Zase to kojení - poraďte

Anonymní
25.4.20 07:51

Zase to kojení - poraďte

Ahoj holky, jdu si pro par rad.. malá má 6tydnu. PV byla 3500, z porodnice jsme odcházeli 3200 a teď máme 3800.. po kojení mi blinká a pláče. Kojila jsem ji z obou prsou a docela i dlouho, usinala u toho, byla líná tahat.. na doporučení sestry jsem ji začala dávat jen jedno prso a na 15 minut.. sice neblinka v takovém množství, ale po vyndání prsa pláče, musí se uklidnit. Přijde mi, ze jak jsem začala prsa střídat, děla se mi mléka méně..večer jsem ji nakojila a ani ne po hodině plakala znovu.. tak jsem ji dala a před spaním zase ani ne po hodině chtěla znovu, to až usnula.. odsávačka odsala cca 20ml, což je málo..
1. Kojení.. jak mám tedy kojit, aby se mléka dělalo dost? Za jedno kojení vystřídat obě? Nebo jen jedno? Nebo ji nechat pít jen z jednoho a druhé aspoň odsát odsavackou?

2. Další moje otázka je.. muže byt takto brzy na mě už závislá?
Když ji dam do kočárku, musím s nim stále jezdit, když ho zastavím a odejdu, do minuty je vzhůru.
V postýlce to samé.. nemůžu odejít ani na záchod, aby neplakala.. krásně spinka pouze v kočárku když se jezdí, nebo když s ni lezim v posteli nebo v náruči.. jinak se hned vzbudí..

Předem vám děkuji za rady.. a omlouvám se za takový sloh..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24543
25.4.20 07:59

Kojila jsem z obou, když vypil jedno a chtěl ještě tak jsem dala druhý. Když nechtěl, neměl. Kojila jsem kdy chtěl a kolik chtěl (já vím, občas opruz). Zkus jestli si nepotřebuje třeba mezi tím krknout. Taky může bolet bříško, hlavně večer proto chce víc kojit.

Závislé, no jsi její máma, některé spí když se v kočárku stojí, s první jsme toho taky dost nachodil :nevim: v 6 týdnech je bolí bříško, pomáhá nosit nebo šátek. Neboj, bude líp :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
25.4.20 08:01

Já mám 8 týdenní.. dávám kojit z obou prsou.. z jednoho by ji to vůbec nestačilo… když usíná moc brzo.. tak ji budím, ať se napapa… pak většinou spinká… ale když se probudí třeba za hodinku a chce papat.. tak ji dam.. ale teď už dva týdny máme, že jeden den spinká krásně a druhý den pláče a vůbec se ji nechce spinkat… kamarádka má o 11 dní staršího kluka a má to taky tak… a taky kojí z obou prsou i když ona má mléka až až :)
Malá se narodila 35+5 akutním císařem.. takže u nás bylo to kojení dost náročné… ale už je to dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 08:11

@pikola jenže když dam malé obě prsa, tak se přepapa a pak vše zase vyblinká, jde ji to i nosem:(.. otevírá pusinku a hledá vlastně furt, papala by pořád, jenže pak blinká a pláče.. Nositko mám objednané, jinak bych doma nic neudělala, ani na ten záchod si nedošla :D
@Denny97 a kolik váží?
Malá se narodila dřív, z porodnice jsme odchazely s kloboučky a flaškou.. teď už asi 14 dni kojim normálně.. ale ta váha se ji moc nehýbe :(
Nevím už co dělám špatně..

• Nahlásit
  • Citovat
24543
25.4.20 08:15

Tak leda dudlík, ale pokud nemá váhu co by měla mít tak bych víc kojila. Oni mají prsa nejen na jídlo, ale i na uklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 08:27

@pikola dudlik používáme, ale moc to nezabírá..
ale když vystřídám obě prsa během jednoho kojení, každé třeba na 10minut, nebudu muset jeste odsát?

• Nahlásit
  • Citovat
4290
25.4.20 08:41

Zkus dávat často brknout, určitě minimálně když stridas prsa a po kojení. Nemá reflux? Co na tu váhu říkal pediatr? Můj malej měl při odchodu z porodnice 3 kg a v 6 týdnech 4,5kg, tobe pribira docela malo. Kojim jak si řekne. Někdy po 3h, někdy po hodině knoura a ještě si cucne, ale to už většinou poznám že se poprvé tolik nenapil. Stridam obe prsa, v noci mu staci i jedno a usne u toho. Odsavala jsem jen párkrát do úlevy, když sem měla ze začátku hodně nality až tvrdý prso. První dcera zase byla jak hodinky, jedla po 3h a dřív jsem do ní prso nedostala ani kdyz řvala.

Příspěvek upraven 25.04.20 v 08:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24543
25.4.20 08:42

Už bych neodsávala. Bude se ti zbytečně tvořit až moc mlíka. Ale já neodsávala ani u jednoho dítěte a to jsem měla pomalý nástup kojení, po porodu obě shodily a pak za měsíc raketově příbraly. Prostě jsem nějak věřila sobě a dítěti že víme co děláme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 09:09

@JancaS84 dávám ji jak si řekne..taky si myslíme, jestli nemá reflux.. jenže teď jak je karantena, byly jsme u doktorky 2×.. budu ji volat teď v pondělí.. prý nás nepotřebuje vidět tak často.. v noci se kolikrát ani nevzbudí.. a to už tedy odsavat musím, protože jsou až tvrdý a docela bolí..
@pikola trosku musím odsat když malá spí déle a prsa se nalijí.. neumí se k nim přisát a furt se odtahuje.. už právě nevím a trápí mě to.. bojím se, aby pak neměla málo mléka.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
4290
25.4.20 09:54

Zkusila bych jeste před kojením odsat ať má spíš to zadní vyzivnejsi mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
25.4.20 11:57
@Anonymní píše:
@pikola jenže když dam malé obě prsa, tak se přepapa a pak vše zase vyblinká, jde ji to i nosem:(.. otevírá pusinku a hledá vlastně furt, papala by pořád, jenže pak blinká a pláče.. Nositko mám objednané, jinak bych doma nic neudělala, ani na ten záchod si nedošla :D
@Denny97 a kolik váží?
Malá se narodila dřív, z porodnice jsme odchazely s kloboučky a flaškou.. teď už asi 14 dni kojim normálně.. ale ta váha se ji moc nehýbe :(
Nevím už co dělám špatně..

Taky jsem odcházela s flaškou.. v nemocnici vůbec nechtěla pít z prsa…
za 2 dny bude mít 2 měsíce a váží 4kg.. původní váha byla 1990g a zhubla na 1780g.. propouštěcí váha byla 2kg
Já musela malou před kojením a po kojení vážit a zbytek dokrmit flaškou… až začala pít normálně tak jsem odbourala dokrm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
25.4.20 12:00

Taky jsem odsávala po kojení… teď už to nedělám jak pije normálně… ale když pila ještě málo.. tak jsem odsávala a měla jsem alespoň mateřské na dokrm a nedávala jsem moc umělého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14669
25.4.20 13:54

Kojit z obou, jen zacinat pokazde z toho druheho. Jestli blinka a breci hned po kojeni, potrebuje si krknout. Asi neni dobre prisata a hlta i vzduch. Ono to muze klidne trvat i ctvrt hodiny. Chodit a natrasat. :) Pokud si pospi a ty mas prsa moc nality, staci je pred kojenim nahrat, potece to samo. Neodsavej, pokud to neni hodne nutny, ono se to postupne srovna, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 22:45

@Denny97 já se právě bojím, ze když bude pít málo, tak se bude tvořit málo mléka… v noci se někdy vzbudí, někdy ne.. Ona se právě napapá, začne plakat, krkne si, vetsinou se u toho poblinká, ale opravdu hodně, dnes z toho měla mokré cele bodycko a pak začne plakat znovu, ze už má zase hlad…

@Lenka_Hal Ona si krkne vždy, ale často se přepije a to blinká a jde ji to i nosem.. a mě je pak blbé dat ji znovu, i když pláče, ze má hlad, když to všechno vyblinkala… Mívám to často přes noc, malá se kolikrát nevzbudí a mě se nalijí.. jenže jak jsou plná, neumí se k nim přisát.. takže je odsat musím stejně, jinak se nenají…
ještě se vás zeptám, ohledně druhého dotazu.. mužu si ji takto brzy rozmazlit? Vím, ze nošením se děti rozmazlují.. v úterý mi má dorazit nositko.. když od malé odejdu do minuty je vzhůru a pláče.. proto jsem ho objednala, abych něco i udělala doma.. rozmazlim ji tím? :/
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
24543
26.4.20 08:36

Ne mimina se nerozmazlují :roll: prostě chce být s tebou, přece jenom nenecháš ječet aby se náhodou nerozmazlila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama