Reklama

Záskok za mateřskou dovolenou a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 21.03.10 11:24
záskok za mateřskou dovolenou a těhotenství

Ahoj holky,nevím,jestli píšu toto téma do správné diskuze,ale měla bych 3otázečky,tak prosím prosím,pokud by mi někdo odpověděl,budu strašně ráda,nevím,na koho se obrátit.
1.dotázek: 6 a půl roku jsem dělala na poště,teď mi koncem dubna končí smlouva,byla jsem tam jako záskok za mateřskou a rodičovskou dovolenou,ta paní se teď má vrátit,jenže já v lednu otěhotněla(plá­novaně :lol: )od února jsem doma kvůli krvácení na začátku těhu a moc by mě zajímalo,až v práci podepíšu výpověď,kdo za mě bude platit sociální a zdravotní pojištění,když teď do té doby to platil zaměstnavatel?Mám se jít registrovat na úřad práce? :nevim:
2.dotázek Holky,nevíte,jestli až mi v dubnu skončí smlouva,jak to bude s nemocenskou,tu mi bude vyplácet OSSZ a nevíte přibližně v jaké výši?Nebudou mě pak od května vést jako nezaměstnanou,když dostanu v práci tu výpověď??Já nevím,jak si to mám spočítat,kdyžtak upřesním,že jsem brala hrubého 18050kč,jestli byste to některá uměla spočítat. :-)
3.dotázek Mluvila jsem před pár dny s jednou kolegyní z práce a ta mi říkala,že ještě není úplně jistý,jestli se ta paní z mateřské vrátí,kdyby se náhodou nevrátila,neví­te,jestli by byla reálná šance,aby mi prodloužili na poště smlouvu na dobu neurčito?Mně právě hrozně mrzí,že jsem tam byla přesně 6 a půl roku a vedoucí mi rovnou řekla,že i když jsem těhotná,že se tam pak po skončení mateřské za ty 3roky nemůžu vrátit…To mě moc mrzí,když jsem tam byla tolik let a byla jsem tam docela spokojená s kolektivem a s penězma… :nevim:
Všem,které mi odpoví moc moc děkuju a přeju krásnou neděli!!!!! :kytka: :kytka: :kytka:

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 21.03.10 11:43

Asi jsem byla v podobné situaci.
Pracovala jsem jako záskok za paní na dlouhodobé nemocenské, smlouva na dobu určitou.
Otěhotněla jsem, vyfasovala od dr. neschopenku, v jejím průběhu smlouva skončila. Nemocenskou jsem dostávala normálně dál, pak i PPM (akorát že mi to vyplácel zaměstnavatel ještě, tobě už asi OSSZ).
Na pracák se nehlas, jsi v ochranné lhůtě.
Prakticky se pro tebe teď nic nemění, bude to stejné, jako by smlouva trvala dál…
Jen potom, kdybys chtěla druhé dítko hned po prvním, už nebudeš mít nárok na PPM a dostaneš rovnou rodičák na 4 roky.

A pokud jsi na nemocenské s tím, že pak půjdeš na mateřskou, obávám se, že ti nikdo smlouvu neprodlouží - a už vůbec ne na neurčito, bohužel.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 21.03.10 11:49

Pipet děkuju moc :wink: Prosím tě a kdo tedy za mě bude platit to sociální a zdravotní pojištění,až podepíšu v práci tu výpověď?Nadále zaměstnavatel?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62886 příspěvků 3 inzeráty 21.03.10 11:51

Ještě taky záleží na tom jak máš přesně formulovanou smlouvu, zda tam máš uveden termín ukončení datumem, pak prostě smlouva k tomu datu skončí a nepředpokládám, že by ti ji zaměstnavatel jako těhotné dobrovolně prodlužoval. Druhá možnost je, že je konec uveden návratem paní XY z mateřské, rodičovské a pokud by ona měla další dítě a nevrátila se tím pádem z RD, tak ti normálně trvá smlouva dál.

Jinak na UP se po ukončení smlouvy hlásit nemůžeš, pokud budeš stále na neschopence. Nárok na mateřskou mít budeš, vejdeš se do ochranné lhůty 180 dní od ukončení pracovního poměru. Na zbytek už odpověděla Pipet.

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 21.03.10 12:15

Jani má pravdu taky. Smlouva prostě skončila, žádnou výpověď jsem nepodepisovala.
Pojištění platí buď zaměstnavatel, nebo stát, nebo … no někdo určitě jo, po tom jsem nepátrala :-D

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 21.03.10 17:16

Holky,díky :wink:
Ta moje smlouva je taková nějaká všelijaká.Je na ní napsáno Dohoda o změně pracovní smlouvy,že se mi pracovní poměr na dobu určitou prodlužuje po dobu mateřské a rodičovské dovolené paní… a že je tato změna pracovní smlouvy účinná od 1.5.2004(já nastupovala v práci 1.8.2003)mně totiž nikdo neřekl přesný datum,kdy mi dají výpověď,ale podle téhle smlouvy jsem usoudila,že by mi měla končit 30.4.(zrovna na mý narozky)právě teď tohoto roku 2010,protože i vedoucí mi v říjnu říkala,jestli vím o tom,že mi v květnu bude končit smlouva.Paní byla doma na mateřské celých 6let,protože měla obě děti hned po sobě.No,já jsem strašně ráda,že jsem otěhotněla zrovna teď,snažili jsme se od května minulého roku a moc šancí jsme si nedávali,protože nám vyšel docela špatně spermiogram,ale někdo nahoře nás má rád :mrgreen: :mrgreen: :dance: a já se už začínala nervit,že si budu muset najít nějakou práci a jak to určitě potrvá,takže jsem vůbec nepočítala,že budu teď těhulka a jsem fakt strašně šťastná :-D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62886 příspěvků 3 inzeráty 21.03.10 19:29

Tak to ti fakt asi smlouva skončí, pravděpodobnost, že by paní navazovala třetím dítětem není moc velká a tím, že jsi na nemocenské, tak ani nemůžeš zkusit využít následující paragraf.

(1) Pracovní poměr na dobu určitou může skončit také ostatními způsoby uvedenými v § 48 odst. 1, 3 a 4. Byla-li doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací, upozorní zaměstnavatel zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň 3 dny předem.
(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 25.03.10 17:27

Byla jsem v obdobne situaci. Zaskok za materskou a rodicovskou pani XY. Tesne pred tim, nez mi meli po dohode smlouvu zmenit na neurcito, jsem otehotnela a nic se samozrejme nemenilo. Smlouva mi koncila v den tretich narozenin ditete pani XY, to uz jsem byla na rodicovske. Pani tedy do prace stejne ale nenastoupila, protoze je zase tehotna a na neschopence. Ale moje smlouva stejne skoncila, jak jsem pochopila, prodluzovala by se automaticky jen v pripade, kdyby navazaovala rovnou MD nebo RD pani XY, neschopenkou ne. Kdyz jsi tehotna, s prodlouzenim na neurcito bych rozhodne nepocitala. Mne v praci dost potrebovali a taky mi ji neprodlouzili(ted prstickem hrabou, budu ale uz drazsi :wink: , dobre jim tak).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >