Zarostlý nehet na noze - co poradíte?

Anonymní
16.7.19 18:39

Zarostlý nehet na noze co poradíte

Zdravím, jsem kluk takže se předem omlouvám. Vím že je tady spousta maminek tak si myslím že někdo dokáže poradit.
Trpím na zarůstání nehtů na obou nohách, vždy jdu na chirurgii a doktor nastřihne část nehtu a vytrhne což pomůže většinou tak na půl roku.
Včera mě začal bolet zase nehet tak jsem si to zkusil vystřihnout a stále to bolelo tak jsem to zkusil dneska znovu a vypadá to takhle jako fotka dole(ano nehet je pěkně hnusný, podebraný..prostě hnus) a chci se zeptat zda si myslíte jestli na tom boku může něco zarůstat nebo se vám zdá že je to dobře vystřihlé ten bok?
Myslím si že se asi chirurgii nevyhnu ale zkouším stále sám než na ni půjdu.
Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14022
16.7.19 18:45

Zajdi si na pedikůru pro nehtové špony. A nejspíš to bude chtít i nějakou efektivnjěší antimykotickou léčbu - poradí pedikárka.

Nechoď k vietnamkám, ale k někomu, kdo umí právě i problematické stavy na nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 18:47

@Ou A připadá vám že to mám nyní dobře vystřihlé?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14022
16.7.19 18:59
@Anonymní píše:
@Ou A připadá vám že to mám nyní dobře vystřihlé?

nemám ponětí a fakt se mi ten špinavý chlupatý palec nechce zkoumat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.7.19 19:07

Trvale pomůže plastika nehtového lůžka. Alespoň u mne to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 19:09

@Ou Jak zjistím že daná pedikérka řeší problematické stavy?

• Citovat
  • Nahlásit
968
16.7.19 19:10

Na hnisání a bolest pomůže zase vymáčknout hnis a natřít černou mastí. Nedávno jsem řešila něco podobného, kdy jsem si pod nehet něco píchla a to mi začalo hnisat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 19:10

@Čajíček1980 Nastoupil jsem teď nově do práce a nechci moc chybět..chtěl bych to vyřešit teď klidně dočasně

• Citovat
  • Nahlásit
15543
16.7.19 19:20
@Anonymní píše:
@Čajíček1980 Nastoupil jsem teď nově do práce a nechci moc chybět..chtěl bych to vyřešit teď klidně dočasně

no tak se objednejte k té pedikérce, ony to umí také řešit a nebolí to jako na chirurgii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
16.7.19 19:26

Nehtová rovnátka. Pomalejší, ale trvalé (alespoň dcera už rok a půl bez problémů). Jsou na to specializovaní někteří pedikéři. Jde dohledat na netu. Nasazování prý bolí, ale vydržela to v pohodě 12 letá cácora a prý i mnohem menší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7282
16.7.19 20:09

Jestli jsi na dojezdové vzdálenosti do Liberce, pošli mi SZ, dám ti kontakt. Vím o člověku, který to umí, naposledy u nás v rodině zachraňoval palec loni. Běžně tam k ní jezdí lidi i z Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
17.7.19 17:54

Mám stejný problém, akorát před týdnem jsem celý palec rozvrtala do krve, vymáčkla hnis a zas nic nebolí, zjistila jsem že mi vadí boty s úzkou špičkou. Když je nosím často nehet se začne ohýbat a tím pádem zarůstá. Mamka má kurz pedikérky a taky mi doporučila obuv s širší špičkou v mém případě žádné baleríny nebo lodičky. Na konec mi mamka ještě nehet zastřihla, vyndala zbytky ztvrdlé kůže z toho růžku a jako by mi nikdy nic nebylo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.7.19 20:29

Zarůstání nehtů může být způsobeno z mnoha příčin: nevhodný způsob zkracování nehtů, příp. jejich vystříhávání, nevhodná obuv, onemocnění nehtů, příp. jiné. Řešit zarůstající nehty šponami (ať už kovovými nebo plastovými) je jedna z možností. Další jsou např. metoda Arkady, podkládání nehtu buničinou (příp. doma malým kouskem vaty), sulci protektor, tejpování. Erudované pedikérky Vám poradí. Chvíli potrvá než se problému zbavíte, ale čím dříve jej společně s pedikérkou začnete řešit, tím lépe. Na http://www.podiatrie.cz/mapa/ si můžete najít pracoviště, které Vám bude nejvíce vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama