Zarostlý nehet na noze a snažení o miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:20
Zarostly nehet na noze a snazeni o miminko

Ahojky, co Vam pomohlo na zatostly nehet? Uz to mam minimalne mesic a porad tam mam bouli hnisajici…visnova mast nezabira.Ted prvni mesic se snazim o miminko, tak nevim co bych na to mohla jeste dat? A nevim jestli ten zanet nejak neohrozi pripadme tehotenstvi? Dekuji

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 06.04.19 08:30

Zajdi si s tím k lékaři. A ano, teoreticky může mít zánět v těle vliv na schopnost otěhotnět. Otázka je, zda zrovna zanícený nehet…

Kriss Tina
Extra třída :D 10088 příspěvků 06.04.19 08:37

Jdi k dr, nejspíš to bude chtít vyčistit a to doma asi nezvládneš :think:

pristelepe
Kecalka 129 příspěvků 06.04.19 08:46

Zkus Betadine.

Valkýra88
Kecalka 433 příspěvků 06.04.19 08:48

Manzel se takhle trapil s nehtem asi 2 roky, bal se jit k doktorovi :roll: . Mazal to ,,cernou" masti. Myslim ze se jmenuje ichtoxyl.Ta zanet hezky vytahne ale pak se v tom jeste sam stoural.No blazen proste, nakonec si to teda vylecil sam ale rada je jasna, bez k lekari. Ono to neni zadna sranda mit v tele zanet, hlavne kdyz se snazis o mimi. :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 9013 příspěvků 06.04.19 09:02

Za mě asi lepší dojít na chirurgii, kde to vyčistí a případně odstraní nehet, který dělá problém.

atominnka
Generální žvanilka 22162 příspěvků 06.04.19 09:06

Ne neohrozí.
Jdi k lékaři.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15966 příspěvků 06.04.19 09:09

Asi jde o panaricium, pokud ten nehet není uvolněný od kůže, můžeš tam dávat cokoliv a nic nepomůže. Na chirde většinou boční část nehtů nastrihnou a vytrhnou to z nehtového lůžka at nezarusta, pak jsem u syna dávala většinou Branouvidon mast. Má tomu sklony, když vidím, že to hrozí, mazu mu prsty Tea tree olejem. Základem je správně stříhat nehty, nekousat. :)

Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 06.04.19 09:14

Nejlepší je jit na chirurgii, tam to umrtvi injekcí, vystrihnou zarostlý nehet a uzdraví se to za pár dní. Já jsem s tím chodila střídavě s oběma palci na nohou asi 10 let, mám špatný tvar nehtů a ať jsem zastřihávala do rovna (to je totiž prevence zarůstání nehtů), jak jsem chtěla, zarostlo to zase. Teď už na chirurgii nechodím, umím si zarostlý nehet vystrihnout sama ještě předtím, než začne hnisat. Z masticek funguje Framykoin (nebo Bactroban) + Ichtoxyl, nejlépe na noc, abys to nesetřela a zároveň byl prst v klidu.
Strháváním nehtů nestrašte, to se dělalo někdy před 20 lety, pak ten nehet může blbě vyrůst a být deformovaný, to už se fakt nedělá. Já byla na čištění snad 30× a ani jednou to doktor ani nenavrhl.

1mila2
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 06.04.19 09:17

Me zarustal strasnejch let, pak jsem sla na chiru, tam mi to doktor odstrihl a mam klid. Chlapovi taky zarustal (ale jemu z vnejsi casti palce), no, pak jsme koupili vetsi boty (ono totiz sehnat 48 neni sranda) a od te doby ma klid. Takze jestli ten prst pak mackas v malych botech, tak se mu neulevi.

bobda
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 06.04.19 09:23
@Anonymní píše:
Ahojky, co Vam pomohlo na zatostly nehet? Uz to mam minimalne mesic a porad tam mam bouli hnisajici…visnova mast nezabira.Ted prvni mesic se snazim o miminko, tak nevim co bych na to mohla jeste dat? A nevim jestli ten zanet nejak neohrozi pripadme tehotenstvi? Dekuji

Ahoj,dojdi si na chirurgii co nejdříve. Přesně tohle se mi stalo před otehotnenim. Paradox je,že v těhotenství se mi to úplně sklidnilo,takže jsem palec neresila. Teď po porodu se mi zase dost zhoršil a odkladam zákrok,protože kojim. Stejně tam budu muset vyrazit,protože už se mi to jednou stalo,tak 3 roky zpět a pomohl jen chirurg. A bát se nemusíš,je to úplně banální bezbolestny zákrok,který se rychle zahoji :palec: A řeš to hned dokud nejsi těhotná.

Elessa
Kecalka 146 příspěvků 06.04.19 14:55

Urcite na chirurgii. Trapil me zanet nehtoveho luzka cca od 3. mesice tehotenstvi. Nemela jsem tam hnis, takze to dr. neresil a po porodu se palec srovnal, uz nebyl natekly. Ale musim rict, ze je na nem misto, kde je uplne necitlivy :-/ Takze to urcite reste ted, kdyz jeste muzete s klidnou hlavou podstoupit i nejaky zakrok ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 20:41

Pujdu zitra k lekari…a jeste se chci zeptat,kdybych nahodou byla tehotna a pichal mi umrtvovaci injekci,jestli to nevadi?Moc dekuji

Váš příspěvek
Reklama