Zarostlé chloupky po depilaci cukrovou pastou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mista1
Kecalka 236 příspěvků 24.07.19 11:35
Zarostlé chloupky po depilaci cukrovou pastou

Ahojte, já bych potřebovala radu. Dělala jsem doma depilaci cukrovou pastou z DM. Plno bolesti, výsledek skvělý :mrgreen: no jo jenže na dva týdny, chloupky zase rostou, ale co je strašný, že snad každý nový chloupek zarůstá, ale fakt fest. Dělala jsem peelingy, masírovala, natírala a nic, Jsem dole celá červená a pupínkovatá. Mnohem horší než se žiletkou a to jsem to podstoupila právě díky tomu, že chloupky budou méně zarůstat a řídnout, než u klasického holení. Prosím, co byste doporučily, nějaké tipy na konkrétní produkty. Vrátím se asi k původnímu holení, tak co používáte vy za holítka, krémy apod. aby byl výsledek co nejlepší? :)

Reakce:
Anny2148
Kecalka 373 příspěvků 24.07.19 11:40

Byla jsem asi třikrát na brazilské depilaci a nepamatuju se, že by mi chloupky nějak extra zarustaly. Teď jsem pár měsíců zpět zkoušela taky domácí depilaci tou cukrovou pastou z DM a bylo to šílený. Úplně mě to znechutilo. Tak nevím jestli to není třeba špatnou technikou.

Mista1
Kecalka 236 příspěvků 24.07.19 11:46

@Anny2148 Taky mě napadlo, že kdybych šla do salonu, tak by to bylo jiný, úplně mě to taky odradilo :cert: asi to teď nějak zahojím, i když teda nevim jak a pak to nechám dorůst a zkusím odborníka :nevim:

Marie-farářka
Nováček 1 příspěvek 15.08.19 13:47

Na zhojení podrážděné pokožky po depilaci (epilaci) skvěle finguje dětský krém Aviril baby.
Bezprostředně po holení nebo vytrhávání nepoužívej žádný krém, ale dětský zásyp.
Nikdy nepoužívej depilační prostředky na bázi smirkového papíru co se nabízí na internetu. Okamžitý výsledek je sice úchvatný, ale následky jsou pak děsivé.
Strojky „škubátory“ taky nic moc. Většinu chloupků jen napnou a přetrhnou, nikoli vytrhnou a ty pak zarůstají. Nejlepší je holení po směru růstu chloupků, i když pokožka pak není úplně hladká, nicméně takový chloupek nezaroste. A zarostlý chloupek musí ven. Nazvihnout a vypíchnout jehlou a vytrhnout pinzetou - nutná je dezinfekce kůže, pinzety i jehly! Doporučiji jemný peeling 2× týdně a několikrát denně promazávat pokožku nikoli krémem, ale olejíčkem. Výborný je za to olej Ziaja (v lékárně nebo na NOTINO. CZ)
Držím palce! Marie

káťa
Extra třída :D 14171 příspěvků 16.08.19 17:35

Já používám cukrovou pastu na depilaci „knirku“ a drobného chmýří na tvářích a spokojenost.
Myslím si ale, že klasické tvrdší chloupky by mi to nebralo. Všude jinde jedu klasika strojek nebo žiletka.

Ver.hla
Nováček 3 příspěvky 20.08.19 17:58

Používám cukrovou pastu na depilaci celého těla, nejvíce se mi osvědčil hrubý peeling a následně použít dezinfekční emulzi.

drsňačka
Kecalka 272 příspěvků 07.09.19 17:14

Nepomůže vůbec nic- zkušenost. Je to o typu pokožky a kůže. Já jsem si taky nedávno depilovala nohy a říkala jsem si " jaktože já to takhle už nedělám-paráda".!! No jenomže ta paráda trvala 10dní a pak nastalo peklo… zarůstalo úplně všechno..nohyjak kaktus a ta bolest,.uáááááá. U mě pomůže jen vydržet a pak už jen žiletkou, žel a nijak jinak…

Mista1
Kecalka 236 příspěvků 08.09.19 11:44

Nakonec jsem to zahojila Bepanthenem, dětským pudrem… zůstaly jizvy, ale ty časem zesvetlaji, na další depilaci nemam odvahu, volala jsem do salonu a i ta paní mi tam rekla, ze je asi moje pokožka tvrdá a měkké chloupky ji pak neprojdou a zarůstají, takze by me asi čekalo znovu to same. Vracím se k ziletkam :mrgreen:

drsňačka
Kecalka 272 příspěvků 08.09.19 11:47
@Mista1 píše:
Nakonec jsem to zahojila Bepanthenem, dětským pudrem… zůstaly jizvy, ale ty časem zesvetlaji, na další depilaci nemam odvahu, volala jsem do salonu a i ta paní mi tam rekla, ze je asi moje pokožka tvrdá a měkké chloupky ji pak neprojdou a zarůstají, takze by me asi čekalo znovu to same. Vracím se k ziletkam :mrgreen:

Amen, sestro… :lol: :lol: :lol: :lol:

Mista1
Kecalka 236 příspěvků 08.09.19 14:31

@drsňačka Požehnání :mrgreen: :P aspon ze mě kosmeticka jen nevytahla prachy a nenechala me znova trpět :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama