Žárlivost, malé sebevědomí, terapie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 21:15
Žárlivost, malé sebevědomí, terapie?

Dobrý večer. Předně prosím - anonym, nebo smazat, je to dost osobní a nechtěla bych, aby se o mně vědělo, že něco takového řeším.

Máme trochu problémy s manželem, nechci se do toho moc zabrušovat, znáte to, ale je fakt, že od druhého porodu/a/a nebo od jistých událostí mezi manželem a kamarádkou (tvrdí, že s ní nic neměl, já mu věřím, ale stejně to nepomáhá) jsem se sebevědomím na nule. Dřív jsem byla docela „nadupané“ sebevědomé spokojené děvče - ne vždy a se vším, samozřejmě, ale tak obecně jo. Ale prostě od loňského roku a těch trablů s mužem mám neustále pocit, že při sebemenší hádce hrozí, že mě opustí. Přitom on na to není typ a z milionu a jednoho důvodu by to nejspíš neudělal, když jsem v klidu, tak si to zdůvodním a věřím mu to, ale když se dostanu do paniky, tak jsem z toho úplně složená a nefunkční a akorát brečím, nejím, nespím… to vždy vydrží den až pár dní a zas se to zlepší do dalšího kiksu, další hádky.

Rozhodla jsem se to řešit, bude mi 29, nejsem ještě ztracený případ snad. Asi bych potřebovala nějakého dobrého psychologa, co? Který by mě naučil s tou žárlivostí a strachem (předpokládám plynoucím z malého sebevědomí?) pracovat tak, abych tím nekazila život sobě ani manželovi ani nikomu. Ale nikdy jsem u psychologa nebyl, a nevím, jak se hledá, jak se to tak technicky dělá, co mu říct při objednání, kde hledat - jakože podle jakých referencí, specializací nebo co? Nemůžete poradit? Fakt se z toho chci vykopat a zachránit si vztah, ale nevím, kde začít.

anonymní S.

Reakce:
Payus
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 30.01.19 22:11

Myslim ze jsi udelala prvni krok, citis, ze to neni standardni chovani.. Chodit na terapie neni zadna ostuda, urcite sezen nekoho kdo ti pomuze se s tim vyporadat. Drzim palce at se zase najdes :kytka: :andel:

Kokolina29
Povídálka 35 příspěvků 30.01.19 22:16

Na netu, nebo známylekar, podle sympatií fotky, co tam bude mít napsané a osloví tě to. Určitě to zvladnes, a uleví si, nekdy je lepší řešit s cizím. Držím palce

Ou
Kelišová 6318 příspěvků 30.01.19 22:17

Pokud si před tím, než sis začala se současným manželem nebyla nijak úzkostná a byla si sebevědomá a sebejistá, tak je potřeba brát v potaz možnost, že vztah s tím pánem na rozpadu tvého sebevědomí může mít docela vliv.

Psychoterapie je dobrý nápad - mít prostor pro sebe samu a pro udělání si pořádku ve vlastní hlavě je k nezaplacení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 22:29

@Ou S manželem jsme spolu devět let, tahle krize trvá cca 9 měsíců. Předtím dobré, byli jsme až učebnicový pár, věřili si, všechno vždycky spolu, bla bla bla..... už první dítě se vztahem trochu zamávalo, ale srovnalo se to. Po narození neplánovaného druhého nedlouho po prvním ten vztah skřípe, kde může, ale pevně věřím, že jak děti trochu odrostou, výrazně se to zlepší. Ale to tady řešit nechci, já se potřebuju srovnat sama se sebou a přestat neustále panikařit, že mě opustí, protože… (doplň si: jsem nudná, zbyla mi kila po porodu, pořád se musím starat o děti, nedělám kariéru, milion dalších důvodů..). A věřím, že když já se dám do pohody a dokážu si věřit na tolik, abych nedělala žárlivé scény, tak se nám oběma hodně uleví a tomu vztahu výrazně pomůžu.

zakl.

mersi45
Stálice 53 příspěvků 31.01.19 12:11

Já jsem měla stejný problém. V prvním manželství jsem nežárlila ale manželství nedopadlo z jiného důvodu. Ve vztahu, který nedávno skončil byl přítel povahy velice přátelské ke všem ženám, všechny hned pěkně oslovoval,koketoval i přede mnou, udržoval vztah se svými ex a mně to za 2 roky vztaho uplně položilo. Moje sebevědomí s ním dostalo zabrat, vím,že to moje vina nebyla ale žít s takovým člověkem chce opravdu pevné nervy a já to nezvládla a vztah ukončila a pomalu jdu zase nahoru. Nyní vím, že je to i tím partnerem jak se chová a já mu nevěřila a radši s ním nikam nechodila abych tomu předešla. To jsou znamení střelci..

Josef_t
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.01.19 13:00
@Anonymní píše:
Ale nikdy jsem u psychologa nebyl, a nevím, jak se hledá, jak se to tak technicky dělá, co mu říct při objednání, kde hledat - jakože podle jakých referencí, specializací nebo co? Nemůžete poradit? Fakt se z toho chci vykopat a zachránit si vztah, ale nevím, kde začít.anonymní S.

Klinický psycholog ti pomůže - zdůrazňuji klinický
Vůbec si netroufám posoudit, jestli to není začínající lehká deprese nebo něco podobného, kvalifikovaný člověk doporučí případně i psychiatra…

Čemu se vyhýbej obloukem, jsou různé vztahové poradkyně. Ženy co si zkazily život a po jednom kurzu se cítí povolané radit ostatním. Hesla jako hledání vnitřní ženy a sebeláska by tě měla varovat.

Druhý komentář : myslíš , že normální chlap hledá akční kariéristku utrápenou „zdravým životním stylem ?“

nostress
Extra třída :D 14359 příspěvků 31.01.19 14:12
@Anonymní píše:
@Ou S manželem jsme spolu devět let, tahle krize trvá cca 9 měsíců. Předtím dobré, byli jsme až učebnicový pár, věřili si, všechno vždycky spolu, bla bla bla..... už první dítě se vztahem trochu zamávalo, ale srovnalo se to. Po narození neplánovaného druhého nedlouho po prvním ten vztah skřípe, kde může, ale pevně věřím, že jak děti trochu odrostou, výrazně se to zlepší. Ale to tady řešit nechci, já se potřebuju srovnat sama se sebou a přestat neustále panikařit, že mě opustí, protože… (doplň si: jsem nudná, zbyla mi kila po porodu, pořád se musím starat o děti, nedělám kariéru, milion dalších důvodů..). A věřím, že když já se dám do pohody a dokážu si věřit na tolik, abych nedělala žárlivé scény, tak se nám oběma hodně uleví a tomu vztahu výrazně pomůžu.zakl.

Pokud jsi se žárlivostí neměla do té doby problém, pak se asi sešlo víc věcí, které tě hodily do tohoto módu. Jak sama píšeš, těhotenství, kila navíc,připadáš si nudná, neděláš kariéru, do toho hormony. A v takovém rozpoložení se manžel jaksi sblíží ještě s kamarádkou.Ani s ní nemusel „nic mít“, ale mohl se chovat nějak nevhodně, nebo tak, že u tebe to spustilo tyto stavy a pocity. To byla tvoje, nebo jeho kamarádka? On to ví, jak se cítíš, a co prožíváš? Hlavně žádné žárlivé scény. Tvoje situace se dá řešit. Dobrý psycholog ti může hodně pomoci. Děti povyrostou, kila navíc můžeš shodit, vrátíš se do práce. To není až takový problém. Problém je tvoje sebevědomí. Manžel mohl třeba i nevědomky a nechtíc spustit tu lavinu. Místo scén je potřeba normálně a v klidu komunikovat. Pokud máš pocit, že se choval/chová vůči nějaké ženě z tvého pohledu nepatřičně, tak mu to normálně a slušně řekni. On si to přebere.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >