsem s ní své nezdary. Minulý týden jsme byli pozváni na koupání k sestře. Byla tam celá rodina. Otevřelo se víno a sestry tchýně povídá, že si sestra víno nedá, hned jsem nepochopila. Ptala jsem se, zda je jí dobře. Tchýně na mě spustila, že těhotné alkohol nemohou. Já jsem víno nechtěla. Hned byly otázky, zda jsem taky těhotná. Sestra odpověděla: „Ta, to těžko.“ Byla jsem jak opařená. Nalili mi víno, že když nejsem, ať nedělám hérečku. Zbytek dne jsem poslouchala, že nesmí vzít na klín mého syna, aby nepotratila, nesmí jít pomoct s nádobím, nesmí si jít převléct peřiny atd. Řekla jsem, že přehání, že to není nemoc, hned jsem byla za žárlivou sestru. Další den sestra poslala na společný chat všechny snímky z ultrazvuků. Zeptala jsem se, proč těhotenství neoznámila po velkém ultrazvuku. Celá rodina se na mě nasupila, že žárlím a jsem „rozmazlená mladší sestřička“. Nevím, jak dát vztahy do pořádku. Jsem smutná, to ano, ale z toho jak mi to bylo řečeno a jak se se mnou jedná. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
1669
15.7.21 09:10

Nedivím se ti. Taky bych byla naštvaná. Hlavně teda ta její poznámka by mě dost ranila.

• Nahlásit
900
15.7.21 09:13

Příště bych nedala na radu sestry. A teď bych si od ní dala trošku “voraz”.

• Nahlásit
33003
15.7.21 09:14

Těhotenství má být radost. Ve vaší rodině je to spíš soutěž a nevraživost. Nechápu už ty tanečky kolem prvního těhotenství. Nejspíš nežárlíš, ale fakt si společně strávený čas dovedete „zpříjemnit“ :roll:

• Nahlásit
13971
15.7.21 09:19

Jednej sama za sebe. S ničím se jí nesvěřuj. S žádnými plány ohledně budoucího těhotenství. Já bych po tomto jednání měla od sestry odstup. Onaje asi i potvora.

• Nahlásit
86
15.7.21 09:23

A nezarli spis dlouhodobe sestra na tebe, ze se tak chová?

• Nahlásit
56
15.7.21 09:25

Také mi příjde, že sestra spíš žádní na tebe.

Příspěvek upraven 15.07.21 v 09:26

• Nahlásit
22338
15.7.21 09:25

Tvoje sestra je docela zmetek. Mohly jste už první těhotenství oznámit společně. A přestaň se jí svěřovat, nebude se do tebe moct navážet. Sestru bych v citlivých záležitostech vyměnila za kamarádku, protože ta tvoje má evidentně potřebu s tebou soutěžit a navíc mít navrch. A vůbec nechápu, že jsi při oznamování prvního těhotenství neřekla, jé já jsem těhotná taky.

• Nahlásit
Anonymní
15.7.21 09:33
@Russet píše:
Těhotenství má být radost. Ve vaší rodině je to spíš soutěž a nevraživost. Nechápu už ty tanečky kolem prvního těhotenství. Nejspíš nežárlíš, ale fakt si společně strávený čas dovedete „zpříjemnit“ :roll:

Též mi příjde, jako by se mnou soutěžila, kdo bude první / dřív. Beru věci tak, jak jsou. Nehroutím se z nezdarů. Nechápu její jednání. Proč mi to nemohla říct, když jsme spolu s dětmi byly na výletě. Proč to věděli všichni okolo, ale mně se nemohlo nic říct?

• Nahlásit
11539
15.7.21 09:34

Sestra spíš žárlí na tebe, a ještě se tě snaží pěkně manipulovat. Ve finále to pak vypadá, že je to obráceně. Nic jí příště neříkej, a udělej si to podle sebe, přece nepotřebuješ její souhlas na to, kdy říct rodině o těhotenství. Ty se snažíš na vztahu zapracovat, a ona ti to vůbec neusnadnuje co? Ta její věta Ta, to těžko.“ to mluví za vše.

• Nahlásit
1718
15.7.21 09:35

Řekla bych, že ta co žárlí je tvoje sestra. V prvé řadě bych se jí přestala svěřovat a našla si jinou vrbu, aby tě dál takhle nemohla deptat.
Je možné, že tím, že jsi mladší, tak ona má potřebu dokazovat si, že je ta „starší, rozumnější, lepší“ obzvlášť, pokud si šikovná a schopná.
V tvém případě bych to zkusila hodit za hlavu a nebrat si to od sestry tak osobně, evidentně ji tvoje reakce jenom ženou vodu na mlýn. Nechci říct, že by jí to těšilo, protože to netuším, ale rozhodně ji vyhovuje, když tě rodina kritizuje a ona je ten opečovávaný klenot.

• Nahlásit
Anonymní
15.7.21 09:35
@topazio píše:
Jednej sama za sebe. S ničím se jí nesvěřuj. S žádnými plány ohledně budoucího těhotenství. Já bych po tomto jednání měla od sestry odstup. Onaje asi i potvora.

Celé prázdniny mám na hlídání neteř. Každý den chce alespoň videohovor s maminkou a tatínkem, odstup bohužel nejde. Plány jí už samozřejmě říkat nebudu.

• Nahlásit
33003
15.7.21 09:37
@Anonymní píše:
Též mi příjde, jako by se mnou soutěžila, kdo bude první / dřív. Beru věci tak, jak jsou. Nehroutím se z nezdarů. Nechápu její jednání. Proč mi to nemohla říct, když jsme spolu s dětmi byly na výletě. Proč to věděli všichni okolo, ale mně se nemohlo nic říct?

Tak se prostě chvilku stáhni. Bylo hnusné, když dala najevo, že ty sotva čekáš mimino, když věděla i o těch špatných koncích. Ona taky ješté zdaleka vyhráno nemá.

Já jsem byla těhotná až mnoho let po mé sestře a nikdy k nějaké nevraživosti nedošlo. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, poslala jsem jí fotku TT a napsala ahoj teto. Od té doby jsme se prostě těšily.

• Nahlásit
22338
15.7.21 09:37
@Anonymní píše:
Celé prázdniny mám na hlídání neteř. Každý den chce alespoň videohovor s maminkou a tatínkem, odstup bohužel nejde. Plány jí už samozřejmě říkat nebudu.

A proč hlídáš celé prázdniny? 8o 8o To jako dobrovolně?

• Nahlásit
33003
15.7.21 09:40
@Anonymní píše:

A opravdu je nutné, aby byla u vás 2 měsíce její dcera (když je na tebe hnusná)? To je docela oprásklá. Nejdřív tě naštve a pak ti vrazí dítě. To teda za nic nemůže a jistě se máte rádi. Jen mě udivuje, že zarazí ťafku a pak po tobě chce velkorysé hlídání :nevim:

Rozhodně už bych jí žádné své úspěchy nebo neúspěchy neříkala. Ani kdyby je ze mě tahala.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat