Zasnoubení po roce vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 10:50
zasnoubení po roce vztahu

Ahoj, rada bych se zeptala na vas nazor, jsme spolu s pritelem oficialne rok, jinak se zname pres dva roky. Vztah mame hezky, zadne vetsi rozpory ani hadky, milujeme se. Nedavno jsme nejak narazili na tema svatba a jen tak jsme si o tom povidali, vyslo z toho, ze pritel nad tim uz ted vazne premysli a vpodstate si predstavuje, ze maximalne do dalsiho roku me pozada o ruku a tak do 2 let bychom se mohli vzit. Jak rikam mam ho rada a vim, ze s nim chci byt, ale stejne se mi to zda brzy, navic jeste studuju, bude mi 22, priteli 24. Mozna to moc resim, ale jen jsem tak premyslela, co bych udelala, kdyby me opravdu za par mesicu o ruku pozadal :D diky za precteni

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 20.08.18 10:54

Rok není zas tak krátká doba. My se brali dřív než po roce, takže zasnoubení bylo logicky taky dřív :mrgreen: Jsme sezdaní skoro 4 roky, oběma je nám do 25. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 10:56
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala na vas nazor, jsme spolu s pritelem oficialne rok, jinak se zname pres dva roky. Vztah mame hezky, zadne vetsi rozpory ani hadky, milujeme se. Nedavno jsme nejak narazili na tema svatba a jen tak jsme si o tom povidali, vyslo z toho, ze pritel nad tim uz ted vazne premysli a vpodstate si predstavuje, ze maximalne do dalsiho roku me pozada o ruku a tak do 2 let bychom se mohli vzit. Jak rikam mam ho rada a vim, ze s nim chci byt, ale stejne se mi to zda brzy, navic jeste studuju, bude mi 22, priteli 24. Mozna to moc resim, ale jen jsem tak premyslela, co bych udelala, kdyby me opravdu za par mesicu o ruku pozadal :D diky za precteni

Jsem o pár let starší než ty a vdávala jsem se mladší než ty :lol: zasnoubili jsme se po půl roce vztahu a v tu dobu byl měsíc rozvedený. Brali jsme se dva týdny před prvním výročím. V době svatby jsem měla třičtvrtě roku po maturitě. Takže proč ne :)

terien
Echt Kelišová 8112 příspěvků 20.08.18 11:02

Na mě by to bylo opravdu hodně brzy. Zasnoubení proč ne, ale se svatbou bych tolik nespěchala. Když jsem dostala prstýnek a věděla jsem, že je ještě brzy tak jsem řekla ano, ale až přijde ten správný čas. Muž s tím žádný problém nemá.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 5 inzerátů 20.08.18 11:09

tak ono není rok jako rok,někdo má vztah že spolu bydlí a normálně žijí,a rozdíl je taky vztah roční kde se vidí občas nebydlí spolu a tak,jestli se znáte v praktickém životě,máte na to peníze a jste si jistí myslím že bych v tom neviděla problém :)

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8312 příspěvků 20.08.18 11:11

ty děláš VŠ a on nemá vejšku ?

divine woman
Echt Kelišová 8856 příspěvků 20.08.18 11:11

Když ho miluješ, není co řešit. :kytka: Vztahy jsou sázka do loterie, někomu vyjde celoživotní vztah po měsíci známosti a někdo se rozchází po x letech. V tom ti nikdo neporadí. Dej na to, co cítíš.

Lenka_Hal
Kelišová 5331 příspěvků 20.08.18 11:13

To snad zalezi na tom, jak to citis a na tve konkretni situaci. Na vek se vykasli…

Uživatel je onlineLudovika
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 20.08.18 11:24

Myslím, že záleží jenom na tom, jak to cítíš. Určitě je fajn, že přítel s tebou plánuje společnou budoucnost :) . Ale pokud je to na tebe rychlé, tak mu to tak prostě řekni :)

My jsme to měli dost podobně, znali jsme se 2 roky a chodili spolu 1,5, když jsme se brali :srdce: . Mně bylo 23 (studující VŠ), manžel 25 (pracující po VŠ). V klidu jsem pak dostudovala, máme kupu dětí, za měsíc budeme slavit 20 let od svatby :lol: . Nám se to rychlé nezdálo, ale chtěli jsme to tak oba. Prostě jsem věřila, že je to ten pravý (a byl ;) ) Ale třeba naši přátelé čekali i 5 let než do toho šli. A taky dobrý :palec: .

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 20.08.18 11:32

Na mně by to bylo zbytečně brzy a zbytečně rychlé. Jsem pro tradiční rodinu a manželství, a je chválihodné, že tento muž nemá tendence chlapů dnešní doby vyhýbat se manželství jak čert kříži. Ale zatím zbytečné, žijte spolu, užívejte si, studujte, poznávejte sebe a svět. Na svatbu je čas, ve 22 není nutná. V klidu si dodělej vejšku a pak hurá do světa manželství. Tohle bych já poradila své dceři, kdyby se přišla poradit.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 20.08.18 11:35

Jak dlouho spolu bydlíte? Podle mě na poznání toho druhého potřebuje člověk alespoň dva roky..

Bubla_Bučková
Závislačka 3817 příspěvků 20.08.18 11:36
@terinka4444 píše:
Na mně by to bylo zbytečně brzy a zbytečně rychlé. Jsem pro tradiční rodinu a manželství, a je chválihodné, že tento muž nemá tendence chlapů dnešní doby vyhýbat se manželství jak čert kříži. Ale zatím zbytečné, žijte spolu, užívejte si, studujte, poznávejte sebe a svět. Na svatbu je čas, ve 22 není nutná. V klidu si dodělej vejšku a pak hurá do světa manželství. Tohle bych já poradila své dceři, kdyby se přišla poradit.

netřeba víc dodávat :srdce:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 20.08.18 11:39

Ahoj zakladatelko,
láska je krásná věc, u mladýh lidí ještě hezčí o to, že se jedná zpravidla o lásku naprosto čistou, na citech založenou. Užívejte si toho krásnéo období.
Plánování zásnub, svatby je hezké, ukazuje, že to myslí ve vzahu vážně, jako věkem zkušenější ti ale povím, že fakt není kam spěchat. Měli byste si vyzkoušet, jaké je to spolu žít, hospodařit, pečovat o domácnost a tu denodenně sdílet. Při tom toho druhého poznáš zase po jiné stránce, projeví se návyky a vlastnosti, které na randíčkách, dovolených atd. nepoznáš.
Navíc u opravdu pevných, zdravých vztahů je zasnoubení nebo svatba jen oficialitou, na kvalitě, hodnotě či pevnosti vztahu nic nemění.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 20.08.18 11:45

@pohledzdruhes­trany a jaký to má vliv na žádost o ruku?

hani28
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 20.08.18 11:46

Tak proto snad spolu komunikujete, ne? Povidali jste si o tom, on rekl, ze by chtel svatbu do 2 let, na tebe je to brzy, tak jsi mu to snad rekla ne? Takze si nedovedu predstavit, ze to stejne udela behem par mesicu, kdyz vi, ze to je na tebe brzy. Nebo jsi mu to nerekla a nevi to, tak se pak nemuzes divit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >