Reklama

Zásnubní prsten - diamant nebo zirkon?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Claudi_88
Povídálka 30 příspěvků 21.08.18 08:50
Zásnubní prsten - diamant nebo zirkon?

Ahojky,
ráda bych se zeptala zkušenějších, zda je opravdu po letech velký rozdíl mezi diamantem a zirkonem? S přítelem máme miminko, o svatbě jsme se bavili už dávno a teď přišel přítel s tím, že by mě rád v blízké době požádal o ruku oficiálně, ale neví, jakou velikost koupit apod. Jsem ten typ, co si dárek raději vybere sám :lol: a on to ví, takže ne, že bych si sama vybrala prsten, ale ukázala jsem mu typ, jaky se mi líbí, finální výběr bude na něm. A protože máme finance dohromady, řešíme, zda investovat do prstenu s diamantem, nebo dát jen zirkon? Nejsem typ, co si potrpí na diamanty, ale zase pokud by měl zirkon opravdu po pár letech vypadat špatně, raději budu mít prsten s malým diamantem, než zdobnější se zirkony. Tak prosím zkušenější o radu. Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 21.08.18 08:59

Zirkon by mel byt na stupnici tvrdosti 9, diamant 10. Teoreticky se tedy posrabe jen minimalne. Co se tyce optickych vlastnosti, nebude mit takovou barvomenu jako diamant, ovsem velky diamant, kde vynikne barvomena briliantoveho brusu si nejspise strjne nebudete moct dovolit. Na tech par karatu rozumne ceny bych se asi vyprdla a koupila si vetsi syntetiku…

Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 21.08.18 09:01

A nebo popremyslela nad jinym kamenem horsi drahokamove kvality - safir, rubin, smaragd…:)

modravlocka
Kecalka 124 příspěvků 21.08.18 09:01

A není to jedno? Já mám zásnubní prsten uloženy ve skříňce, nosim jen snubak. Většina lidi to má stejne. Kdybych nevěděla co s penězi a chtěla ho kupovat kvůli hodnotě, šla bych do diamantu (nebo já osobne do smaragdu). Jinak by mi ke štěstí stačil zirkon.

pikola
Neúnavná pisatelka 19070 příspěvků 21.08.18 09:01

Záleží, zda ho pak plánuješ nosit. Já mám třeba zásnubní od Swarovského, mám ho kdesi v krabičce a až na snubním mám diamanty.

eliskaj
Kelišová 5460 příspěvků 21.08.18 09:01

Ja mám snubak i zasnubni s diamantem. Ze zasnubniho (tam je ten sutr fakt veliký s nestastne řešené uchycení) jsem ho jednou ztratila - zirkon “vyměníš” zabrat stovek, tohle bylo v radu několika tisíců… a podle me to vypadá stejne jako zirkon :nevim: nejsem žádný znalec, ale příště už bych volila zirkon, je to jen kamínek, který proste muže vypadnout a jak jsem psala, je sakra rozdíl dávat zirkon nebo diamant

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 21.08.18 09:03

@Claudi88 řekla bych,že je důležité,jak bude kamínek velký. Čím větší,tím větší mechanické poškození je možné a viditelné,takže velký bych nevolila zirkon. Já osobně ale na šperky náročná nejsem,my máme snubaky z chirurgické oceli,já tam mám vsazené zirkony a vypadá luxusně. Ale doma mám prstýnek se zirkonem(0,5*0,5 c­m) asi 15 let a i přesto,že jsem ho téměř nenosila,je strašně poškrábáný. Naopak ty které jsou na snubaku(rok jsem ho nesundala,ocel nereaguje s chemií) jsou pořád jako nové. :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 42695 příspěvků 21.08.18 09:05

Mám se zirkonem, celkem malým, nosím teda furt a už je to na něm pěkně vidět, má omlácené hrany, uvažuju časem vyměnit za diamant.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 21.08.18 09:06

mám zirkon a vypadá po deseti letech pořád stejně hezky :palec:

Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 21.08.18 09:08

@ugluk diamant je tvrdy, ale krehky… omlaceny bude nakonec stejne

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 21.08.18 09:08

Mam s diamantem, nesundavam ho. Když ho porovnam s jiným prstenem se zirkony, tak ten rozdíl tam je. Chtěla bych diamant :mrgreen:

Taače
Kecalka 267 příspěvků 21.08.18 09:08

Já se teda taky přikláním k zirkonu - pokud nechodite do společnosti „snobů“ nebo zlatníků, tak si myslím, že rozdíl stejně nikdo nepozná :)

A jak už tady zaznělo no, vdané kamarádky zásnubní taky už nenosí :nevim: A zirkon si můžeš vybrat větší - je to čučavější :) Když se mě někdo zeptá jestli to mám diamant, tak se směju, pro takové velikosti by stál jako náš barák :lol:

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 21.08.18 09:11

https://www.beremese.cz/…e-zkusenost/?…

Názory se různí :)

Já mám zásnubní prstýnek s briliantem a ten kamínek tam pořád krásně svítí. Jelikož po 3 letech nošení mám snubní i zásnubní prstýnky strašně ošoupané a bílé zlato už přišlo o tu vrchní vrstvu, tak ten třpyt je hezky vidět. Kdybych měla zirkon, tak si myslím, že by byl už poškrábaný taky.

Teď nedávno jsem se dívala na snubní prsten manžela, který ho měl na prstě hodinu a když jsem je porovnala, tak ten rozdíl je šílený.

Ale znovu ho potahovat a leštit nechci,protože to krásné vydrželo stejně jen chviku.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 21.08.18 09:13

Já mám diamant a zirkon bych si nepřála. Už jen z toho důvodu, že prstýnky se zirkony se dají koupit v každém obchodě s oblečením u kasy. Prostě pro mě nemá takovou hodnotu. A zasnoubení pro mě hodnotu má, zaslouží si kvalitní šperk. A plánuju ho nosit celý život.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 21.08.18 09:15

Já dostala zásnubní prsten se zirkonem. Rok jsem ho nosila. Pak jsme se vzali a tak zásnubák putoval do skříně. Od té doby jsem ho neměla. Pak jsem dostala k vánocům prstýnek s diamantem, prý jako náhradu za ten ošizený zásnubák :lol: Za mně je to jedno. Kamínky vypadají naprosto stejně. :nevim: Jen pokud budeš chtít zásnubní prstýnek nosit, vyber si nějaký s moc nevystouplými kameny. Ten můj se kvůli nim neustále v něčem zasekával. Proto jsem ho později přestala nosit. Ale já celkově nejsem prstýnková. Nosím vlastně jen snubák. Diamant velmi příležitostně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >