Zase nemůžu spát

11304
18.11.20 05:30

Zase nemůžu spát

Děti už mám větší, ale i tak se někdy stane, že se vzbudí a tím pádem vzbudí mě. Někdy se vzbudím sama. Pokud se mi podaří rychle usnout, tak je to v pohodě. Pokud neusnu do cca 15 minut, tak minimálně dvě hodiny nemůžu usnout. Máte to tak taky nekdo? Dneska už zase několik hodin nespím. Spala jsem tak 1,5 h. Za chvíli budu vstávat. Už teď si říkám, jak přežiju den. Pokud to máte stejně, co pomáhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3168
18.11.20 05:42

Mam to stejne. Dnes me manzel vzbudil ve 4.45, protoze si sel pro leky na paleni zahy a od te doby jsem vzhuru. Nepomaha mi nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51625
18.11.20 05:57

Mi probudil muz 5:30, ze mu zvonil budik. Jeste jsem zabrala, ale vylezlo si mi na bok kote, ze chce pomazlit. Jak ma ostre drapky, to mi rozebralo. Uz nespim. Ale lezim. To mi staci. Stejne za necelou hodinu vstavam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11304
18.11.20 06:05

Vstala jsem a jsem strašně unavená. Potřebovala bych aspoň hodinu ještě spát. Jenže už jsem to zkoušela tolikrát usnout. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13789
18.11.20 06:09

Stává se mi to často, poslední rok více než dřív. Nejhorší časy na probuzení jsou kolem 1 v noci, to mi z nějakého důvodu naskočí mozek a začne vše šrotovat, obvykle pak usnu po 4. hodině (v 5 vstávám). V poslední době se ale častěji budím ve 3 a už neusnu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 06:25

Budím se tak před pátou, i když bych mohla spát třeba do půl deváté. V posledních letech se mi úplně obrátil biorytmus. Dříve pravověrná sova, chodila jsem spát po druhé ráno a teď jsem v posteli už před devátou. Mám takové rituály. Vzbudím se, dojdu si na WC. Uvařím si slabé kafíčko a pustím si ČRO2 anebo něco na YouTube a vlastně lenoším. Někdo si tak medituje před spaním, já to dělám po probuzení. A v mysli si chystám den. Co musím udělat, co mě čeká ten den. Akorát teda kolem třetí odpoledne mě přepadá únava.

• Citovat
  • Nahlásit
19491
18.11.20 06:39

Dnes jsem od 3 vzhůru :? Někdy se mi to tak stává a je to hrozný. Každopádně dnes mě vzbudil ucpaný nos a jak nemůžu dýchat nosem.. :roll: peklo.Snad přežiju den, dnes toho mám hodně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51624
18.11.20 06:41

Ahoj. Zkus si nasadit sluchátka a poslouchat hudbu v rádiu. Tak to dělává můj táta- a dneska už bez sluchátek ani neusne.
Věřím, že je to nepříjemné budit se takto brzy ráno. Hoď problémy za hlavu a mysli na něco pěkného. Mě zase kolikrát budí Anička-to přijde i se svými zvířátky a to už se vůbec nevyspím. A dneska mě třeba vzbudil nezaplacený mobil :P Těch problémů je prostě všude plno-a musíme se naučit na ně nemyslet. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6138
18.11.20 06:53

@mrav k tem problemum. Me pomaha, ze vsechno co jde, tak vyresim okamzite jakmile se problem objevi. I kdyz to muzu vyresit za 2 mesice. Proste na to nemusim myslet a mam cistou hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7078
18.11.20 07:17

Takze pokud je ti kolem 40 a vic, tak potrebujes doplnit estrogen, ja beru kapsle cerveneho jetelu. Na nespavost taky pomaha pred spanim si vzit horcik.
Je dobry od obeda uz zadny kofein, takze zadny cerny caj, kava ani cokolada a kakao. Zadny alkohol.

Nejvetsi problemy mam pred menstruaci a behem ni a to proste musim pred spanim zobnout aminokyselinu 5HTP, ale po te se teda spinka nadherne.

Nez jsem tohle zacala dodrzovat, tak jsem to mela taky, zacalo to u me kvuli vykyvu hormonu souvisejicim s nastupujici perimenopauzou.. Bylo to sileny a asi po mesici nespani jsem se proste zhroutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
18.11.20 07:45

Ahoj, já teda děti nemám, ale už dvakrát se mi tenhle týden stalo, že jsem usnula před čtvrtou a v půl páté vzhůru 8o Jinak takhle usínám kolem třetí normálně, ale spím déle. Mě osobně pomáhá dát si špunty do uší, nepít po čtvrté hodině kafe apod., taky min. dvě hodiny před spaním nepiju, budí mě pak čůrání. Beru občas Happy Sleep od Dr.Maxe, mají tam být jen bylinky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11304
18.11.20 07:58

Ještě jsem na hodinu usnula. Nebylo to teda nic moc, protože jsem vnímala vše okolo. Ale aspoň něco. Jsem vyřízena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
18.11.20 08:04

@Sára 1
Já souhlasím s @mrav - pusť si něco do uší. Já obvykle nespím, protože se mi zapne mozek a šrotuje. Já osobně si pouštím Harryho Pottera v angličtině. Vím, zní to tak, jako že mě to nemůže uspat, ale já už Harryho znám i pozpátku a přitom mě furt baví, takže se na něj zase tak nesoustředím jako na nové knížky. A k tomu mě ta angličtina dost unavuje, takže lepší než čeština. Jo a taky se mi pak krásně odhaduje, jak dlouho jsem čumákovala - abych si mohla ztěžovat manželovi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11304
18.11.20 08:08

@Myška321 V uších mám pořád něco. :mrgreen: Hučí mi v nich. :( :( Zkoušela jsem si i něco pustit, ale nic nezabere. Zkoušela jsem číst. Kolikrát jsem takhle přečetla celou knížku. Nemám to časti. Večer usínám velice dobře. To nemám problém. Je to jen, kdyz se vzbudím, většinou mě vzbudí děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11304
18.11.20 08:11
@mrav píše:
Ahoj. Zkus si nasadit sluchátka a poslouchat hudbu v rádiu. Tak to dělává můj táta- a dneska už bez sluchátek ani neusne.
Věřím, že je to nepříjemné budit se takto brzy ráno. Hoď problémy za hlavu a mysli na něco pěkného. Mě zase kolikrát budí Anička-to přijde i se svými zvířátky a to už se vůbec nevyspím. A dneska mě třeba vzbudil nezaplacený mobil :P Těch problémů je prostě všude plno-a musíme se naučit na ně nemyslet. :mavam:

Jak tě může vzbudit nezaplacený mobil? To mně nehrozí. Teda je fakt, že dneska mě vzbudilo, že musím vzbudit dítě. :lol: Taky se mu nechtělo vstávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat