Zašití po porodu

20
16.8.04 15:30

Zašití po porodu

Ahojky holky, mám jeden dotaz. Setkala jste se některá s tím, že by vás po klasickém porodu sešili doktoři více než je zdrávo? Není to díky bohu můj případ, ale kamarádka má 7 měsíců po porodu a sexuální život je pro ni a manžela prozatím tabu. Lékař ji zatím nepomohl, jenom usoudil, že doktorka, která ji šila opravdu přibrala více něž měla a že to mají půl roku s manželem zkoušet a pak se uvidí. Nic se samozřejmě za těch 7 měsíců nezměnilo. Máte některá obdobný problém? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.8.04 17:56

Ahoj,

já také nebudu mluvit za sebe ale za svou kamarádku, která má naprosto stejný problém. Doktorka jí po porodu zašila víc než měla a tím jí velmi stížila milování. Na radu svého gynekologa má mánžel masírovat hráz a mají si pořídit lubrikační gel, aby si to alespoň trochu zpříjemnili.
Byl to pro mě docela šok, nečekala bych, že se nám po porodu může přihodit taková nemilá situace. Nevím, jak bych se zachovala já, ale tu doktorku by na to asi někdo měl upozornit.

Ahoj Kajina 20tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.8.04 22:30

Mnno, před porodem jsem byla na přednášce, kde lékařka hovořila o tom, jak je výborné provést epiziotomii právě proto, že ona to pak sešije trochu víc než to bylo původně a tím právě ten sex VYLEPŠÍ. Zajela jsem raději porodit jinam, porodila své první dítě bez epiziotomie. Nicméně vzniklo menší porodní poranění na 3 stehy. Stehy mě pořád nějak táhly, ale to nám s manželem nezabránilo hupnout na to už 4 týdny po porodu. Bolelo to jak čert :evil: , krve spousta, ale už mě nic netáhlo a na kontrole po 6nedělí jsem byla pochválena jak jsem se báječně zhojila :D

Těm, kdo byly zašity "více než byl původně, zřejmě opravdu nejlépe (nejpřirozeněji) pomůže tatáž masáž hráze, která je doporučována před porodem, popřípadě cviky na posílení svalstva pánevního dna (pomohou v ovládání svaloviny této oblasti). Z určité části je totiž případná bolest zcela jistě zapříčiněna jakýmsi křečovitým stažením příslušného svalstva v reakci na vzniklou jizvu. Jizvy bývají citlivější než nepoškozená tkáň. K tomu je jizva obvykle méně pružná než to co tam bylo předtím…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.8.04 13:37

Nevím, ale já měla velké problémy s nástřihem brrrr.. Milování bylo pro mě utrpením, trpělo tím dítě i manžel, byla jsem dost nezvozní. Když se vzrušíte a chcete se milovat, ale nemůžete a trvá to dlouho, tak se to někde odrazit musí. Protože mi moje doktrorka pořád tvrdila, že žádný problém nevidí, zašla jsem za jiným doktorem - byl mi doporučen. Ambulantně mě trochu nařízl v jizvě, předtím mi vše vysvětlil. Od té doby je všechno super a milování je opět v normálu jako před porodem. Takže pokud je její gynekolog jako ten můj, tak radím vyměnit doktora!

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
17.8.04 14:05

8O Petro, předpokládám, že tvá kamarádka se svou gynekoložkou nespí, tímpádem ona ví prd (omlouvám se za ten výraz, ale nic lepšího mne nenapadlo) o jejím sexuálním životě. Jsou dva způsoby řešení: buď změní gynekologa, nebo gynekolog změní přístup… .
„B“ je správně! přesto předpokládám, že kamarádka zvolí za „A“. Přeji jí hodně štěstí.
(2× nastřižená a tak akorát sešitá Radka + Betka4t + Lukášek5,5r) :D :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2901
17.8.04 16:20

Ahojda:)

Jsem ráda, že někdo tohle téma nakousl ..... Mám totiž ten problém taky…
Jsem 4 měsíce po porodu, byla jsem hodně sešívaná … Pak asi po dvou měsících utrpení se jizva zhojila, ale ouha - sex je tabu, protože prostě není KAM :?

Připadám si jako panna, když to s manželem zkoušíme… Jenže se nemůžu odhodlat k tomu radikálnímu kroku, nechat si to roztrhnout - jak to popisoval jeden anonym přede mnou…

U doktora jsem po porodu na prohlídce ještě nebyla, já ostuda. Ale vím, co mi řekne - že je to psychika, že jsem fajnovka a že musím něco vydržet :?

Snad bych i našla nějakého doktora, který by mi to naříznul - jenže nebude to začarovaný kruh? Přece to naříznutí mi zase zašijí, nebo ne :?: A určitě to bude bolet jako čert 8O , doufám, že to umrtvují důkladněji, než to šití po porodu (to jsem cítila úúúúplně všecičko :(

NO … Asi začnu trénovat s propiskou, pak s okurkou nakládačkou - a až dojdu k salátovce, tak hupsnu bez obav i na manžela :lol: :lol: :lol:

Doufám, že se ještě některá ozvete…

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 10:13

Pro Baghiru:
4 měsíce po porodu ještě není tak moc, ale k dotorce zajdi. Může to povolit, ale taky nemusí, zjizvená tkáň povoluje hůře.
Taky jsem se bála, navíc doktor řekl, že to nařízneme jen 0,5cm a když to nebude stačit tak za měsíc ještě jednou (nakonec toho 0,5cm stačilo). Doktor mi to umrtvil, nařízl skalpelem pak dezinfikoval a zacelil, samozřejmě, že se to znovu nesešívá. Když to srovnám se šitím po porodu, tak úplná pohodička, když to přicházelo k sobě tak to bolelo, ale rozhodně ne tolik jako po porodu, kdy jsem si já nemohla ani sednout!!
Když mi to dělal v duchu jsem si říkala, proč se tak hrozně zachází s rodičkou a šijí ji na tak citlivém místě bez umrtvení. Pak jsem navíc chodila na leaser to na celou jizvu, protože prý nebyla dobře zhojená a používala jsem gel na jizvy.

• Nahlásit
  • Citovat
1512
18.8.04 12:25

baghira :lol: :lol:

mne sa jazvy hoja velmi zle, ale ku podivu tato je ok uz po 10dnoch. skocit na manzu este nemozem. ale, ako by som to napisala, take „lechtani“ tam dnu je celkom v pohode. mam pocit ze dierka je mensia, ale manzel tvrdi ze vacsia… :?
mne proti bolesti pomahalo ked som mala podlozeny zadok a stiahnute panvove dno. islo to cele nejako lahsie :D

myslite ze je to zdrave takto skoro? ale bola to dlha doba bez sexu…
danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama