Zase vlhký kašel, je to pořád dokola

2773
11.8.09 10:08

Zase vlhký kašel, je to pořád dokola....

Dobrý den, chtěla bych se poradit co na:,–(it synovi (4r) na vlhký kašel. Beru jakýkoliv nápad, bylinky, tinktury… Stejný typ kašle se mu objevil opakovaně, naposled před měsícem, kdy jsme skončili na atb. Jde o vlhký kašel bez teploty, ve dne i v noci (budí jeho, mladšího brášku i mě), rýma minimální nebo vůbec ne. Mám pocit, že má hleny v dutinách a stékají mu do krku, proto ten kašel. Na orl byl vždy vyšetřen jako poslechově čistý a stěry taky čisté, nicméně ohledně stěrů prý se může stát, že se prostě daná bakterie nenabere. Přesto mu nikdy nic jiného než atb nepomohlo. Zkoušela jsem cibulovou šťávu, homeo (ale nemusela jsem se trefit), Mukosolvan, Hedelix, všemožné jitrocelové a jiné sirupy, Vincentku sirup..... bez výsledku, na noc tlumiče typu Codein, Prothazin, stejně kašlal.
Máte někdo zkušenost s podobným kašlem? Pomohlo vám něco? Děsím se dalších příšerných nocí a nakonec další várky atb .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11098
11.8.09 10:33

Nebyli jsme úplně stejný případ, ale něco podobného potkalo i nás. Permanentní rýma, kašel, šíleně zahleněný. Občas zelená rýma, občas zelený výtok z očí. Po ATB, které dostal na angínu výrazné zlepšení, 3 dny po jejich dobrání opět jako předtím. Nakonec se zjistilo, že to byl streptokok. Po 12 dní penicilínu byl už negativní a nyní již přes 3 týdny je úplně zdravý 8O.

Asi bych požádala o další stěry, zkusila vynechat úplně zahleňující potraviny (mléko, cukr). Teď je přece léto, má být zdravý a ne permanentně kašlat.

Ať se toho brzo zbavíte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.8.09 11:01

Malá v tom teď jede taky už nějaký měsíc, má to stejný krom toho nočního kašle to je klid. Vyzkoušela sem toho hodně, ale zatim výsledek žádný. Taky uvítám nějakou dobrou radu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
11.8.09 11:51

My se v tom plácali 2 zimy, nakonec jsem nechala vytáhnout nosní mandli (poté co jsme zkoušeli kdejakou bylinku, léčitelku, homeopatika). Po měsíci klidu už zase soplí a kašle. Určitě není od věci vyřadit ochlazující potraviny a potraviny, který zahleňují - takže veškeré tropické a subtropické ovoce, mlíko, cukr, ledové věci, bílá mouka taky nic moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
11.8.09 12:06

Tak my jsme měli stejný problém. Šílený záchvaty kašle,převážně v noci a pořád byl zahleněnej. Na poslech pokaždý čistej.
Letos v únoru jsme nechali vyndat nosní mandli laiserem,zlepšení bylo,ale stejně pořád v noci kašlal.
Takže jsem nás objednala na respirační-alergo. Po vyšetření mu vyšla snížená slizniční imunita,ale to jsme ,už věděli.
Dr. na:,–(ila sirup Aerius a na ty noční kašle lék Singular a musím zaklepat ŤUK,ŤUK,ŤUK ,ale od té doby jsme bez šílených hodinových nočních kašlů. Singular nám parádně zabral.

Přeji,at to brzy vyléčíte.
Ivule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
11.8.09 12:07

Jo a na odhlenění nám pomáhají hnusný kapky Sinupret a Bebu jsme vyměnili za Nestlé bifidus,které tolik nazahlenuje.
Tobíkovi jsou 3 roky a 5 měsíců a mlíčko z flašky miluje.

Ivule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
11.8.09 20:58

Moc díky za odpovědi.
Singular ještě neznáme :twisted: :roll: . Ty noční kašle mě zmáhají, tak to vyzkoušíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
11.8.09 21:15

Singulair je proti astmatickej lék. Pokud dítě nekašle až zas tak hrozně, nedávala bych, je to chemikálie, zatěžuje vnitřní orgány. Některým dětem ovlivňuje i chování (směrem k hyperaktivitě). Starší syn kašlal asi hodinu v kuse mezi jednou a druhou v noci několik měsíců, pak zase sám od sebe přestal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.13 10:41

přírodní ATB

Dobrý den,
zkusila bych koloidní stříbro, tolik nezatěžuje organismus a není návykové jako chemicky vyrobené ATB. Na podporu imunity bych dala Kolostrum. je malý, takže nedávat kapsle, ale vysypat obsah kapsle např. do jogurtu nebo normálně do piítí, je to takový nažloutlý prášek, chuť nasládlá. Ovšem vynikající na imunitní systém. samozřejmě je důležitá pravidelnost užívání a delší dobu. To je tak u všech podpůrnýc věcí. Pokud budete chtít vědět více, napište. R. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
27.7.14 19:48

Zdravim, poradte prosim, syn ma vlhky kasel. nejdrive z nachlazeni, pak dostal rymu a kasle klesajici hleny. problem je ale ten, ze kasle uz tyden. u doktorky jsme byli, neni to pry nic hrozneho, teploty uz nema ctyri dny, jen ten kasel. mely to vase deti taky, prejde to s koncem rymy? davala jsem mucosolvan, ale je to uz tyden, nechi dal pokracovat. v noci kasle jen obcas. diky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
2943
27.7.14 19:52

@Lizzi může to být třeba alergie :think: já bych zavolala dr. že furt kašle a tak jestli to nemůže být alergie popřípadě, jestli by nebyla vhodná návštěva alergologie ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5315
27.7.14 20:03

Kluk na to dost trpi…vetsinou po tydenni kure mucosolvanem kasel zacne ustupovat, ale nekdy ne a pak je treba zmenit odkaslavadlo…bud acc a nebo solmucol(nebo tak nejak)…proste jinou ucinnou latku..zeptej se v lekarne, poradi.
Taky davam inhalovat vincentku a delam masaze hrudniku, aby hleny lepe vykaslal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
27.7.14 20:21

Dekuji za rady, nenapsala jsem, ze mu je teprve 18m, ten kasel ted je klasicky z rymy, jen me znervoznuje, ze ho to chytlo tri dny po zacatku nachlazeni, takze vlastne tam ma ty tri dny kaslani navic. na kontrolu pujdeme, doktorka ho chce jeste videt..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama