Záškuby celého prstu

Anonymní
20.5.16 20:54

Záškuby celého prstu

Ahoj,

stalo se vám někdy, že vám začal škubat celý prst? Děje se mi to na noze. Všimla jsem si nepříjemných pocitů a najednou se dívám a vidím, že mi cuká celý prst (hýbe se jakoby nahoru a dolů). Pokud se vám to stalo a nebylo to nic vážného, prosím napište. Na neurologii budu volat až v pondělí.

Anonym kvůli tomu, že se jedná o zdravotní problém.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9356
20.5.16 21:00

Stává se mi to na obličeji, v břiše… Připadá mi to normální, nervové záškuby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:02

Tak v obličeji atd. to mám také. I na nohách, na rukách. Ale neřešila jsem to. Když se mi to začlo dít u celého prstu, začla jsem se bát, že je to vážnější…protože se jedná o celý prst.

• Citovat
  • Upravit
1192
20.5.16 21:32

Taky se mi to jednou za čas stane, většinou u ukazováčku na ruce, že mi cuká. Někdy v břiše, někdy oko. Nějak jsem to nikdy neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19226
20.5.16 21:46

Pravidelně mi cuká palec na ruce, a občas i všechna různá místa a svaly po celém těle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:49

@ka2ka Taky se ti ten prst při cukání jakoby hejbe nahoru a dolů?

Zbytek těla mi cuká pořád. Na to si člověk i zvykne. :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
88
20.5.16 22:32

Mela jsem obdobi, kdy mi skubalo dole na noze, trvalo to cca 3mesice.fakt skoro furt…uz jsem myslela na nejhorsi, ale byla jsem tehotna, tak bych ani na ct nemohla…jak to prislo, tak to samo i odeslo…nastesti…zkus brat magnesium, pomaha to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19226
21.5.16 07:00
@Anonymní píše:
@ka2ka Taky se ti ten prst při cukání jakoby hejbe nahoru a dolů?Zbytek těla mi cuká pořád. Na to si člověk i zvykne. :mrgreen:

jojo přesně tak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 10:40

Otázka č.2: Tím, že mi škubou ty prsty na nohou jsem si začala všímat i toho, co se děje na rukou a teď bych se chtěla zeptat, zda je normální, že se vám kýve prsteníček jakoby od kloubu doleva a doprava, když tu ruku roztáhnete a podíváte se na ni z vnitřní strany. :mrgreen:

Já to vidím jak u prsteníčku, tak někdy i u malíčku - na obou rukách. Zajímalo by mě, zda to tak mají všichni a nebo je to nějaký doprovodný jev k škubajícím prstům na noze. :zed:
Mám pocit, že někdy mi to tak dělá i když tu ruku neroztáhnu, ale jistá si tím nejsem. Třeba jsou ty pohyby na ruce normální. :nevim:

Díky :mavam:

• Citovat
  • Upravit
761
25.5.16 12:12

Mně takhle škubal palec na ruce, když jsem měla zablokovaná záda. Po rehabilitační masáži mi to přestalo. Od zad může být spoustu věcí, něco se tam skřípne a způsobí to kde co. Tak zkus zajít na masáž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.16 10:58

Ahoj, před 14 dny mi začal cukat sval nad levým kolenem. Jsou dny, kdy to nevnímám a pak zase dny, kdy to cuká pravidelně skoro celý den. Měly jste taky některá záškuby jenom v jednom svalu a delší dobu? Pomáhá něco jiného než hořčík, vitamín B, apod.? Hořčík beru dokonce už delší dobu, ale jak je vidět, bez účinku. Byla jsem na neurologii a paní doktorka mě posílá na EMG. Mám hrozný strach z ALS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.16 19:12

@kopretina72 Jako sorry, ale ve tvém případě je to těžká hysterie. Co bys dělala, kdybys měla neustále záškuby celého těla jako mám já? Od té doby, co jsem tu psala, se nic nezměnilo. Akorát je období, kdy nemám záškuby a pak zas týdny, kdy jo.

Je úplně normální, že se občas vyskytne takové cukání…A po 14 dnech těchto problémů tě posílat na EMG? Neřeknu, kdybys to měla čtvrt roku, ale po 14 dnech? Proboha…

Nevím, proč tě doktorka na to EMG vůbec poslala…je to zbytečné vyšetření.

Zakladatelka

• Citovat
  • Upravit
19226
1.8.16 19:16
@Anonymní píše:
@kopretina72 Jako sorry, ale ve tvém případě je to těžká hysterie. Co bys dělala, kdybys měla neustále záškuby celého těla jako mám já? Od té doby, co jsem tu psala, se nic nezměnilo. Akorát je období, kdy nemám záškuby a pak zas týdny, kdy jo.

Je úplně normální, že se občas vyskytne takové cukání…A po 14 dnech těchto problémů tě posílat na EMG? Neřeknu, kdybys to měla čtvrt roku, ale po 14 dnech? Proboha…

Nevím, proč tě doktorka na to EMG vůbec poslala…je to zbytečné vyšetření.

Zakladatelka

pořád cukáš a nic nezjistili? Já cukám a už to asi ani řešit nebudu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.16 19:24

@ka2ka

Kačko, já mám ty problémy se záškuby už přes půl roku. Začalo mi to po velkém psychickém vypětí. Ale cukám komplet celá..jakože i svaly v obličeji, v puse, ruce, nohy, prsty na nohou, rukou…jsou dny, kdy je to v pohodě a dny, kdy ne.

Dělali mi EMG (ale já cukala permanentně a celé tělo) i magnetickou rezonanci mozku. A nenašli nic. Pak mi začaly škubat i ty svaly v prstech, to jsem napsala na emimi, ale nakonec, když jsem s neuroložkou mluvila, tak říkala, že už pro mě víc udělat nemůže. Že EMG jsme dělali i rezonanci.

Zatím to nechávám tak, snažím se brát (ale spíš pro svůj dobrý pocit, že s tím něco dělám) hořčík…ale abych se kvůli tomu honila po doktorech, to ne. Mám svých starostí už tak dost. Udělala jsem, co bylo v mých silách a doufám, že jednou to přejde nadobro. Dávám tomu čas.

Kde cukáš ty? A jak dlouho? :hug:

• Citovat
  • Upravit
19226
1.8.16 19:32
@Anonymní píše:
@ka2ka

Kačko, já mám ty problémy se záškuby už přes půl roku. Začalo mi to po velkém psychickém vypětí. Ale cukám komplet celá..jakože i svaly v obličeji, v puse, ruce, nohy, prsty na nohou, rukou…jsou dny, kdy je to v pohodě a dny, kdy ne.

Dělali mi EMG (ale já cukala permanentně a celé tělo) i magnetickou rezonanci mozku. A nenašli nic. Pak mi začaly škubat i ty svaly v prstech, to jsem napsala na emimi, ale nakonec, když jsem s neuroložkou mluvila, tak říkala, že už pro mě víc udělat nemůže. Že EMG jsme dělali i rezonanci.

Zatím to nechávám tak, snažím se brát (ale spíš pro svůj dobrý pocit, že s tím něco dělám) hořčík…ale abych se kvůli tomu honila po doktorech, to ne. Mám svých starostí už tak dost. Udělala jsem, co bylo v mých silách a doufám, že jednou to přejde nadobro. Dávám tomu čas.

Kde cukáš ty? A jak dlouho? :hug:

já cukám 2,5 roku od operace štítný žlázy, začalo to hned jak jsem se vzbudila z narkózy levým palce, ten cuká pravidelně několikrát denně, jinak různě cukají svaly na nohách, prsty u nohou, ted se přidalo i oko a jednou mi cukali i záda :roll: taky jsem byla i na CT prý to nic není a není důvod cukat, tak neřeším jím pravidelně hořčík, trošku se to zlepšilo, ale spíš po velkých dávkách hořčíku v nemocnici. Beru jako pokrok, že už udržím skleničku a pochovám dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama