Reklama

Zaskočená slina u miminka a následné dávení s nadměrným sliněním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Syfonka
Povídálka 18 příspěvků 27.01.18 15:49
Zaskocena slina u miminka a nasledne daveni s nadmernym slinenim

Ahoj,
prosim o Vase zkusenosti. Mam tri tydenni mimco a posledni tyden se nam k veceru uz tri krat stalo, ze pri probouzeni z hlubsiho spanku a jen kdyz lezi na pravem boku, vdechnul nahromadenou slinu, pote se zacne zalykat a rudnout, po zvednuti z postylky jde do luku a z pusinky I z nosu mu vylitne voda a pak zacne nadmerne slinit (slin je hodne a jsou huste a napenene, proto mu asi pak nejdou moc dobre polknout) a plakat, jen co trochu popadne dech. Naposled to trvalo 15 minut nez to rozdychal. Pediatr ho tento patek poslech a nic neshledal, pry spokojene a zdrave miminko. Jo a deje se to tri hodiny po krmeni, po jidle dobre krka a neublinkava, takze reflux to asi neni, mame i vyvysenou polohu. V tydnu budu trvat na nejakem podrobnejsim vysetreni…mate nekdo prosim podobnou zkusenost? Predem diky za Vase odpovedi..

Reklama

Reakce:

Tejule
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.01.18 16:31

Tak dle popisu je to divné. Mě Teda dítě po zvednutí blilo a taky trvalo než se trochu uklidnil. Do toho řval a tak. Je modrý když todle dělá? Ono to mohou být fakt sliny a reflux… Většina dětí má reflux, někdo víc a někdo min. Já bych Teda polohovala jen na záda, nemají se děti polohovat na boky, to se dělá jen v porodnici. Polohuje se jen hlava. Postýlku bych zvedla hodně. Ještě dodám, pořídila bych určitě babysence

Uživatel je onlinemamoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.01.18 16:40

@Syfonka Naprosto stejná zkušenost, naprosto přesný popis. Poprvé, když se to stalo, jsem jela na pohotovost, protože když to malá rozdýchala, tak u pusinky napěněné sliny a prostě ji viditelně dobře nebylo. Udělali ji rtg plic, jelikož se snímek jedné strany plic nepovedl, nechali si nás tam týden, pokud by měla vdechnuto mléko do plc- píchali ji preventivně atb. Pak po propuštění se ji to stalo asi 2×, to už jsem s ní nikam nejela. Do třech letech velice slinila - na tříleté prohlídce dr. potvrdil hapersalivaci - zvýšenou tvorbu slin/ takže jako mimino vdechávala sliny, co nestačila polykat/. Už je to 35 let a je z ní šikovná maminka dvou dětí :))

Uživatel je onlinemamoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.01.18 16:41

Pardon- HYPERSALIVACE

Syfonka
Povídálka 18 příspěvků 27.01.18 17:00

No me prave napada, ze se to nedeje, kdyz lezi na levem boku, protoze mu to hezky stece do zaludku tim, ze je ve vyvysene poloze, na zadech dnes spokojene spinkal tri hodky dopoledne a po probuzeni bylo videt, ze sliny nejake v puse ma, ale zvladl je zpolknout, ale od vcerejsi prihody mi prijde, ze vice slini, ale cesty ma ciste a uz v nem nechrci…jen standartne sipe v urcitych polohach a nejvic asi pri kojeni…

Syfonka
Povídálka 18 příspěvků 27.01.18 17:01

A jeste se zeptat, jak na to mudr. prisel na to nadmerne slineni, popripade co s tim, nebo co je pricinou..?

Uživatel je onlinemamoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.01.18 17:52
@Syfonka píše:
A jeste se zeptat, jak na to mudr. prisel na to nadmerne slineni, popripade co s tim, nebo co je pricinou..?

Ještě ve třech letech ji prostě z pusinky „tekly“ sliny, měla jich moc, pak se je naučila polykat.Je to vrozené, ale nijak na závadu, obvykle se méně kazí zuby- mohu potvrdit, dcera dosud neměla nikdy zubní kaz / ani v mléčných zubech/.

Syfonka
Povídálka 18 příspěvků 27.01.18 19:50

Jeste jsem se docetla, ze nadmerne slineni muzou zpusobit probiotika, ja je davala ob den, tak to zkusim vysadit a od minuleho tydne bere Vigantol D, tak jestli to neni treba tim…

Syfonka
Povídálka 18 příspěvků 30.01.18 19:49

Tak jsme se nechali hospitalizovat a je to asi zkryty reflux. Tot jen pro info, kdyz by nekdo dalsi resil neco podobneho…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >