Zase to zklamání po transferu

alfie
1.3.05 16:09

Zase to zklamání po transferu

Ahojky,
po svatbně asi jako každá jsem chtěla otěhotnět, 2 roky nic nepřicházelo, bylo to nepříjemné, ale o to horší to bylo, když jsme byli s manželem na spermiogramu, kde mu zjistili, že je má líné a tudíž nás odeslali do centra v Iscaru v Praze. Já jsem byla v pořádku a mladá(23), takže nám dávali dost šance. Byla jsem na odběru vajíček, bylo jich 10 a z toho 10 oplodněných, sice ICSI, ale povedly se, z toho mi dvě hned transferovali.Jaká radost přišla s tím, když mi po asi už 10 dnech vycházel test.. A menstruace nikde.Jenže pak přišla a já šla k nim na odběr krve a výsledek byl pod 40. Začali mě nabírat obden krev na Hcg, aby zjistili, co se děje.Krvácela jsem pořád a hodně, jenže Hcg pořád stoupalo.Vystoupalo až na 1400 a v tomhle případě, jak mi bylo sděleno, se prý jednalo o mimoděložní těhotenství.
Takže jsem byla o Vánocích na laparoskopické operaci, kde mi vzali jeden vejcovod.A stále dávali šance na další transfer.
Ten jsem před 14 dny absolvovala, a dneska mi řekli výsledek krve. HCG jen 4. Prý mám ještě přijít na odběr a Utrogestan, co jsem brala mám vy:,–(it.Manžel pak volal paní doktorce, která mu řekla, že ho rozhodně vysazovat nemám, jen mám přijít znovu na ten odběr.Menstruace se nedostavila, ani žádné bolesti břicha nemám, tak teď jsem zoufalá. Prý se asi mimísek uchytil a teď odchází.Nechce se mi Utrogestan vy:,–(it, pokud přesně nevím, zda to HCG neklesá. Má některá z vás podobný problém? Nebo někdo navštěvuje Iscare? Nechám tady mailík, tak kdyžtak napište, budu ráda.Jsem teď fakt grogy, ale to asi jistě pár z vás taky zná, ne?
Ahojky. l.kaspi@seznam.cz

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2263
1.3.05 17:31

Nezoufej!

Ahoj Alfie, já sice nemám úplně stejné problémy jako ty, ale chci ti jen napsat, aby jsi věděla, že je nás více. S manželem se snaží rok a půl a máme za sebou první IVF a ICSI, odebrali mi 10 vajíček, s toho jich bylo 8 zralých a 7 oplozených, před transferem mi zdělili, že nám zůstali jen dvě. ty mi transferovali. Byla jsem zklamaná, že nemáme mrazáčky. Teď čekám na tt. Taky jako ty jsem si myslela, že když jsem zdravá a mladá (v březnu 26), že budeme mít větší naději (chyba je na manželově straně), to se ale uvidí za 10 dnů! Já jsem ze Zlínského kraje, takže ti nemůžu poradit s Centrem v Praze, ale tady ve Zlíně jsou fajn. Jen si myslím, že vše je to příroda a shoda různých náhod, člověk jako jedinec to asi moc neovlivní, jen tomu může napomoct, např. už tím, že takové páry jako jsme mi máme vůbec šanci se stát rodiči, v dobách našich maminek by s tím nic neudělali. Proto věř, že doktoři pro nás dělají vše a že když budeš i ty věřit, tak se to povede! Přeji ti hodně štěstí! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
2.3.05 10:08

děkuju

Ahojky, děkuju za útěchu, jen mi teď není zrovna nejlépe. Tobě držím palečky, ať ti to vyjde. Nám říkali, že pokud je žena zdravá, nemá problémy s transferem a následným udržením. Já to v obou případech udržela, jen jednou mimoděložně, ale to si myslím, že to stejně byla chyba té transferující doktorky, pamatuju si, že když jsem ji na tom sálku viděla, celkem jsem se zhrozila a na ten stůl lezla s velkými obavami.Na pokoji jsem se pak ženských ptala, jestli něco cítili, říkali, že nic.No a mě to právě hodně píchlo, takže myslím, že to dala hodně daleko a ten mrňousek už neměl šanci dostat se do dělohy. A v druhém případě se mi zmrzlík chytil, ale asi se přestal vyvíjet.Oni říkají, že u těch zmrzlíků je jen 20% šance na vývoj. Prý se jim stává, že se v 6 dni přestanou vyvíjet.A to byl asi můj případ. Strašně to mrzí, kor když vidím pořád čím dál víc ty těhulky, jak jsou šťastné, teď na jaře se jich zase začne rojit víc zkrátka je nespravedlivý, když někdo je schopnej otěhotnět hned jak se mu zamane a jiný je v takovéhle situaci. A k smrti nenávidim ty cikánky, které rodí děti jak na běžícím páse a pak je dávají do dětských domovů.Vim, že to nedělají všechny, ale je jich hodně. Nebo hodně žen v dnešní době chodí před třicítkou na potraty taky jak na běžícím pásu, neváží si toho, co jim příroda dala a snaží se udělt kariéru.Pak po třiceti zjistí, že otěhotnět není až tak jednoduché.
Jsem teď plná rozporuplných smíšených pocitů a od včerejška stále brečím. Navíc jsem ve složité situaci v práci, pracuju jako zdravotní sestra v ambulanci u jedné doktorky a tudíž za sebe nemám náhradu a nemůžu si jen tak kdy se mi zlíbí odskočit na transfer a být týden doma. Nikdo za mě jako náhrada není, teď si musela moje doktorka vzít sestru na záskok s tím, že mě nechala na neschopence a dala mi dva pokusy. Od konce října, kdy jsem byla na odběru vajíček, až doteď, kdy jsem byla na transferu zmrzlíků. Když se to nepovedlo, musím se vrátit do práce a ona tu sestru musí vyhodit. Ta si najde jinou práci, takže až si já zase umanu, že bych šla na další pokus, nebude nikdo na záskok.Moje doktorka je z toho dost nervózní, neví, co může čekat a moc se jí to nelíbí.Nedivím se jí, ale nevím, co mám dělat. Nechat jí tam tuhle už ode mě zaučenou setru, ať má jistotu a dát výpověď? Jak to dělají jiné ženy, když jdou na transfer? To je zaměstnavatel uvolňuje? Kde teda pracujou? Mám strach z budoucna, nevím, co udělat, jestli v téhle práci zůstanu, můžu se minimálně na rok rozloučit s pokusy stejně pak nastane stejný kolotoč.Shánění sestry, zaučování, nervy jestli to vyjde, a co bude, když ne, zase vyhazov té zástupkyně..Jenže není tolik sester, kterým je jedno, jestli budou ná zaskok 14 dní, nebo přes mateřskou. Nevím, co mám dělat.Fakt.Je toho na mě moc.
Tobě držím palečky, ať ti to vyjde, dej pak vědět, jak vyšel testík.
Ahoj Alfie

• Citovat
  • Upravit
60
2.3.05 10:39

Ahojky Alfie

Nevím jestli jsi náhodou už nečetla moje deníčky tady na emimi - Moje životní snažení . My jsem se o mimi s manželem začali snažit už v mých 19 letech, množná to někomu bude znít divně, ale já si už v tomhle věku dokázala lehce představit, že budu mámoou. možná proto, že je manžel o 12 let starší a mimi si opravdu moc přál. já ho chtěla taky, ale první dva roky jsem na to nijak nespěchala - prostě jsem to nechala přírodě, že pokud se to povede - bude to. No a ono se to nedařilo. Čím cíc ubíhal čaas tím víc jsem docházeli k závěru že asi není všechno tak jak by mělo být a po těhle 2 letech jsme poprvé zamířili do centra neplodnosti. Já prošla snad všemi vyšetřeními a všechno OK, manžel však totálně pohořel u spermiogramu. pak přišla na řadu u mě hysteroskokpie a tam se přišlo, že se mmi prostředí v děloze chystá ce špatnou dobu než je nachystané vajíčko. Jinak než tímhle vyetřením by na to asi nepřišla. Hned na to se opakoval manželův speriogram a pak přišel ortel, který jsem dlouze obrečela - přirozeně to porstě nepůjde - jedinou možností je umělé oplodnění. Když jsem tohle slyšela, doma jsem zalezla do posetele a brečela a brečela. Spoustu lidí mi říkalo, prosím tě máš 21 roků -TO PŘÍJDE. Bože jak já už na tuhle větu byla alergická! I přes hodně šptatný spermiogram jsme se rozhodli zkusit inseminaci. Nedávali nám moc nadějí , ale i zázraky se dějí a tak jsme to zkusili, Nevěřila jsem tomu že to výjde, ale prostě jsem si myslela že jsem těhotná a když přišla MS bylo doma hotové slzavé údolí. Asi dva měsíce na to jsme už začali stimulovat na IVF ICSI. Nikdy bych netušila že si dokážu píchat injekce a všechno to co je s IVF spojené - a přece jen člověk když chce, dokáže vše. Odebrali mi 16 folikul z toho bylo 11 vajíček - 10 bylo dozrálých, 9 se podařilo oplodnit, ale 8 jich z toho přežilo 48 hodin do transferu. 2 mi zavedli 6 jich zmrazili. 12 den po transferu jsem byla na krev a vyšla lehce pozitivní HCG bylo 20. Už tehdá se jim to moc nezdálo, že je to jen maličko ale i tak mi na:,–(illi další léky na podporu Estrofem. Utrogestan jsem brala už od transferu a taky Prednison (ten už jsem brala dokonce asi měsíc před IVF). Další krev po týdnu byla hodnoty 68 jednotek a na ultrazvuku byla vidět malá dutinka. Já byla štěstímbez sebe a nemyslela jsem na nic jiného než na to že konečně po 4 letech budeme mít miminko (dnes je mi už 23 let a IVF jsem absolvovali před 2 měsíci). Chtěla jsem si tu radost potvrdit ještě za dva dny, tak jsem šla do laborky jako samoplátce (do centra jsem na krev chodila jen 1× týdně). Možná mě trošku nahlodala sestra, že teď už by ta hodnota měla být mnohem vyšší než 68 , ale já podle tabulek na netu zjistila že rozmezí pro 5tt je obrovský a já se tam se svýma 68 jednotkama krásně vejdu - spodní hranice byla asi 30. No nicméně za dva dny v laborce jsem věděla že se něco děje, když mi nepodali výsledek jen tak přes okínko jako každému jinému ale volali si mě do ordinace. HCG kleslo na 48 jednotek!!!! Laborantak nebo možná doktroka mi řekla že to nevypadá dobře, ale ať se nestresuju, že to nemusí nic znamenat. Šla jsem domů a nikdo mě už neměl šanci povzbudi, Každá která tohle vše podstupuje, moc dobře ví že HCG klesat prostě nesmí!!! Že se jedná o potrat!!! Když jsem šla na další kontrolu k doktorovi, šla jsem an UTZ a on viděl dutinku mnohem větší a tak jsem prostět začala věřit na zázraky.Bohužel pouze do té doby než jsemsi odpoledně volala na výsledky krve - testy negativní!!! Mám okanžitě vy:,–(it všechny léky a čekat na silné krvácení. Čekala jsem ale nepřišlo, je pravda že jsem už při minulé kontrole lehce krvácela, ale věděla jsem že musí přijít ještě větší krvácení. Nepřišlo a tak jsemsi myslela že ještě přes tohle všechno budu muset na čistění. Včera jsem byla na další kontrole a dutinka zmizela, sliznice se sice přý neodloučila celá, ale ačistění není potřeba. Za IVF ICSI jsme zaplatili 24 tisíc, teď jsem dostala léky na KET který prý zkusíme jen co příjde další MS (prý za cca 4 až 6 týdnů) za ty léky jsem v lékarně platila 1044Kč. Ať žije naše skvělé zdravotnictví, které vše platí tak akorát feťákům a alkoholikům. Jsem z toho naprosto zhnusená!!! Měsíčně odvádíme takové peníze, ale když mají zaplatit tohle tak to ne! Ať to teda shrnu - v 6tt jsem potratila, ale snad se nám zadaří na tom KETU. Už tomu přestávám maličko věřit, ale dodali jsme si s manželem optimismus alespoň tím, že když se do půl roku nebo roku nezadaří - zažádáme o adopci malého dítěte do 1 roku věku, bílého a zdravého. Vím že se tím staneme náročným žadatelem a vzhledem k tomu že jsem ze Severní Moravy tak budeme čekat asi 4 roky, ale myslím že to za ten maličký uzlíček štěstí určitě stojí za to. Přeju hodně štěstí a držím palce při dalším pokusu - život je na nás hodně tvrdý … Ahoj Dandy - pokud se budeš třeba jen potřebovat vymluvit, klidně mi nnapiš Dandy_S@centrum.cz máme toho asi hodně společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
2.3.05 11:03

dík

ahojky, to víš, že už máš na mailu odpověď. Je to soukromějšího rázu, tak jsem to sem nechtěla psát.
Zatím se měj, ahojky.

• Citovat
  • Upravit
Anonymni
2.3.05 12:26

Ahoj holky, chci vás pozbudit a říct, že mi to je líto. Já taky na mimi čekám už přes 4 roky. Nejdříve 3 roky s manželem( už jsme po rozvodu)a ted se svým nynějším partnerem. A pořád se nedaří, tak jsme se rozhodli, že se taky objednáme do Caru, už jsme tam byli na první návštěvě a příští týden tak jedeme znova. Uvidíme jak dopadne jeho spermiogram a podle toho se rozhodne na co půjdu, zda IUI či IVF. Vím, že to musí být hodně náročné i na psychiku a taky na peněženku. Máte úplnou pravdu, že něco zdrav. pojištovna neplatí, ale hlavně, že fetákům, alkoholikům atd. hradí celé léčení a přitom si za to můžou sami, kam se dostali!!! Je to dost nespravedlivé, ale bohužel my s tím nic neuděláme.
Kdybychom alespon měli zaručený výsledek, že se to povede. Doufám, holky, že se všechny dočkáme a konečně budeme mít svoje drobečky!!!!
Já se na něj tak strašně těším!!!!
Zatim jsem těhotná nikdy nebyla, takže nevím, co to je být chvíli štastná a pak potratit, ale dokážu si to představit. Musí to být šílené peklo, ani se to snad nedá popsat. Snad se to už nikomu z vás nestane a maličký se bude v bříšku vyvíjet!!!! Holky, moc vám držim palce!!!!!!!!!!! Ahojky Janča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.3.05 23:37

Drzim palce

Strasne Vam drzim palce! Ja jsem dnes jiz maminou, vysel nam druhy pokus a to hned dvojite - mame 2 kluky. Prvni pokus jsme absolovovali v Iscare a byl neuspesny. Nelibilo se mi tam jednani personalu, navic mi bylo naznaceno, ze nemame nic moc sance (ja malo vajicek - 3, z toho jen jedno oplodnene pomoci ISCI, manzel spatne a pomale spermie). Presla jsem k Apolinari a tam jsem mela vajicek 10, oplodnilo se 9. Dve mi zavedli, 5 jich mame zmrazenych, 2 odpadla. Ale hlavne - poradne mi stanovili diagnozu, udelali stimulaci „na miru“ a nebyt 6.000 za jehlu na ISCI v lekarne, nic jsme NEPLATILI! Ani mrazeni, ani prodlouzenou kultivaci.
Stvou me gynekologove, kteri pacientky neinformuji o tom, ze je vice moznosti, zpravidla je posilaji do soukromych center, nebot ta si je hyckaji.
Podobnou zkusenost (Iscare vercus Apolinar) nyni udelala i moje kamaradka, nechcete-li vyhazovat penize a chcete-li zvysit svoji sanci na uspech, zvazte, jste-li v dobrych rukach.
Zustanete-li ve svych centrech, chodte pouze k tem nejlepsim lekarum! Casto jsou tam tak zaplaveni klienty, ze vypomaha „kdekdo“.

• Nahlásit
  • Citovat
2263
13.3.05 20:09

Ahoj Alfie!
Tak už také vím, jaké je to zklamání po transferu. Po špatných testech jsem probrečela dva dny, dnes je to docela lepší. No, a vidíš, mladá , zdravá a nic! Pořád se mi hlavou honí myšlenky, co jsem udělala špatně, kde byla chyba. Doktor mi říkal, že ty dvě vajíčka, která mi byla transferována byla kvalitní, tak nevím, co se stalo! Ta bezmoc je obrovská! Ještě horší musí být to, co jsi prožívala ty, když víš, že se mimčo chytlo, ale,jak jsi napsala , odchází. Nikdy bych nikomu, ani nepřátelům nepřála to, co jsme si my prožily. Opravdu den toho negativního tt testu považuju za nejhorší ve svém životě! Mám také plnou hlavu otázek, tak jako ty, ohledně práce, jsem naštvaná na ženy, které můžou a nachtějí děti, na ženské, které kouří, chlastají, berou drogy a bez problému přijdou do jiného stavu. Jsem naštvaná na celou vládu, která si pořád stěžuje jak málo je dětí, ale že by nám s tím pomohli, co se týká financí. Musíme totiž s manželem chvíli počkat na další pokus, až našetříme další peníze! Štvou mě zdravotní pojišťovny, které jsou to samé, plnou pusu řečí a nic! No, znáš to. Otázky, otázky a stejně mi nikdo odpovědi nedá! :evil:

Snad nám to všem vyjde příště!!!! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.05 20:09

ahojky anonyme,
zaujala mě tvá zmínka o Apolináři, chodím k doktorce, která tam na část. úvazek slouží na porodnici a teď po roce snažení mě chce převést ke své kolegyni odbornici. a tak se chci zeptat jaké máš zkušenosti, jak často jsi tam jezdila a čím u tebe začli…
díky moc Lucka 01

• Nahlásit
  • Citovat
28
13.3.05 22:08

Lucko 01

Do Apolinare jsem si prinesla zpravu o prvnim „pokusu“, vzali mi krev a udelali rozbor. Manzelovi udelali spermiogram, chteli i krev, ale protoze manzel je samoplatce a pripadna lecba zjistene poruchy neprichazela v uvahu, zamitli jsme to. Pak to slo pomerne rychle, mela jsem vysoky prolaktin, ktery mi zalecili a ja hned po menstruaci zacala s naplanovanou stimulaci, nebot jine problemy jsme nemeli (pri ICSI jich rada odpada).
Byla jsem trochu prekvapena prave onou rychlosti, v prubehu stimulace byl jen jeden ultrazvuk, v centru jsem jezdila snad obden, ale stimulace byla „usita na miru“ a ja mela dostatek vajicek, takze jsem byla spokojena.
Moc me potesila prodlouzena kultivace, kterou nebylo treba hradit, proste jenom proto, aby se vybrali „ti nejlepsi“.
Pred casem presla do Apolinare kamaradka, ktera byla 2× neuspesna v soukr. centru. Zjistili ji pred IVF prekazky, na ktere v centru, kde byla predtim neprisli, navic ji poprve informovali o skutecne situaci, byt nebyla zcela prijemna. Byt jeji pokus nedopadl pozitivne, dospeli alespon k ET, coz se v prvnich dvou pokusech nepodarilo.
Pokud jde u tebe o prvni navstevu a neni-li prekazka na strane partnera, je mozne, ze budete muset nejprve absolovovat nejake inseminace a cela „akce“ se ponekud protahne.
Kazdopadne drzim palce, verim, ze v Apolinari budes v dobrych rukach a alespon nebudete vyhazovat zbytecne penize za neco, co lze poridit levneji.
P.S.: Vzhledem k tomu, ze mi po prvnim pokusu rekly, ze nase sance nejsou moc velike, dojal me vysledek jinde dvojnasob
Ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama