Zase Laryngitida - udělala jsem vše?

1034
26.9.21 05:14

Zase Laryngitida - udělala jsem vše?

Holky moje…pisu, protoze mam zase nervy nadranc.
Cele leto byl klid a dneska v noci (teda vlastne asi pred pul hodinou) muj mladsi - ctyrletak, zase ji mame. Byl tyden ve skolce, predtim 14 dni marodil s rymou a nachlazenim…
Z plneho zdravi, zacal ve ctyri rano kaslat - stekat a trochu chrci. Ma zvysenou teplotu. Nastesti to nema ucpane v krku…Podala jsem necelou pulku Dithiadenu, Stoptusin, vyvetrala a zapnula zvlhcovac…Priessnitz na krk si nenecha dat - place a brani se, tak ho nenutim, at si ten krk placem nedrazdi jeste vic. Ma ucpany nos, tak jsem ho prostrikla morskou soli a dala mu Olynth HA, ale chudak bez efektu. Nos ucpanej.
Holky udelala jsem vsechno?
Na sanitku to neni ( se starsim jsem byla v nemocnici 4× / tomu nezabiraly bezne leky na odpuchnuti krku/, s mladsim 2×, ale byl malinkej).
Uz to zvladame sami doma, ale vzdycky jak se to hlavne ted uz mladsimu takhle zniceho nic spusti, moje nervova soustava dostava zabrat. Cucim tady do zdi a posloucham jak dycha, do rana uz neusnu.
Chtela bych byt jako muj chlap, ten mi rekne, ze leky ma, kdyby se dusil, zavolame rychlou a prekuli se na druhy bok a spi…
Vite co je zvlastni? Ze z 90% decka dostaly Laryngitidu vzdy o vikendu.
Chjo, potrebovala jsem se asi hlavne vypsat, ale napiste mi, jestli mate jeste nejake figle, jak bojovat s touto,,blbou “ nemoci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1625
26.9.21 06:21

My ještě dávali Aescin, velmi pomáhá na hlasivky (mne zachraňuje dodnes).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4008
26.9.21 06:21

Ještě je dobre ho dat na spani do polosedu. Pokud nevydrží, tak si lehne na tebe. Spis bych se pak zmerila na prevenci. U nás byla laryngitida jen jednou a od te doby: větrání i přes noc alespoň na mikracku, jakmile je rýma tak dáváme zvlhcovac, protože se mu u toho i lépe dýchá. Nikdy jsme nepretapeli, ale jakmile má rýmu v zimě, tak zvlhcovac večer na chvíli pustím a pak ještě než jdu spát. Jinak když je to akutní, tak ho můžeš zabalit a dat na chvíli před otevřeny mrazak aby dýchat vlhký a chladný vzduch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
26.9.21 06:41
@Petája píše:
Cele leto byl klid a dneska v noci (teda vlastne asi pred pul hodinou) muj mladsi - ctyrletak, zase ji mame. Byl tyden ve skolce, predtim 14 dni marodil s rymou a nachlazenim…
Z plneho zdravi, zacal ve ctyri rano kaslat - stekat a trochu chrci. Ma zvysenou teplotu. Nastesti to nema ucpane v krku…Podala jsem necelou pulku Dithiadenu, Stoptusin, vyvetrala a zapnula zvlhcovac…Priessnitz na krk si nenecha dat - place a brani se, tak ho nenutim, at si ten krk placem nedrazdi jeste vic. Ma ucpany nos, tak jsem ho prostrikla morskou soli a dala mu Olynth HA, ale chudak bez efektu. Nos ucpanej.
Na sanitku to neni ( se starsim jsem byla v nemocnici 4× / tomu nezabiraly bezne leky na odpuchnuti krku/, s mladsim 2×, ale byl malinkej).
Uz to zvladame sami doma, ale vzdycky jak se to hlavne ted uz mladsimu takhle zniceho nic spusti, moje nervova soustava dostava zabrat. Cucim tady do zdi a posloucham jak dycha, do rana uz neusnu.
Chtela bych byt jako muj chlap, ten mi rekne, ze leky ma, kdyby se dusil, zavolame rychlou a prekuli se na druhy bok a spi…
Chjo, potrebovala jsem se asi hlavne vypsat, ale napiste mi, jestli mate jeste nejake figle, jak bojovat s touto,,blbou “ nemoci..

Nechat okno otevřené celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7843
26.9.21 06:57

Otevřít okno na noc, a sobě si lupni něco na uklidnění, Nebo si minimalne uvař aspoň trezalku. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
26.9.21 07:05
@Petája píše:

My na tyhle dostali jeste ventolin, cipky rektodel a inhalace, starsi to mel do 10let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
26.9.21 07:15
@ladai píše:
My na tyhle dostali jeste ventolin, cipky rektodel a inhalace, starsi to mel do 10let

Me desis, ha myslela, ze kolem nástupu do školy to uz moc nehrozí.

Nám pomáhal fenistil kapky hlavně před spanim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
26.9.21 07:18
@Elishka1 píše:
Me desis, ha myslela, ze kolem nástupu do školy to uz moc nehrozí.Nám pomáhal fenistil kapky hlavně před spanim

Laryngitidy jsou celý život, jen v určitém věku přestanou být nebezpečné, protože už je dost prostoru pro dýchání okolo otoku. Dcera má aktuálně taky laryngitidu, je jí 16. Napřed nemluvila, teď má hlas jak Dalibor Janda a kašle. Ještě mě u tebe napadla Vincentka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
26.9.21 07:28
@Havlova píše:
Laryngitidy jsou celý život, jen v určitém věku přestanou být nebezpečné, protože už je dost prostoru pro dýchání okolo otoku. Dcera má aktuálně taky laryngitidu, je jí 16. Napřed nemluvila, teď má hlas jak Dalibor Janda a kašle. Ještě mě u tebe napadla Vincentka.

Ano, máš pravdu. Ta davova mam zafixovano, ze snad do 6 let hlavně než se dýchací trubice se vyvine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
26.9.21 08:11
@Elishka1 píše:
Ano, máš pravdu. Ta davova mam zafixovano, ze snad do 6 let hlavně než se dýchací trubice se vyvine

Trpím na laryngitidy do dneška, pokaždé přestanu mluvit nebo plechový hlas. Nicméně i před čtyřicítkou jsem měla jednu, kdy se mi hodně těžko dýchalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
26.9.21 08:13

Holky diky, mladsi ma zatim 4 roky (do skoly jeste nechodi, jak tu nekdo psal), je to uz lepsi, jak je starsi, udejcha to sam…Okno mame otevreny celorocne, zvlhcovac ma v pohotovosti furt. My moc netopime, jak ma geneticke onemocneni, nesmi se prehrivat, takze mame docela zimu - kazdemu je u nas chladno :), my uz si zvykli.
U nej je blby, ze to vzdycky prijde z plneho zdravi, nema rymu, kasel nic, vse se mu spusti najednou az mu otece krk. Tedkom uz je uplne zahuhlanej, jak vstava…
Jeste me napadlo, mam ted novy inhalator, myslite, ze bych mu mohla dat vdechovat uz ted treba Vincentku?
A co berete na posileni inunity, my ruzne zkousime, ale budu rada za rady, co se vam osvedcilo, hlavne ted na zimu…
Jo jo asi bych taky potrebovala vzdycky na zacatku neco na nervy, ale jednou me strasili v nemocnici dokonce intubaci, nakonec k tomu nedoslo, ale to byl starsi jeste mimino, je to porad ve me, no…. :oops:
Proste nekdy na Choholouska :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
26.9.21 08:18
@Petája píše:
Holky diky, mladsi ma zatim 4 roky (do skoly jeste nechodi, jak tu nekdo psal), je to uz lepsi, jak je starsi, udejcha to sam…Okno mame otevreny celorocne, zvlhcovac ma v pohotovosti furt. My moc netopime, jak ma geneticke onemocneni, nesmi se prehrivat, takze mame docela zimu - kazdemu je u nas chladno :), my uz si zvykli.
U nej je blby, ze to vzdycky prijde z plneho zdravi, nema rymu, kasel nic, vse se mu spusti najednou az mu otece krk. Tedkom uz je uplne zahuhlanej, jak vstava…
Jeste me napadlo, mam ted novy inhalator, myslite, ze bych mu mohla dat vdechovat uz ted treba Vincentku?
A co berete na posileni inunity, my ruzne zkousime, ale budu rada za rady, co se vam osvedcilo, hlavne ted na zimu…
Jo jo asi bych taky potrebovala vzdycky na zacatku neco na nervy, ale jednou me strasili v nemocnici dokonce intubaci, nakonec k tomu nedoslo, ale to byl starsi jeste mimino, je to porad ve me, no…. :oops:
Proste nekdy na Choholouska :mrgreen:

Dávám imunoglukan, ale letos jsem ho začala dávat pozdě, měla jsem začít už v srpnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5642
26.9.21 08:20

Nějaký kortikoid máte předepsaný od doktorky? Ideálně dexamethason v tabletě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
26.9.21 08:23
@Petája píše:
Proste nekdy na Choholouska :mrgreen:

Vincentky bych se nebála. Mám pocit, že na ORL je to takový univerzální lék.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3838
26.9.21 08:41

Dávám imunoglukan a rybí tuk, fungovalo to dobře, ale letos je to třeba uplně k prdu - od začátku školky byla dvakrát dcera doma týden kvůli rýmě, od soboty má jako bonus zánět středního ucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat