Zásnuby a rodiče nastávající

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
26.10.21 08:05

Zásnuby a rodiče nastávající

Zdravím.
Založil jsem si tady profil, protože bych potřeboval radu od vás žen. Chci svou přítelkyni požádat o ruku a to mám vše naplánované. Jediné co mi vrtá hlavou jsou její rodiče. Jde mi o to, kdy a jak je požádat o ruku jejich dcery? Před nebo po našich zásnubách? Slyšel jsem, že je dobré to udělat před žádostí, ale nejsem si jistý. Jak to bylo případně u vás? Děkuji za odpovědi a hezký den! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23570
26.10.21 08:10

Nejsme v osmnáctým století. Nejdřív požádej o ruku svou vyvolenou a teprve potom rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2174
26.10.21 08:12

Manžel žádal první mě a pak teprve rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9366
26.10.21 08:15

Podle mě už je to dnes spíš symbolické gesto a co tak vím z okolí a rodiny, vždy nejdřív byla požádána žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
26.10.21 08:17

Tak jak píšou výše. Manžel nejdříve požádal mě o ruku (romanticky na horách, když já hory nerada) a pak až mé rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
26.10.21 08:18

Můj manžel se mých rodičů neptal, ani nás to nenapadlo 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3946
26.10.21 08:18

Manžel požádal mě, po návratu z dovolené jsem zavolala našim, řekla jim že jsme se zasnoubili a že přijdem v neděli na oběd. Tam manžel dones kytku, symbolicky požádal naše a připili jsme si. Byli jsme spolu pět let a svatba byla hotová věc, tohle bylo takové tradiční romantické divadýlko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9749
26.10.21 08:21

To by pak ta ženská neměla žádný překvápko, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15921
26.10.21 08:22

Dnes už se rodiče nežádají. Jen se jim sdělí číslo účtu kam mají vyplatit věno. Už víš kolik to bude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
26.10.21 08:24

Známý se sešel se svým budoucím tchánem na pivu a zeptal se ho a tchán pak šel a gratuloval svojí dceři, která o ničem nevěděla… :D

Pokud jsi si jistý, že udrží tajemství, tak se k nim vydej někdy sám v době, kdy víš, že budou doma ale tvoje partnerka je někde v práci apod. Donést kytku pro tchýni a něco pro tchána a zeptat se.
Pokud si nejsi jistý, tak se jich zeptej až ti odpoví partnerka. Ta taky může říct ne, žejo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27114
26.10.21 08:27

Nejdřív Ti snad své ano musí říct tvá slečna.
Až pak má smysl něco řešit s rodiči. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
26.10.21 08:34

Záleží jaké máte vztahy v rodině.
Já mám matku zvědavou, urýpanou a ještě mi řekla dopředu, že až se budu chtít jednou vdávat, ať si nemyslím, že mi bude platit nějaké náklady, že je jiná doba a když jsem se nemusela vdávat v 18,tak ať si na ni vyděláme sami.
Můj názor je takový, že já bych si ani o peníze aktivně neřekla. Vydělávám dobře a partnera nemám :lol:
Jestli to někdy přijde, tak je jiná doba a nepřeji si aby se ptal mé matky zda mu dá svolení :mrgreen: Pouze oznámit a případně předat pozvánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21948
26.10.21 08:40

To je hezké, že taky ještě někdo v dnešní době dodržuje tyhle tradice :hug:
Nejprve musí souhlasit žena, potom „požádej“ rodiče. Naši si na tohle moc nepotrpí, ale když můj muž tehdy přišel s kytkou a žádostí, byla máma pěkně naměkko 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
26.10.21 08:47

Pokud máš s nimi dobré vztahy, klidně bych je požádala o schůzku v soukromí a svůj úmysl jim sdělila (za předpokladu, že udrží tajemství). Jinak my se s mužem domluvili, že se vezmeme, mé rodiče vůbec nežádal, těm jsme to jen oznámili :). Takže jde jít i cestou požádat partnerku, a pak třeba rodiče pozvat na oběd a tam jim to nějak slavnostně oznámit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.21 08:52

Manžel naše symbolicky žádal až v den naší svatby :mrgreen: Mě tenhle zvyk už přijde takový trochu přežitý :think: ale jestli na něm trváš, tak se určitě nejprve zeptej ženy a až pak jejich rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat