Žárlivost, záchvaty vzteku a psycholog - Královohradecký kraj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:11
Žárlivost, záchvaty vzteku a psycholog - Královohradecký kraj

Dobrý den ve spolek - anonymita je jistě chápaná. Mám takový problém, který mi začíná překážet v osobním životě a krom toho, že si tím ničím život sama sobě, ničím ho i svému okolí. Proto jsem se rozhodla to začít řešit.
K mému problému – jsem nesnesitelně žárlivá (dost mi to otravuje život a bohužel nejen mě) – i přesto, že jsem se několikrát přesvědčila o tom, že k tomu nemám sebemenší důvod (mám úžasnýho chlapa, jsme spolu asi rok a půl). Mám strašný výkyvy nálad – to ale odjakživa, jsem strašně výbušná a mívám záchvaty vzteku. Myslím, že by se toho našlo mnohem víc, co mi vadí, nejen mě, a co bych chtěla změnit.
Teď k mému dotazu.. Nějaké čtení, pro mě, nesmyslných článků a „pokecu“ s kámoškou, mi opravdu nepomáhá a v mojí mamce nemám úplně, skrze tuto věc, důvěru. Proto tedy asi zbývá jediný řešení a to je psycholog. Moje otázka zní – dokáže mi psycholog pomoc? Jsem z Královohradeckého kraje – máte někdo zkušenosti s psychologem v tomto kraji? Nějaké doporučení a zkušenosti? Rozhodně nechci někoho, kdo ze mě udělá po jednom sezení blázně, předepíše mi antidepresiva a pošle do blázince.. Někoho, kdo mi porozumí a vyslechne a pomůže mi mé stavy řešit.
Předem moc děkuji za jakoukoli reakci.

Reakce:

nostress
Extra třída :D 13388 příspěvků 06.11.18 10:20
@Anonymní píše:
Dobrý den ve spolek - anonymita je jistě chápaná. Mám takový problém, který mi začíná překážet v osobním životě a krom toho, že si tím ničím život sama sobě, ničím ho i svému okolí. Proto jsem se rozhodla to začít řešit.
K mému problému – jsem nesnesitelně žárlivá (dost mi to otravuje život a bohužel nejen mě) – i přesto, že jsem se několikrát přesvědčila o tom, že k tomu nemám sebemenší důvod (mám úžasnýho chlapa, jsme spolu asi rok a půl). Mám strašný výkyvy nálad – to ale odjakživa, jsem strašně výbušná a mívám záchvaty vzteku. Myslím, že by se toho našlo mnohem víc, co mi vadí, nejen mě, a co bych chtěla změnit.
Teď k mému dotazu.. Nějaké čtení, pro mě, nesmyslných článků a „pokecu“ s kámoškou, mi opravdu nepomáhá a v mojí mamce nemám úplně, skrze tuto věc, důvěru. Proto tedy asi zbývá jediný řešení a to je psycholog. Moje otázka zní – dokáže mi psycholog pomoc? Jsem z Královohradeckého kraje – máte někdo zkušenosti s psychologem v tomto kraji? Nějaké doporučení a zkušenosti? Rozhodně nechci někoho, kdo ze mě udělá po jednom sezení blázně, předepíše mi antidepresiva a pošle do blázince.. Někoho, kdo mi porozumí a vyslechne a pomůže mi mé stavy řešit.

Bezdůvodná žárlivost je známka tvého nízkého sebevědomí. Je dobře, že to chceš řešit, jinak si tím zničíš každý vztah. Je dobré si uvědomit, že nikdo není náš majetek, a nemůžeme nikoho vlastnit. Pokud by partner s tebou být nechtěl, tak nebude. Neuvážeš ho přeci k topení. A věrnost se nedá dokázat.Bez vzájemné důvěry nemůže existovat kvalitní vztah.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 9235 příspěvků 06.11.18 10:21
@Anonymní píše:

Tohle, když už, by udělal psychiatr. Ale ani ten nejhorší psychiatr ti nedá „jen tak“ prášky a zavře do blázince. :)
Psycholog ti může pomoct. Dozvíš se, co konkrétně máš za problém, z čeho pramení, jak s tim nakládat a tak.
Osobně žel psychologa nedoporučím, neb nepocházím z uvedeného kraje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:24

Ano, s nízkým sebevědomím trpím taky, a to už asi od dob puberty.. Mám pocit, že sde toho nikdy nezbavím. Je to pro mě něco asi nepřekonatelného..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:27
@Emimin7 píše:
Tohle, když už, by udělal psychiatr. Ale ani ten nejhorší psychiatr ti nedá „jen tak“ prášky a zavře do blázince. :)
Psycholog ti může pomoct. Dozvíš se, co konkrétně máš za problém, z čeho pramení, jak s tim nakládat a tak.
Osobně žel psychologa nedoporučím, neb nepocházím z uvedeného kraje.

Bylo myšleno s nadsázkou. Podle pročítání recenzí na jistý psychology, jsem se setkala s tím, že skutečně, i tací jsou :roll:

Echt Kelišová 9235 příspěvků 06.11.18 10:41
@Anonymní píše:
Bylo myšleno s nadsázkou. Podle pročítání recenzí na jistý psychology, jsem se setkala s tím, že skutečně, i tací jsou :roll:

Prostě najdi psychologa/psycho­ložku s velkým počtem pozitivních recenzí. Uděláte řadu testů a podobně, a pak budeš vědět od čeho se odpíchnout a jak na sobě pracovat.

A do blázince si jsem téměř jist nemůžeš jít nedobrovolně, pokud jsi nic neprovedla. Mohou ti maximálně „blázinec“ doporučit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:46
@Emimin7 píše:
Prostě najdi psychologa/psycho­ložku s velkým počtem pozitivních recenzí. Uděláte řadu testů a podobně, a pak budeš vědět od čeho se odpíchnout a jak na sobě pracovat.A do blázince si jsem téměř jist nemůžeš jít nedobrovolně, pokud jsi nic neprovedla. Mohou ti maximálně „blázinec“ doporučit.

S tím, že odbornou pomoc potřebuju, jsem už smířená.. Jde spíš o to NAJÍT toho dobrýho odborníka.. Snad někdo bude moct přispět zkušeností konrétního.. Každopádně děkuji za reakci :hug:

Echt Kelišová 9235 příspěvků 06.11.18 10:56
@Anonymní píše:
S tím, že odbornou pomoc potřebuju, jsem už smířená.. Jde spíš o to NAJÍT toho dobrýho odborníka.. Snad někdo bude moct přispět zkušeností konrétního.. Každopádně děkuji za reakci :hug:

To je dobře, že to chceš řešit.
Jen pro případ, kdyby nikdo nenapsal, můžeš prostě zkusit jednoho, a když nebude vyhovovat, jiného. On také ne každý odborník vyhovuje všem, takže i osobní zkušenost s konkrétním odborníkem nemusí být příliš vypovídající.
A čekací lhůty mohou být neskutečně dlouhé, tak je lepší se hned objednat a v případě, že najednou dostaneš doporučení, objednání zrušit a následně se objednat k onomu doporučovanému.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 11:13

Psycholog určitě pomůže, můžu doporučit v Hradci Králové, tuto poradnu:
http://www.psycholog-hradec-kralove.cz/
Pracuje tam víc psychologů, ale myslím, že jsou všichni dobří.
A určitě se neboj, že by z tebe na sezení udělali blázna. Dočkáš se úžasné podpory a pomoci s pochopením tvého problému a hledáním řešení formou psychoterapie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 11:16

Ahoj zakladatelko,
mám přítele, jeho výbuchy vzteku pramení z běžných věcí - třeba že mu něco spadne, nebo se mu něco nepovede. Zárlivý je taky, ale v mezích. Já takové chování netoleruji, jsme spolu 3 roky. Dost jsme na tom zapracovali, změnil se vedle mě (protože já jsem klidas a nic mě nerozhodí). Hodně záleží i na tom, jak to ústrojí tvůj partner, jak na to reaguje.
Taky myslím že všechno naráz nevyřešíš, buď řeš to, že jsi žárlivá, nebo výbušná. Zpátky ke mě. Parkrat výbuch tak, že byl schopný semnou zatřást, tak jsem mu dala nůž na krk. Začal chodit ke psycholozce, která ale nebyla vůbec dobrá, jen se tam vypovídá, nedala mu žádný pohled na věc ani mu nic neporadila (jen to, že má z hluboka dýchat) řekněte někomu, kdo je vytočený do největších otáček ať si začne dýchat. Měl takové záchvaty vzteku, že si třeba začal vytrhavat vlasy, nebo bit krabičkou nebo tím co měl po ruce třeba do hlavy. Po příchodu do reality se vždy sesypal a hystericky brečel.
Zjistila jsem, že : jeho rodiče ho rozmazlovali, takže byl vždy zvyklý, že má všechno a že mu každý musí ustoupit. (rozmazleny) Že : se v těch chvílích vůbec nemůže ani nezvládne ovládat, a říká nebo dělá věci, které ubližuje jemu nebo okolí, ničí věci Že : když jsem u toho, dokážu to ovlivnit
(mimochodem, je to hrozný cholerik, a znamením lev)
Po dvou letech změnil tu psycholožka která mu nedokázala poradit a nasel si jinou, která s ním ty situace rozebereme (třeba tak, že si udělají graf sledu události a hledají příčiny), chodí k ní jednou měsíčně a vždy od ní přijde úplně nadšený a nabitý energii. (od té minulé přicházel zničený a cítil se špatný, tak ze ho odsuzuje)
Já v takových situacích zachovávám chladnou hlavu, argumentuju, vysvětluju. Naposledy se rozcilil, když pouštěl film a asi 6krat musel vstát z gauče aby zavřel reklamu, a to už jsme se spolu začali smát. Takže hodně záleží i na reakci partnera. (samozřejmě to jak já ovlivňují jeho tak on ovlivňuje mě)
Za ty 3 roky jsme udělali malé kroky, které vedli k obrovskému úspěchu. Záchvaty má maximálně 5 krát (a to už je strop) do měsíce. Je mnohem klidnější a vyrovnanější. Ujasnil si své priority, v krizových situacích dokáže mít chladnou hlavu. Chápe, že tím že se vytoci a vzteka tak že to k ničemu není a akorát to situaci ještě zhorší.
Celkově to pochopil, zlepšily se mu vztahy v práci i v rodině, je pokornejší.
Upřímně to, že jsem to tu teď vypsala, co jsme spolu zvládli, tak mi dává velkou hrdost.
Já ho miluji, společně se zlepšujeme, podporujeme a víme, že se o sebe můžeme opřít, a hlavně chceme jeden pro druhého to nejlepší.
Takže bych ti chtěla poradit, že k psycholozce nemusíš jít jen sama, ale můžeš ho vzít taky. Nacvicte si spolu situace, ve kterých se tvoje žárlivost stává,(nebo výbuchy vzteku) a přijďte na způsob, jak by měl reagovat on, když to děláš. Protože pokud zjistíte způsob, kterým tě dokáže uklidnit tak máte z půlky vyhráno, a pak už to jen aplikovat v reálných situacích.
U nás to taky tak bylo, hledali jsme způsob jak mám reagovat aby se uklidnil, teď už jsme v pohodě, poslední záchvat byl asi před měsícem, a to je výhra. Po tom co zjistíte oba jak máte reagovat tak to dokážeš i sama bez něho, ale je to DLOUHÁ CESTA.
A malé kroky pomáhají dělat lepší život.
(pokud je to moc dlouhé tak se omlouvám)
Pokud máš nějakou otázku tak ti ráda odpovím :)
Terka :andel:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 11:16
@Emimin7 píše:
To je dobře, že to chceš řešit.
Jen pro případ, kdyby nikdo nenapsal, můžeš prostě zkusit jednoho, a když nebude vyhovovat, jiného. On také ne každý odborník vyhovuje všem, takže i osobní zkušenost s konkrétním odborníkem nemusí být příliš vypovídající.
A čekací lhůty mohou být neskutečně dlouhé, tak je lepší se hned objednat a v případě, že najednou dostaneš doporučení, objednání zrušit a následně se objednat k onomu doporučovanému.

Souhlasím. Každému sedne jiná osobnost. Rozhodně se nenech odradit, pokud ti první psycholog nebude sympatický, nebo ti nebudou vyhovovat jeho metody. Opravdu, každý jsme jiný a může se stát, že psycholog, který jednomu člověku pomohl a vyhovoval, druhému prostě nesedne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 11:50

Záchvaty vzteku, díky bohu, nemám tak obrovský, jako váš partner.. Spíš bych řekla, že moje záchvaty vzteku jsou spíš interní záležitost. Myslím, že o tom ani nikdo neví, kromě mě. Protože se v ten moment radši seberu a vypadnu, nebo se mi hlavou honí různý „řeči“.. To, že jsem pak naštvaná.. Jsou to chvilkový stavy a ani né tak častý. Takže spíš bych ten největší problém viděla v žárlivosti a asi i porucha nálad…?? A vím, že to štve i jeho a nerada bych, díky tomu, o něj přišla. A nechci ho tahat do mých problémů.. Stojím si za tím, že bych si to měla vyřešit sama - chápejme bez něho..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 15:26

Nemáte někdo, prosím, zkušenost s PaedDr. Jaroslava Honegrová z Hradce Králové? 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >