Žárlivost a lajkování na soc. sitich

Anonymní
27.5.20 10:55

Žárlivost a lajkování na soc. sitich

Ahoj, zajima me vas nazor na to kdyz vas partner lajkuje fotky ostatnich holek. Priznavam, ze jsem zarliva a vadi mi to. Protoze nejde o nejake modelky ktere nikdy neuvidi, ale holky z okoli (ktere teoreticky nebude problem potkat). Nejsou to ani zadne blizke osoby, kterym da lajk na peknou fotku. Mozna jsem psycho, ale ja v tom vidim jakysi pokus o kontakt. Nelibi se mi kdyz muj pritel dava najevo ostatnim, ze se mu libi. Nemam v planu rozchod (az na toto) jsem spokojena a zkousim se uklidnovat, ze se citim milovana, vse zaridi, se vsim pomuze. Takze se s tim snazim smirit, ale moje ego trpi. Nebojim se, ze by chtel zdrhnout, ale chlapum obecne neverim. A prijdu si trapne, pred kazdym kdo uvidi, ze muj chlap lajkuje cizi babu a trapne si prijdu i pred ni. Na druhou stranu jeho socialni site jsou me plne, takze neni absolutni pochyb, ze je se mnou ve vztahu. Priteli jsem se libila dlouho pred tim, nez mezi nami neco bylo. Pritel taky zarli. Nejsem zadna osklivka o kterou by nebyl zajem a on to vi. Ja mu vsak nedavam moc duvod zarlit a nepodvedla jsem ho ani ve snu. Jinak vetsinou kdyz mi nekdo neco lajkoval, prisla mi od nej i zprava. Pritel me na soc. sitich sledoval dlouho pred tim, nez jsme meli moznost se seznamit a poznat osobne. Meli jsme spolecne pratele. Tou dobou pred lety byl ve vztahu a taky mi lajkoval vetsinu fotek, reagoval smajlikem na story…ja nikdy nereagovala zpatky. Kdyz si ale predstavim, ze to dela i ted, tak mam vztek…Jaky na to mate nazor? Je to jen nevinne a nic to neznamena, nebo za tim vidite vic?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15324
27.5.20 11:00

Zruš fejsbuky, začněte žít reálný život a problémy zmizí. Víš, že to dělal vždycky, tak proč to teď řešíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
793
27.5.20 11:01

Jestli máš pocit, že váš vztah funguje a je v něm spokojenej, nemá důvod hledat jinde. Můj chlap žádnou sociální síť nemá, jde do práce, přijde z práce a lítá kolem děcek, večer padneme a říkáme si, jaký máme štěstí, že jsme ten den přežili a otevřem si flašku :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
27.5.20 11:06

Zacni pracovat na svem sebevedomi a na sobe celkove, najdi si konicek, zacni behat a neres kraviny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
27.5.20 11:07

Nepsala jsi sem náhodou nedávno s naprosto stejným dotazem? :think:

A za mě - problém hledej v sobě. Musíš mít šíleně malé sebevědomí, že tě lajk někde na náhodné fotce tak moc rozhodí. I kdyby to dělal cíleně, že hledá tak potenciální zápichy (což jako je šupácké chování, ne že ne), tak s tím stejně nic neuděláš. Nebo myslíš, že když mu pak uděláš případně scénu, že tím pochopí, že to dělat nemá? 99% lidí by se zabejčilo a jelo si tím víc tenhle styl.
Být tebou zkusím zapracovat právě na sobě. Mě pomohly sezení s terapeutkou, kde jsme rozklíčovaly, co je to, co mě přesně k takovým myšlenkám, jako máš ty teď, vedlo (takže jo, zkušenost s tím co popisuješ v minulosti mám). A od té doby jsem mnohem sebevědomější, je mi psychicky líp a neřeším takovéhle hlouposti. :kytka: On když bude chtít, tak si ten zápich najde tak, že o tom stejně nebudeš vědět. Takže si akorát zbytečně přidáváš stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
27.5.20 11:08

A jéje, tak si to zruš? Protože evidentně nejsi typ, co by nad podobnýma věcma mavnul rukou. My máme oba insta i fb, ale já fakt nekoukam, co kde přítel lajkuje. Jednak nemám čas to dohledávat, druhak mně osobne je to fuk. Kdyby nebylo, tak tyhle sítě nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25701
27.5.20 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj, zajima me vas nazor na to kdyz vas partner lajkuje fotky ostatnich holek. Priznavam, ze jsem zarliva a vadi mi to. Protoze nejde o nejake modelky ktere nikdy neuvidi, ale holky z okoli (ktere teoreticky nebude problem potkat). Nejsou to ani zadne blizke osoby, kterym da lajk na peknou fotku. Mozna jsem psycho, ale ja v tom vidim jakysi pokus o kontakt. Nelibi se mi kdyz muj pritel dava najevo ostatnim, ze se mu libi. Nemam v planu rozchod (az na toto) jsem spokojena a zkousim se uklidnovat, ze se citim milovana, vse zaridi, se vsim pomuze. Takze se s tim snazim smirit, ale moje ego trpi. Nebojim se, ze by chtel zdrhnout, ale chlapum obecne neverim. A prijdu si trapne, pred kazdym kdo uvidi, ze muj chlap lajkuje cizi babu a trapne si prijdu i pred ni. Na druhou stranu jeho socialni site jsou me plne, takze neni absolutni pochyb, ze je se mnou ve vztahu. Priteli jsem se libila dlouho pred tim, nez mezi nami neco bylo. Pritel taky zarli. Nejsem zadna osklivka o kterou by nebyl zajem a on to vi. Ja mu vsak nedavam moc duvod zarlit a nepodvedla jsem ho ani ve snu. Jinak vetsinou kdyz mi nekdo neco lajkoval, prisla mi od nej i zprava. Pritel me na soc. sitich sledoval dlouho pred tim, nez jsme meli moznost se seznamit a poznat osobne. Meli jsme spolecne pratele. Tou dobou pred lety byl ve vztahu a taky mi lajkoval vetsinu fotek, reagoval smajlikem na story…ja nikdy nereagovala zpatky. Kdyz si ale predstavim, ze to dela i ted, tak mam vztek…Jaky na to mate nazor? Je to jen nevinne a nic to neznamena, nebo za tim vidite vic?

Můj nelajkuje. Neholduje sociálním sítím. Já klidně lajknu někomu z přátel obrázek a rozchod z toho není. Nevidím v tom problém. Hůř bych snášela, kdyby si s nějakými ženami vypisoval a nedal mobil z ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
27.5.20 11:29

Hele asi to prehanis. Mam na socialnich siti kamarady co den co den drou v posilovne a vypadaji fakt super a taky jim lajknu fotku a nehledam v tom nic vic. Ja sama na fb davam svoji fotku max jednou za rok a to se myslim za sebe taky nemusim stydet, ale nemam potrebu,,lajku''. Nekdo tu potrebu ale ma a kdyz vypada dobre, proc mu neudelat radost… ja nevim, ale mela by si zit normalni zivot a od fb apod se trochu distancovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2760
27.5.20 11:37

Mám pocit, že diskuzí o antidepresivech je tu více než dost, tam hledej pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6402
27.5.20 11:51

Já půjdu asi proti proudu, ale je rozdíl, když má někdo na fb síť dobrých přátel a dá like třeba fotkám z dovolené, než když tam má spoustu různých slečen z okolí, které ani třeba pořádně nezná (jako dřív tebe), nepřátelí se s nimi v reálu, takové slečny si tam pořád přidává a lajkuje jim fotky jak na běžícím pásu.
Nemyslím si, že je to něco, čím by se měl zabývat dospělý normální chlap - je to virtuálno, je to ztráta času, a je tam určitě i něco, co mu na tom dělá dobře. Taková divná směska současného „muže“ (bohužel musím napsat v uvozovkách).

No a taky nezapomeň, jak jste se vy dva seznámili - byl ve vztahu, určitě už mu vztah neklapal a bývalá mu vůbec nerozuměla, lajkoval fotky všem kolem sebe, tobě taky, ty ses chytla… Asi to může kdykoliv zopakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 12:04
@Lucie_Sx píše:
Já půjdu asi proti proudu, ale je rozdíl, když má někdo na fb síť dobrých přátel a dá like třeba fotkám z dovolené, než když tam má spoustu různých slečen z okolí, které ani třeba pořádně nezná (jako dřív tebe), nepřátelí se s nimi v reálu, takové slečny si tam pořád přidává a lajkuje jim fotky jak na běžícím pásu.
Nemyslím si, že je to něco, čím by se měl zabývat dospělý normální chlap - je to virtuálno, je to ztráta času, a je tam určitě i něco, co mu na tom dělá dobře. Taková divná směska současného „muže“ (bohužel musím napsat v uvozovkách).No a taky nezapomeň, jak jste se vy dva seznámili - byl ve vztahu, určitě už mu vztah neklapal a bývalá mu vůbec nerozuměla, lajkoval fotky všem kolem sebe, tobě taky, ty ses chytla… Asi to může kdykoliv zopakovat.

Fotky mi lajkoval kdyz byl ve vztahu, ale kdyz jsme se o 3 roky seznamili osobne uz v tom vztahu nebyl. Nepodvadel ji se mnou a ja uz psala vyse, ze mi lajkoval a obcas hodil smajlika na story a ja nereagovala (nevidela jsem v tom smysl rozvadet konverzaci), ale pusobi to na me, ze timto jakoby nahazoval udicku pro vznik nejake konverzace a samozrejme mam pochybnosti, jestli dnes kdyz jsem s nim ve vztahu toto nedela dal a presne nejaka se muze chytnout.

• Nahlásit
  • Citovat
3795
27.5.20 12:31
@Anonymní píše:
Fotky mi lajkoval kdyz byl ve vztahu, ale kdyz jsme se o 3 roky seznamili osobne uz v tom vztahu nebyl. Nepodvadel ji se mnou a ja uz psala vyse, ze mi lajkoval a obcas hodil smajlika na story a ja nereagovala (nevidela jsem v tom smysl rozvadet konverzaci), ale pusobi to na me, ze timto jakoby nahazoval udicku pro vznik nejake konverzace a samozrejme mam pochybnosti, jestli dnes kdyz jsem s nim ve vztahu toto nedela dal a presne nejaka se muze chytnout.

Tak si s ním o tom promluv. Že tě to trápí atd. To už se přestalo ve vztazích mluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
27.5.20 12:56
@Anonymní píše:

Přikládáš lajkům zbytečný důraz. A asi dle hesla „podle sebe soudím tebe.“

Mně je naprosto fuk, komu manžel cokoliv lajkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
27.5.20 13:12

V tomto jsem stará škola.
Myslím si stejně jako ty, že pokud se nejedná o lajky pro vyložené celebrity nebo naopak pro lidi výrazně blízké (kamarádky, rodinné příslušníky, atd.), ale pro lajky „běžným“ osobám, které neznám buď vůbec anebo jen velmi letmo, že JDE o snahu s nimi navázat kontakt nebo na sebe alespoň upozornit ("koukej, dal jsem ti like, existuju!).
Je to IMHO velmi podobné tomu, kdybych zdravila na ulici neznámé osoby a např. jim chválila oblečení, účes. Nemohla bych se divit, kdyby si buď ťukali na čelo, anebo si mysleli, že je balím.
Myslím si právě pro tu paralelu s reálným životem, že takové chování je pro vztah ohrožující, protože těžko člověk sám sebe přesvědčí, že je to jen lajk. Na mě lajky také působí jako snaha se olajkovanému inzerovat jako potenciální zájemce. Což v případě, že je se mnou ve vztahu, vyvolává řadu nepříjemných otázek a vnáší do vztahu nejistotu a nedůvěru.

Jen pro úplnost, jsem sice stará škola, ale ne kyberdinosaurus. Sociální sítě používám, byť teda ne všechny (například IG je pro mě hodně eee právě tady z těchto důvodů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
27.5.20 13:19

Boha živého, kolik je vám let, že řešíte nějaké priblblé lajky.
Já dávám lajky všem i koho moc neznám, když kluk má pěknou fotku, tak to proste ocením. Nemá to ale vůbec VŮBEC nic společného s tím, že bych chtěla přítele podvest.
Lajk znamená pěkná fotka, nic víc. Myslet, že lajkem vám vyjadřují ochotu s vámi souložit je podle mě ultra magorismus. Fakt běžte se léčit, najdete si pořádnou práci a smažte raději soc sítě. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama