Zarostlý nehet u palce na noze

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Baffyna
Povídálka 16 příspěvků 30.10.18 13:04
Zarostlý nehet u palce na noze

Holky, mám na vás dotaz, spíš doufám i v nějakou tu radu. Zhruba před 14 dny jsem si nějakým způsobem špatně zastřihla nehet u palce na noze a nějakým zpusobem mi tam kousek který zůstal zarostl. Minulou středu mě ale obtíže dohnali až na chirurgii - jelikož palec byl nateklý černý horký a hlavně z toho tekl hnis. Kde mi doktor nějak nehet odstřihl, druhý den jsem byla na převaze, kde mi tam ještě něco odstrihával ale zánět tam ještě byl. Prst poctivě dezinfikuji, převazuji, potírám černou mastí, Ale je tp stále neuvěřitelně bolestivé, červené už míň a hnisat to, a spíše se to stupňuje. Myslíte že bych chirurgii měla navštívit znovu? (Bojím se že mi cely nehet stejnou) A nebo máte nějaké rady jak na lepší hojení?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 30.10.18 13:09

žádné typy, dojdi na chiro. Je to na dlouhé týdny, měsíce. Mám podezření, že kvůli tomu, než se mi nehet srovnal a spravil, jsem našlapovala jinak a následkem toho mám na noze hallux, jak jsem ulevovala palci

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 30.10.18 13:11

@Baffyna Mně strhli asi jenom čtvrtinu. No, bolelo to, když to přišlo k sobě, ale po dvou dnech se to dalo vydržet. Radši bych zašla hned. Mně to taky léčili jen konzervativně (praktická) a stejně došlo na trhání. Kdyby mně s tím na chirdu poslali hned, tak jsem měla po dvou týdnech zbytečných bolestí.

EliškaMD
Povídálka 26 příspěvků 30.10.18 13:12

Ahoj, měla jsem podobný problém.

určitě být tebou si zajdu na chirurgii co nejdříve. Jsou 2 možnosti, 1.buď ti strhnou celý nehet nebo ti uříznou kus nehtu a vyčistí.A druhá co dělali mě, proříznou kůži kde máš hnis pořádně vyhrábnou, vyčistí a dají antibiotika a mast a bude to ok ;). Vím není to ode mě povzbudivá zpráva, ale pokud ti mast nepomáhá, tak bych šla určitě opět bohužel na tu chirurgii.

Držím palce at ti to dopadne „co nejlíp“… ;) Pak dej vědět jak jsi dopadla.

Baffyna
Povídálka 16 příspěvků 30.10.18 13:13

@dedrichov Takže znovu chirurgie myslíš ? Mě se to taky nezdálo, že by to mělo takhle vypadat po týdnu od ošetření.. :,(

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 30.10.18 13:16
@Baffyna píše:
@dedrichov Takže znovu chirurgie myslíš ? Mě se to taky nezdálo, že by to mělo takhle vypadat po týdnu od ošetření.. :,(

JEstli ti to pořád hnisá, tak tam ještě něco bude. Mně to po trhání během dvou dnů přešlo. Jako bylo to citlivé jako rána, ale už tam nic nebylo.

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 30.10.18 13:17
@Baffyna píše:
@dedrichov Takže znovu chirurgie myslíš ? Mě se to taky nezdálo, že by to mělo takhle vypadat po týdnu od ošetření.. :,(

jo jo, dojdi si, neoddaluj návštěvu, žádné hokusy pokusy

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 30.10.18 13:19

Taky mi vystřihli asi 1/4 nehtu, který postupně dorostl. Blbé bylo, že i přes opatrnost mě právě do toho místa pokaždé buď někdo kopl, stoupl na nohu a pod., takže po půl roce jsem proceduru opakovala. Bolí to, ale nesnesitelné to není.

sediza
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 30.10.18 13:41

Já teda nevím, ale mně pomohlo 2× denně mazat lokálním antibiotikem - framykoinem. Na chirurgii bych šla až kdyby tohle nezabralo. U mě naštěstí zabralo..

Maschka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 30.10.18 14:15

Zašla bych znovu na chirurgii. Taky se mi prst dlouho hojil, ale postupně rána zasychala, nakonec se mi tam udělal strup. Prst mě po týdnu bolel, ale určitě méně. Z votky to vypadá, že je to pořád „živé“.

petanah
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 30.10.18 20:55

me vzdycky pomuze hermanek:) udelat do lavoru a nechat v nem nohu mocit treba 20min..osusit,na­mazat framykoinem, za tri dny mam klid..

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 30.10.18 22:15

Něco podobného se stalo dceři nedávno. Před chirurgií ji zachránila šikovná pedikérka v Liberci.
Vypadalo to podobně příšerně. Než jsme se k ní dostali (máme ji teď trochu z ruky), tak jsem vymačkávala hnis (spoustu hnisu :cert: ) a mazala hemagelem. Dostala jsem tip na višňák, ale ten jí spálil kůži.
Když jsme se k ní dostali, zmrazila ji to a pomocí skalpelu vyřízla přebytečný nehet a vytahala spoustu „střípků“. Vydesinfikovala, podložila vatičkou, dala framykoin, zalepila, zakázala 1 den mytí a sundání náplasti… A doporučila od druhého dne koupat ve zlatobýlu a podkládat. Pořád tam měla bouličku, ale už to nehnisalo. Za 14 dní od prvního zásahu to dodělala, boulička zmizela a dcera má klid. (Než si to zase sama zkazí. :roll: )
Takže doporučuji koupit si sypaný zlatobýl, koupat a sehnat šikovnou pedikérku a nebo i chirurga, který odstraní příčinu - máš tam někde špičku, která „zlobí“.

Baffyna
Povídálka 16 příspěvků 01.11.18 15:56

No tak jsem byla na chirurgii a v úterý jsem objednána na parciální ablaci nehtu :zed: Nevíte jak to probíhá holky ? :hug: Pochopila jsem že jde o částečné stržení nehtu :(

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 01.11.18 16:18
@Baffyna píše:
No tak jsem byla na chirurgii a v úterý jsem objednána na parciální ablaci nehtu :zed: Nevíte jak to probíhá holky ? :hug: Pochopila jsem že jde o částečné stržení nehtu :(

no ale ta částečná úprava nehtového lůžka je dobrá, rána není zbytečně velká, řeší se jen místo, kde je problém. To bude dobré :kytka:

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 01.11.18 16:52
@Baffyna píše:
No tak jsem byla na chirurgii a v úterý jsem objednána na parciální ablaci nehtu :zed: Nevíte jak to probíhá holky ? :hug: Pochopila jsem že jde o částečné stržení nehtu :(

Ano, mně ji taky dělali. Nejhorší je injekce na umrtvení a potom je to během chvilky hotové. Hlavně si vem pantofle a nebo hodně volné boty, protože ti to zavážou. A doporučuji hned, jak vyjdes lupnout Ibalgin a nebo třeba Novalgin a nečekat až to přijde k sobě. První dva dny jsou nejhorší. A počítej že to chvilku chce volné boty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >