Žárlivost ve vztahu - paranoia

17.6.21 00:20

Žárlivost ve vztahu - paranoia

Ahoj, potřebuju poradit, protože nevím, co mám dělat. Jsem s přítelem rok a půl a nedávno jsem na jednu akci, kde jsme byli s partou přátel, vzala jednu kamarádku, kterou před tím neznal. nebo přesněji věděl o ní, ale vzhledem k tomu, že byla cca rok v zahraničí, tak ji nikdy neviděl. No a když jsem mu ji představila, tak to jste měli vidět. Úplně mu zasvítily oči, začal být trochu nervózní - no zkrátka choval se úplně ale úplně stejně, jako když se poprvé setkal se mnou. A jako by toho bylo málo, po té akci se mě na ní začal vyptávat - kde pracuje a tak různě. Trochu jsem na něj udeřila a zeptala jsem se, jestli se mu líbí a to mi řekl, že ne. Když jsem se zeptala podruhé, tak mlčel. Od té doby se o ní nebavíme, ale já se ve své hlavě nemůžu zbavit šílené žárlivosti (a to jsem nikdy moc nežárlila). V hlavě mi jedou myšlenky, jestli se do ní nezamiloval, jestli jí nebude chtít vyhledat a jestli mě neopustí - samozřejmě to i trochu otřáslo mým sebevědomím. Sondovala jsem u kamarádky a ta mi, když jsme se bavily, přišla, že jí on nijak nezujal. Podle mě v kontaktu teda nejsou, ale nějak podrobně jsem to nesondovala - mám strach. Možná jsem paranoidní, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ayo
88
17.6.21 01:44

A když nevěříš teda příteli, je to dostatečně dobrá kamarádka, aby ti kdyžtak řekla, kdyby ji začal “balit” a nedala se?

Nemyslím si, že by tě ze dne na den přestal mít rád a opustil tě, zvlášť pokud se kamarádce nelíbí a dala mu košem.

To je těžké toto, zvlášť když jsi to byla ty, kdo ji představil příteli :/ držím ti palce, ať ti to dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
17.6.21 02:37

Tak strašně ráda bych ti dala nějakou radu ale popravdě jsem celkem žárlivý typ, už jen kdyby se nějak otočil po nějaký holce by měl scénu :mrgreen: tohle bych mu předhazovala ještě týden ty jo.
Dobrý je, že ona na něj nijak nemyslí, no každopádně společné schůzky bych asi nedělala :nevim:
Pokus se být v klidu, nemyslet na to.Je s tebou a miluje tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
17.6.21 06:57
@Banane18 píše:
Tak strašně ráda bych ti dala nějakou radu ale popravdě jsem celkem žárlivý typ, už jen kdyby se nějak otočil po nějaký holce by měl scénu :mrgreen: tohle bych mu předhazovala ještě týden ty jo.
Dobrý je, že ona na něj nijak nemyslí, no každopádně společné schůzky bych asi nedělala :nevim:
Pokus se být v klidu, nemyslet na to.Je s tebou a miluje tě.

No nevím, asi bych ubrala, chlapi nemají rádi gripenky..a dělst scénu kvůli otočení, to jako fakt? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
17.6.21 07:19

Může potkat jinou kamarádku a ta třeba zabere. Moc ti tu neporadíme. Ty znáš svého přítele nejlíp, jak se chová jindy k jiným ženám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
17.6.21 08:18
@lilith1 píše:
No nevím, asi bych ubrala, chlapi nemají rádi gripenky..a dělst scénu kvůli otočení, to jako fakt? 8o

Souhlasím, příšerně trapný a ponižující pro všechny zúčastněné :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11518
17.6.21 08:36

Líbila se mu určitě, a je teda pěkně trapnej, když se tě na ní ještě vyptává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
17.6.21 08:43

No hele, jestli se mu líbí tak s tim stejně nic neuděláš :nevim:
Ale na druhou stranu, přítel má kamaráda, kterej je na stejný vlně jak my, takže se s nim ráda vidim a pokecam s nim, klidně i když přijede dřív než přítel, tak si dáme kafe a kecáme a není v tom absolutně nic citovýho ani fyzickýho a když třeba vim, že si volali, tak se taky zeptam co teď dělá jak se má - jsem prostě zvědavá :lol:
Jinak já si nikdy nevšimla, že by někomu zasvítili oči, není to jen tak, že máš z toho strach a trochu si tu scénku upravuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 09:18
@Nickjmeno píše:
No hele, jestli se mu líbí tak s tim stejně nic neuděláš :nevim:
Ale na druhou stranu, přítel má kamaráda, kterej je na stejný vlně jak my, takže se s nim ráda vidim a pokecam s nim, klidně i když přijede dřív než přítel, tak si dáme kafe a kecáme a není v tom absolutně nic citovýho ani fyzickýho a když třeba vim, že si volali, tak se taky zeptam co teď dělá jak se má - jsem prostě zvědavá :lol:
Jinak já si nikdy nevšimla, že by někomu zasvítili oči, není to jen tak, že máš z toho strach a trochu si tu scénku upravuješ?

No nevím, jak líp, než že mu zasvítili oči to popsat neumím, prostě úplně zajiskřil - asi se to těžko popisuje. Právě, že ho znám, tak jsem poznala, že se mu líbí. Jako já nejsem nějak extra žárlivá, normálně když se bavíme, tak třeba o někom řekne „jo, to je docela hezká holka“ a já to jako nijak neprožívám, prostě normální konstatování, ale tady tohle bylo jiný. Prostě stejně jako na začátku se mnou. Hrozně se před ní předváděl a zároveň byl viditelně nervózní, že chtěl zapůsobit. Navíc kamarádek mám víc a žádné obludy a u žádné se takhle nechoval, choval se prostě vždycky normálně, přátelsky. Si nadávám, že jsem mu ji představila a je fakt, že ta kamarádka je opravdu hezká, ale ani ve snu by mě to nenapadlo. :zed: A teď se trápím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
17.6.21 09:23

@lilith1 Jsme spolu 7 let a v tomhle jsme stejný (proto tam stojí,,kdyby”),důvěřujeme si, známe naše kódy na mobil, sdílíme absolutně všechno a jsme spolu šťastný.
Nebude se otáčet po ženských, když se mu nelíbí abych já se otáčela po chlapech :mrgreen: v tomhle se dělá jednoduše kompromis.Ale upřímně? Jaký to je pocit když jsi s přítelem venku a on se ti otočí po nějaký káče která se na něj ještě usměje a ty tam stojíš jak slepice? Nevím :mrgreen: ale to mi nepříjde v pořádku, když je sám tak ať se otáčí i po papežovi ale semnou je to drzost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
17.6.21 09:27

@PanenkovaMakova to mi chceš opravdu říct, že by tě vůbec neranilo, kdyby se otočil za nějakou fakt dobře vypadající ženskou vedle které ty vypadáš jak hastrman? Respekt, já to takhle nemám :)) ať si první pohledy a dojmy chytá zepředu, otáčení mě prostě uráží stejně jako jeho :nevim:,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7224
17.6.21 09:31

Nepříjemné… Mně se kdysi stalo, že se můj kluk (dle svých slov) zamiloval do mé sestřenice… a vůbec to nezatloukal a asi čekal, že mu s tím pomůžu (netušila jsem, jak, což jsem mu taky řekla). Auva, to bylo fakt na pendrek.

Po téhle zkušenosti vím, že člověk takové situaci úplně nemůže předejít. Maximálně tak, že by se nikdy nepotkali, což asi není moc pravděpodobné, pokud je to Tvoje dobrá kamarádka (prostě dříve nebo později by k tomu došlo).
Takže jediná rada dle mého je nechat to plavat jako věc, kterou nemůžeš nijak ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 09:50
@Hecate píše:
Nepříjemné… Mně se kdysi stalo, že se můj kluk (dle svých slov) zamiloval do mé sestřenice… a vůbec to nezatloukal a asi čekal, že mu s tím pomůžu (netušila jsem, jak, což jsem mu taky řekla). Auva, to bylo fakt na pendrek.Po téhle zkušenosti vím, že člověk takové situaci úplně nemůže předejít. Maximálně tak, že by se nikdy nepotkali, což asi není moc pravděpodobné, pokud je to Tvoje dobrá kamarádka (prostě dříve nebo později by k tomu došlo).
Takže jediná rada dle mého je nechat to plavat jako věc, kterou nemůžeš nijak ovlivnit.

No ten kluk byl teda taky dobrej idiot. Já moc nechápu, proč to udělal přede mnou a proč se mě na ní pak vyptával, když to nikdy u nikoho nedělal. Tomu jako nevadí, že se tím odhalí, že o ní má zájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7224
17.6.21 09:57
@SandraTrumanova píše:
No ten kluk byl teda taky dobrej idiot. Já moc nechápu, proč to udělal přede mnou a proč se mě na ní pak vyptával, když to nikdy u nikoho nedělal. Tomu jako nevadí, že se tím odhalí, že o ní má zájem?

Na druhou stranu nám tehdy bylo nějakých 19 nebo tak nějak… on asi sám nevěděl, jak se s tím popasovat a holt to chytil za blbý konec. Rychle z toho vystřízlivěl a pak jsme spolu byli ještě pár let.
Asi už v té době jsem tyhle věci brala tak, že takhle vzplanout lze raz dva a nejde to moc ovlivnit (poručit si/zakázat si). Jde spíš o to, co pak dál s tím ten dotyčný udělá (jestli to bude nějak rozvíjet a půjde tomu naproti, nebo si to odžije v sobě). To, že to dál nerozvíjel (nebylo ani jak), tak to asi časem vyšumělo, nota bene, když ji víc poznal a když ona tomu nešla naproti. Každopádně vzplanout a ventilovat to (= dělat si z přítelkyně psychologa), je taky dost na prd varianta. To buď ráda, že aspoň zatlouká.
Když tak nad tím přemýšlím, tak to byl vlastně už druhý kluk v pořadí, co se do ní zakoukal a co mi to vpálil (ten předchozí měl 16 let a taky to nedokázal „udržet“; krátce na to jsme se rozešli). V tom věku ona byla za krásku, já spíš taková žába/děcko, ničím zajímavá. Později se to vyrovnalo, možná i otočilo, ale to už se naše kruhy neprotínaly.

K té poslední otázce… Patrně si nemůže pomoct a na nějaké odhalení ani nemyslí, nenapadlo ho, jak je prudce nenápadný :-) (vždyť kdo se je schopen na sebe podívat očima druhého?).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
17.6.21 10:04
@SandraTrumanova píše:
No ten kluk byl teda taky dobrej idiot. Já moc nechápu, proč to udělal přede mnou a proč se mě na ní pak vyptával, když to nikdy u nikoho nedělal. Tomu jako nevadí, že se tím odhalí, že o ní má zájem?

Tvůj kluk prostě vzplanul. Určitě se nechystal, že se na srazu seznámí a zamiluje se rovnou do jiné. Prostě se to stalo. A teď záleží na tom, jak se k tomu bude stavět dál on a jak se k tomu postaví Tvoje kamarádka. :nevim:

Tohle se nedá ovlivnit. Já už jsem vzplanula několikrát, ale vždy to bylo jen z mé strany, tak jsem musela zase vychladnout. Může se to stát i Tobě.

Nevím, co poradit. Zkus to s odstupem sledovat a pak se zachovej podle okolností. Nemůžeš totiž udělat nic jiného. Chápu, že pro Tebe je ten muž asi ten pravý, ale ty vnější okolnosti nemůžeš nijak ovlivnit.

Mně by to na Tvém místě taky dost vadilo. Dřív bych se tím trápila, ale už jsem stará a kdyby měl plány odejít jinam, nechala bych ho. Nechtěla bych být s mužem, který si tajně myslí na jinou.

U Tebe to ale nemusí nic znamenat. Třeba ho to za chvilku zase přejde a bude klid. A to bych Ti moc přála. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat