Zašedlé plenky - jak vybělit

1157
4.6.13 12:53

Zašedlé plenky - jak vybělit

Prosím o radu, nemáte někdo zkušenost s vypráním starších klasických čč, aby byly bílé? :) Jde mi hlavně o to první vyprání před používáním, pak už mi to bude celkem jedno. Do něčeho je namočit, vyvařit, vyprat - zkusím cokoliv… no a počkám na sušení na sluníčku. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16849
4.6.13 12:57

Buď do sava nebo vanishe. Pak pověsit na sluníčko. ale savo bude jistější, pak bych je dvakrát vyprala s extra mácháním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
4.6.13 13:02

Já jsem je přes noc namočila do bělidla na záclony :mrgreen: výsledek super :potlesk: potom jsem je vyprala na nejvyšší teplotu a dala sušit ven a po roce používání byli jak nové, veškeré fleky, i šeď byly v tahu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
4.6.13 13:04

Já namáčím zašedlé věci do Savo Perex, klidně na několik hodin a s výsledkem jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16247
4.6.13 13:09

A nezlikviduje savo savost těch plen? Osobně bych se nato vyprdla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
4.6.13 13:15

Taky pouzivam savo perex a super, nijak mi to pleny neznicilo a savost je stejna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
4.6.13 13:18
@araw píše:
Buď do sava nebo vanishe. Pak pověsit na sluníčko. ale savo bude jistější, pak bych je dvakrát vyprala s extra mácháním

Sava se docela bojím, aby nesmrděly popř. se nerozpadly :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16849
4.6.13 13:30
@hany83 píše:
Sava se docela bojím, aby nesmrděly popř. se nerozpadly :mrgreen:

Ničeho se neboj, vždycky se namáčely do sava, nic jim to neudělá. Savo je i na praní, není tak agresivní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2340
28.10.13 10:18

@werunkaw123
a jaké bělidlo konkrétně si použila? Vím, že diskkuse je staršího data. ale snad né tak hrozně starého :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7627
28.10.13 10:19

A já bych se ještě zeptala, v čem ty plenky vyprat, aby netvrdly a byly pořád jemné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
28.10.13 10:29

@Mimoň Noooo, tak teď jsi mě dostala :lol:

Koupila jsem normoš v drogerii Teta v takovém malém modrobílém pytlíku.. U nás máme drogerku s obsluhou takže jsem paní řekla co potřebuji a ona mi nabídla toto… Jak se to jmenovalo netuším, jen vím že to bylo na záclony

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2340
28.10.13 13:22

@werunkaw123
jé, tak to já vím, to mám doma právě na záclony, díky moc, tak já to zkusím :potlesk: :hug:
@Levandulina
jinak teda já používám klasické čtvercovky a pak mám jen několik bambusových a froté vkládaček a i když se nedoporučuje aviváž, tak někdy jí použiju a na savosti jsem to nepocítila (prý aviváž snižuje savost), ale jinak teda peru většinou na 60 (na 90 stupňů jen občas, aby se i pračka vyvařila - na těc 90 jsou pak pleny i ručníky právě takové tvrdé) a suším venku a když fouká větřík, tak jsou plenky krásně měkké a teda já si hned po sbírání pleny složím a složené obdélníky přežehlím a jsou heboučké a ještě se mi to líbí, jak je to vyžehlený :lol: :oops: :lol: no a jinak peru v prášku Formil z Lidlu většinou, ale když byla malá miminko, tak jsem používala persil sensitiv a nebo lovelu, podle toho, co bylo v akci (ale persil jsem měla radši, protože krásně voněl) taky jsem zkouušela mýdlový sliz, ale právě po něm se mi pleny dost zapraly, tak jsem ho dopoužívala a vrátila se s radostí k prášku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat