Zarudlý konečník u 5týdenního miminka

5
2.3.16 17:36

Zarudlý konečník u 5ti týdenního miminka

Dobrý večer,
potřebuji radu nebo tip o co by mohlo jít, náš 5ti týdenní klučík má zarudlé okolí konečníku (vypadá to jako „slouplá“ kůžička do červena, nekrvácí, evidentně ani nebolí). Včera jsem s ním byla u naší doktorky, ovšem ta tomu extra pozornost nevěnovala a jen řekla, že pokud se to do šesti týdenní kontroly zhorší, bude to řešit.. no nevím, jsem z toho v rozpacích, obzvlášť po pronesení dovětku, že prý ho moc pozoruju :( no takže uvidíme, co se z toho vyklube… jen by mě zajímalo, jestli jste se s tím některá nesetkala a nedala mi tip, co by to mohlo způsobovat.. děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2449
2.3.16 17:38

Čím mu prdelku mažeš? Třeba mu nesedí mastička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.3.16 17:40

Mažu Bepanthenem.. ten by neměl být nějak agresivní ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4142
2.3.16 17:42

Zkus Welledu, kojenecky krem, ten je vyborny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
2.3.16 17:51

@Dulec bepanthen je nanic, kup cos jiného. U nás na toto výborně zabírá sudokrem nebo imazol. Bepanthen absolut o ničom :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.3.16 17:58

Takže myslíte, že je to jen tím mazáním jo? Tak jo, tak to vyzkoušíme, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
2.3.16 17:59

Omýt černým čajem, nechat oschnout na vzduchu, nedřít otíráním a na to sudocrem nebo Rybilku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 17:59

Používáme tu dětskou mast z lékárny, co se prodává na váhu v kelímku. Mají to tam, kde je porodnice nebo ji kdekoliv namíchají třeba do 2. dne. Smrdí rybinou, ale nejsou v tom žádné konzervanty, takže dráždidel je tam minimum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
2.3.16 19:00

Rekla bych, ze je to klasicka lehka opruzenina, muze to byt reakce na plenky, treba mu nevyhovuje ani bepanten. Ja u obou deti pouzivala rybilku, kdyz zacaly cervenat na prdelce pak jsem nasadila neco na opruzeniny. A uplne vynechala vlhke ubrousky, nahradila mytim vodou. U dcery mi zabirala indulona na opruzeniny, u dyna imazol. Oboje sezenete bez predpisu v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.16 19:40

Mely jsme taky, pomohlo omyvani pouze vodou… pouzivala jsem prevarenou a stridala Imazol a Rybylku. Imazol by nemel byt prilis dlouho a do toho macela v repiku… do tydne to bylo ok. Mame to z Pampers care, tak jsme zmenily znacku a jsme ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
2.3.16 19:46

To vypada na velkou opruzeninu. Udelej caj z repiku a potirej, kdyz nepomuze do dvou dnu kup imazol (max. 3× za den) a zmenina by jsem bepanthen na sudocream, nebo na neco co vytvori barieru-bepenthen ji netvori, take jsme s tim.meli problemy a takto se nam to vyresilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
2.3.16 20:22

Maly se objevilo neco podobneho, misto vlhcenych ubrousku pouzivam zinku s vodou a masticku tu obyc rybenkovou, z lekarny nebo jak se jmenuje? Pred tim jsem pouzivala babylove z DM a jak byla kremovitejsi, ridci, tak to nejak nedelalo dobrotu.. Ted je klidek

Jo a vetrat hodne, treba pred kojenim pri masazi briska pod nej dej plinu a at si kope nozickama, byt imrvere v tom igelitu tomu asi moc nepridava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
2.3.16 20:34

@martina.se Já jsem naopak pro Bepanthen. Používám ho i já na ekzém, jsem těžký atopik a nemůžu si stěžovat. Mám toho vyzkoušeného hodně, snesu jen málo přípravků a zrovna bepanthen si nemůžu vynachválit. Používám ho i při přebalování malé a dosud nikdy nebyla opruzená.
(píšu o Bepanthenu Care Mast)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
2.3.16 21:32

Taky používáme bepanten a supr, evidentně každému sedí něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5659
3.3.16 07:26

Holkam bepanten nesedl, tak mažu sudocremem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu