Zaslání zpětně sirotčího důchodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 05.04.18 18:55
Zaslání zpětně sirotčího důchodu

Dobrý den, obracím se na Vás pro radu.
Pobírám sirotčí důchod a kvuli mé chybě ve vyřizování mi byl zastaven na pár měsíců. V té době jsem samozřejmě studovala a studuji doteď. Podala jsem žádost o obnovení a zaslání částky zpětně na můj účet (v příloze potvrzení banky, že je opravdu můj).
Zajímá mě jestli tuto částku zašlou na účet matčin nebo můj (v té době jsem měla 18 let, takže je to jasný). Ptám se proto, že jsem nejistá. Moje matka se mi do toho cpe a přistihla jsem jak píše dopis ve kterém žádá o zaslání na svůj účet. Neptejte se proč, nemáme spolu dobrý vztah. To by bylo na další téma :roll:. Chci se jen ujistit zda tomu tak bude, stále nad tím přemýšlím a trápí mě to. Vím, že je to třeba hloupá otázka, ale chápete, že :think:. Děkuji za odpověď

Reakce:
PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 05.04.18 18:59

Zajdi tam osobně s občanským průkazem 8o protože sousedce takto neposlali ošetřovné na manžela a pak zjsitila, že vnučka si tam zašla a nechala si to poslat sobě. Jak je to možné nevím

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 05.04.18 19:06

@PaníBovaryová
pobírám důchod z Rakouska, takže vše řeším přes poštu. V dopise jsem jasně napsala o zaslání na můj účet a také přiložila okopčeny občanský a to potvrzení banky, že se jedná o můj účet. Zákon v tomdle by měl být stejný s naším. A Rakušani si davaj pozor na papíry, ale stejne jsem nervózní :?. Potřebovala bych něčí zkušenost. Co kdyby náhodou, člověk nikdy neví.

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 05.04.18 19:11

@Eldorádo19 Ty bydlíš sama, živíš se sama? Možná spekulace-ale co když studuješ, matka tě živí a je to pro ní existenční částka. Sirotčí důchod, ze kterého tě živí.

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 05.04.18 19:20

@lasička1
To jsou teorie :lol:. Vše si platím sama, soukromou školu vše. Bydlím u matky, ale ta za mě nedá ani korunu. Jsem plnoletá, důchod náleží mě, pro mou obživu… Co víc říct.

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 05.04.18 19:21

@lasička1
To, že je někdo něčí matkou má právo okrást své vlastní dítě? :poblion:

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 05.04.18 19:27

Moje matka si nechávala alimenty od otce, i když jsem už žila na vysoké škole. Musela jsem jezdit na víkendy, ale většinu jsem stejně strávila u přítele (dnes manžela) doma. Otec přímo odmítl platit alimenty mně na ruku - já bych s tolika penězi nevěděla, co dělat, že :-D (1500,–)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 06.04.18 08:29

@Eldorádo19 my od 18 posílali prachy přímo dítěti.. ale je otázkou. Pokud jsi žádala ty a jsi plnoletá, budou peníze zasílat Tobě, matka už za Tebe po právní stránce jednat nemůže.. pokud to máš ze zahraničí, zavolej tam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 08:36

Ahoj, dcera pobírá sirotčí důchod, plnoletá je, studuje. Peníze chodí stále na můj účet, nikdy žádný dotaz z úřadu nepřišel že by se peníze měli posílat jinam, dokonce ani letos dcera nemusela dávat potvrzení že studuje jinak každý rok se tento doklad dokládal.
Dceři peníze přeposílám na její účet, nechceme to komplikovat, dcera souhlasí. Myslím ale, že kdyby si podala žádost a je už plnoletá, peníze by posílali na její účet, ale to jen předpokládám, nejlépe by bylo zavolat si na to důchodové a zeptat se jich přímo tam jak to funguje.

Jeremi
Kecalka 280 příspěvků 06.04.18 10:00
@Anonymní píše:
Ahoj, dcera pobírá sirotčí důchod, plnoletá je, studuje. Peníze chodí stále na můj účet, nikdy žádný dotaz z úřadu nepřišel že by se peníze měli posílat jinam, dokonce ani letos dcera nemusela dávat potvrzení že studuje jinak každý rok se tento doklad dokládal.
Dceři peníze přeposílám na její účet, nechceme to komplikovat, dcera souhlasí. Myslím ale, že kdyby si podala žádost a je už plnoletá, peníze by posílali na její účet, ale to jen předpokládám, nejlépe by bylo zavolat si na to důchodové a zeptat se jich přímo tam jak to funguje.

Nahlásit na ČSSZ vlastní účet, když jsem dospělé dítě, mi nepřijde nijak zvlášť složité a komplikované. Můj syn si to zařídit zvládl.:-) Ale pochopitelně - pokud spolu s dcerou vycházíte a s řešením, že to chodí pořád k Tobě, souhlasí, tak je všechno v pohodě.

Jeremi
Kecalka 280 příspěvků 06.04.18 10:03
@Eldorádo19 píše:
@PaníBovaryová
pobírám důchod z Rakouska, takže vše řeším přes poštu. V dopise jsem jasně napsala o zaslání na můj účet a také přiložila okopčeny občanský a to potvrzení banky, že se jedná o můj účet. Zákon v tomdle by měl být stejný s naším. A Rakušani si davaj pozor na papíry, ale stejne jsem nervózní :?. Potřebovala bych něčí zkušenost. Co kdyby náhodou, člověk nikdy neví.

Takže se Ti povedlo spojit s příslušným úřadem? (posledně jsi hledala, který to je) Myslím, že pokud jsi plnoletá, tak by to bez Tvého souhlasu nikam jinam než Tobě posílat neměli. Ale pokud máš strach a víš, že máma píše vlastní dopis, tak jim výslovně napiš, že na něj nemají reflektovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:19

@Jeremi Spíš jsme to ani neřešili, u nás není důvod ke změně, ale kdyby chtěla, jistě by to posílali přímo jí…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >