Zase mě zlobí ovulace :(

Anonymní
4.3.21 07:22

Zase mě zlobí ovulace :(

Ahoj, jsem skoro rok od vysazení antikoncepce a pořád mě trápí nepravidelné cykly a ovulace. Každý cyklus byl jinak dlouhý, k ovulaci vždy dochází velmi nepravidelně (nikdy nebyla stejný den) a navíc je vždy až koncem cyklu. Dle dr. je to normální.

Každý sudý cyklus mám cca 30 dní, ale každý lichý cyklus je v rozmezí 22 až 39 dní, tady k ovulaci dochází vždy velmi nepravidelně. Dnes jsem už 33. DC a ovulace stále nebyla, to znamená, že tento cyklus budu mít minimálně 46 dní (délku lut. fáze mám vždy 12 dní). Už mě to nebaví, užívala jsem inositol na kvalitu vajíček, aby k ovulaci došlo dřív, a další doplňky, ale je to teď ještě horší, ovulace stále nikde. Bolí mě prsa už týden, ale testy jsou negativní. Máte nějaké rady jak „vyvolat“ ovulaci? Nebo jestliže tento cyklus je anovulační, kdy mám teda očekávat menstruaci? Je to fakt na zbláznění…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2086
4.3.21 07:33

Ahoj a proc te to trapi? Jestli chcete dite, tak proste soulozte obden a pak je jedno, kdy je ovulace, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
4.3.21 07:37

Dělala ti ultrazvuk? Šla bych na hormonální profil a prave uzv zda náhodou nemáš pcos. Ja to mela podobne, jak píšeš, mam pcos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 07:39
@Oriseka píše:
Ahoj a proc te to trapi? Jestli chcete dite, tak proste soulozte obden a pak je jedno, kdy je ovulace, ne?

To samozřejmě děláme pravidelně celý cyklus, neupínáme se vyloženě na termín ovulace, ale testuji ji, abych věděla, kdy má přijít menstruace. Cykly mám s takovou hrozně nepravidelné a většinou dlouhé. Čím delší cyklus, tím méně šancí :lol: A trápí mě, že ten jeden cyklus je tak nějak srovnaný, ale druhý teda velmi nepravidelný a divný.. Nevím jak to upravit, vyzkoušela jsem toho už moc a pořád nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 07:41
@Janee19 píše:
Dělala ti ultrazvuk? Šla bych na hormonální profil a prave uzv zda náhodou nemáš pcos. Ja to mela podobne, jak píšeš, mam pcos…

Ultrazvuk mi dělala v rámci běžné prohlídky a řekla, že vše v pořádku. Hormonální profil jsem podstoupila teď v CARu a výsledky naprosto normální… Tak proto mě to nenechává klidnou.

• Citovat
  • Nahlásit
1418
4.3.21 07:57

Jak mas kazdy druhy cyklus divný, tak to úplně vola po tom, ze s jedním z vaječníků něco je. Ale jestli už chodíš do caru, tak tam by to odhalili, takže bych to v klidu nechala na nich :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 08:02
@Janee19 píše:
Jak mas kazdy druhy cyklus divný, tak to úplně vola po tom, ze s jedním z vaječníků něco je. Ale jestli už chodíš do caru, tak tam by to odhalili, takže bych to v klidu nechala na nich :wink:

Je pravda, že v CARu mi udělali jen hormonální profil, nic víc, a kvůli špatnému spermiogramu jdeme na IVF. Čekám teď na menstruaci, abych mohla zahájit stimulaci. Jenže odběr a oplodnění vajíček potom připadá za 2 měsíce na tento „divný“ cyklus, tak se bojím, že by to nemuselo vůbec vyjít, že v tomto lichém cyklu je vždy něco špatně oproti tomu sudému. V CARu jsem o tom neříkala, nikdy se mi to na takový extrém v počtu dní oproti těm ostatním nenatáhlo, ale přemýšlím, jestli tam zavolat a probrat to ještě s nimi, protože tento měsíc je to fakt hodně natáhlé jako nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
527
4.3.21 08:42

To, že tento cyklus ovulace zatím nebyla, máš potvrzené doktorem? Ono ani u super zdravých jedinců nedochází k ovulaci každý měsíc. Sem tam nějaký anovulační cyklus být může.

A jestli jsi teď 33, počítáš, že budeš minimálně 46, tak to je ten „divný“ cyklus a se začátkem ms vstoupíš do toho „dobrého“ 30denního, ne? A zároveň píšeš, že punkce vychází zas do „divného“ cyklu… To budeš mít dlouhý protokol?

A mít před IVF hotovou párkrát folikulometrii a hormonálního profil, to mi přijde dost málo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 09:31
@Dicentra27 píše:
To, že tento cyklus ovulace zatím nebyla, máš potvrzené doktorem? Ono ani u super zdravých jedinců nedochází k ovulaci každý měsíc. Sem tam nějaký anovulační cyklus být může.

A jestli jsi teď 33, počítáš, že budeš minimálně 46, tak to je ten „divný“ cyklus a se začátkem ms vstoupíš do toho „dobrého“ 30denního, ne? A zároveň píšeš, že punkce vychází zas do „divného“ cyklu… To budeš mít dlouhý protokol?

A mít před IVF hotovou párkrát folikulometrii a hormonálního profil, to mi přijde dost málo :think:

Je to tak, jak říkám. Doktorem to potvrzené nemám, ale podle teploty a testů neproběhla, stejně tak ani ovulační hlen nebyl, který každý měsíc bývá. Takže to asi bude anovulační cyklus, ale kdy mám tedy očekávat MS?
Ano, od nového cyklu vstoupím do toho pravidelnějšího, ale mám dlouhý protokol na 2 měsíce, takže IVF bude z tohoto nepravidelného a anovulačního cyklu (už jednou mám podezření, že v tomto lichém týdnu ovulace nebyla). Nevím z jakého důvodu doktorka nastavila dlouhý, mně řekla, že na základě utz a HP je vše v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1418
4.3.21 09:54

Heled pokud jdeš na ivf tak asi nevadí, že ovulace neproběhla, důležité aby ti narostla sliznice, byla úspěšná stimulace apod… Ono s přirozeným cyklem nema ivf moc společného. Ale jestli mas jakékoliv pochybnosti, určitě bych se v car ještě poradila. Testu mas relativně málo, ale pokud byl u partnera nalezen špatný spermiogram, tak už asi znají příčinu a více netřeba… Snad první ivf nebude jen pokus ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
4.3.21 11:55
@Anonymní píše:
Takže to asi bude anovulační cyklus, ale kdy mám tedy očekávat MS?
Nevím z jakého důvodu doktorka nastavila dlouhý, mně řekla, že na základě utz a HP je vše v pořádku :nevim:

To ti tu přece nikdo nepoví, kde se ti toulá menstruace. Navíc tělo není stroj, na cyklus má vliv stres, nachlazení,…
A určitě by bylo dobré s doktorkou mluvit a vědět, proč zvolila dlouhý protokol. Pokud by šlo o moje tělo, vědět bych to chtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat