Zásnuby na Vaší svatbě, ano či ne??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pusackovic
Povídálka 31 příspěvků 09.11.18 16:37
Zásnuby na svatbě

Milé nevěsty a ženichové,
Potřebuji znát váš názor. Před třemi měsíci jsme měli krásnou svatbu, kterou jsme s manželem celou sami připravili, financovali a všichni svatebčané neměli ani tušení do čeho jdou. Nakonec všichni uznali, že svatba byla dokonalá bez jediné chyby. Nastal ale malý problém, který si s manželem neseme v sobě. Moje teta (sestra mamky), která byla mojí svědkyní, se na naší svatbě zasnoubila s partnerem před spoustou svatebčanů v době, kdy jsme se byli fotit. Po celý zbytek večera ale za mnou ani manželem nepřišli nám tuto horkou novinu oznámit ač to většina svatebčanů věděla. Samozřejmě jsme se to bokem dozvěděli i my od mé sestry. Oni nám neoznámili tuto novinu ale ani další den, týden či měsíc. Prostě nic. Ale na Facebook si to ona hned dala i s fotkou, ale mobil u sebe prostě nevěsta nenosí. Dostali jsme pak až jejich svatební oznámení. Nechali jsme to být, ale oznámili jsme to mým rodičům pár dní po svatbě, že se nám to nelíbí, že nám to neoznámili, když už jsme je hostili (včetně ubytování) a navíc když už ona byla mojí svědkyní, tak důležitou osobou onoho dne. Moji rodiče ale sympatizovali s tetou a hned v nás viděli, že my jsme ti špatní. Hodně mne to štvalo a tak jsem nešla na její rozlučku se svobodou, ale na její svatbu jsem šla. Ale manžela se to dotklo a nešel na jejich svatbu, ale o tom nikomu předem neřekl, jen mně. Nyní čelím všemožným náletům a tlakům, jak jsem zlá atd, a další psychologické týrání ze strany mojí mámy. Přitom danou věc vůbec s manželem nijak neřešíme, ale ona prostě je taková, že když jí něco rozhodí, tak řeší. Samozřejmě najednou ode dne svatby tety, kam nešel můj muž, je moje máma rozhořčena a hledá i sebemenší chybičky z naší svatby, co se jí nelíbilo atd. Nijak jí neoponuju, prostě si ji vyslechnu, ale myslím si svoje. Ale nevím co si o tom myslet a chci znát všeobecný názor lidí. Jsou to skoro 3 měsíce od naší svatby a 3 týdny od její svatby. Ráda bych znala Váš názor na to, co si myslíte o této situaci, kdy se vám Vaše svědkyně zasnoubí na Vaší svatbě a nemá ani tu slušnost se s Vámi o to podělit. Prosím i o názor co si myslíte o partnerovi mojí tety, když jde na naší svatbu se zasnoubit. Měl to předem promyšlené, nebyla to náhoda z jeho strany. Veškeré řešení ze strany matky začalo ve chvíli, kdy zjistila, že muj muž nedorazil na svatbu mojí tety a moc dobře věděla proč. Děkuji za všechny možné názory. Osobně jsme se nikdy nesetkali s tím, že by se někdo zasnuboval u někoho na svatbě a takto se zachoval, nebo že by někdo vyčítal chyby ze svateb jiných. Děkujeme za názory :srdce:

Příspěvek upraven 09.11.18 v 18:09

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineDoubleA
Stálice 51 příspěvků 09.11.18 16:45

I kdyby vám to oznámili, tak je to podle mě nepřijatelné…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 09.11.18 16:46

Dramatizujes. Nejit na svatbu bez udani duvodu ci omluvy mi prijde sileny. Vase svatba byla dokonala, jak pises, tak si uzivejte tenhle pocit a nereste hovadiny. Asi vam to nesli rict proto, ze tusili, ze budete vysilovat. Jako sdelit vam to mohli, jinak si myslim, ze delate z komara velblouda a nejit na svatbu vlastni svedkyni je podle me malicherny. Hodne stesti do splecneho zivota a neuzirejte se ;-)

neila
Extra třída :D 10527 příspěvků 09.11.18 16:46

@pusackovic považovala bych to za hrubou neslušnost až drzost. Ne ty zásnuby samotné (i když i o tom by se asi dalo diskutovat), ale to, že to udělali bez vašeho vědomí, nebo aspoň dodatečného poděkování za tuto příležitost. Hlavně její dnes už manžel by se měl stydět, že se svezl na něčí účet, docela vyčůranost mi to přijde. A opravdu mi hlava nebere, že vám neřekli ani bů… :zed: Nicméně, já bych měla potřebu si to vydiskutovat. Možná i hned na té svatbě, kdyby se oni k ničemu neměli, tak bych to vzala do svých rukou, třeba bych byla v tak dobrém rozmaru z vlastního radostného dne, že bych to ještě otočila v dobré… nevím, těžko říct :nevim: Ale určitě bych to nenechávala vyhnít a nemstila se neúčastí na rozlučce nebo na svatbě, to mi zase přijde dětinské z vaší strany :nevim: A hlavně to ničemu nepomůže, naopak, vyhrotí to vztahy ještě víc

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 16:46

ńevhodný, ale ty si tím zbytečně kazíš vzpomínky

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 09.11.18 16:47

8o to jako vazne si kazite vztahy v rodine kvuli takove blbosti? To jste fakt prasteni, a nejit jim pak na svatbu bez vysvetleni to jste jim to fakt dali :zed: nemyslim si ,ze je uplne vhodne se zasnubovat na neci svatbe, mozna to bylo spontanni, muz byl dojat z vasi svatby, tak ji pozadal. A svedkyne treba nechtela dal na sebe strhavat pozornost ,tak o tom nemluvila, treba ji to bylo taky trapne a treba ne. O jejich umyslech nikdo nevime, ale vy se s manzelem chovate, jak male urazene decka

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18567 příspěvků 09.11.18 16:47

Myslím si, že je to trochu vidláctví, využít slavnostního dne, který měl být jen váš, k takovému záměru. Nicméně reakci vás obou považuju za přehnanou.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 09.11.18 16:48

Jestli to chápu dobře, Vám vadí, že Vám to neřekli. To mi přijde přehnané.
Co by mi vadilo je, že se zasnoubili na Vaší svatbě a strhli tak na sebe pozornost. Ale jelikož jste si toho nevšimli a svatbu si užili, tak bych to neřešila.

Keshi
Závislačka 2520 příspěvků 09.11.18 16:51

Zásnuby na cizí svatbě nejsou vhodné, budeme-li to brát čistě dle společenských pravidel. Ale občas je třeba nad něčím mávnout rukou a neřešit to, zbytečně se nestresovat nimráním se v něčem, co bylo. Žij dneškem, užívej si krásného manželského svazku a neřeš, co druzí. ;-) :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 16:52

Tak já byla požádána na svatbě švagra–manželova bratra.
Měla jsem být svědek nevěsty.....ale nakonec jsem kvuli zdraví syna nemohla.A jela jsem až večer na párty,mamka hlídala.
No a když jim skončil ohňostroj,všichni šli dovnitř,tak chlap at ještě chvilku počkám a vytáhl prstýnek.
Vůbec jsem to nečekala.....a on říkal,že ho takhle sebou nosil asi 14 dní a nevěděl kdy.....a ten okamžik mu prostě přišel jako že teď.....
Takže jen my 2 a nikdo kolem to neviděl......a ani jsme to nikomu tam pak neřekli......at jim nekazíme jejich den.....
Ale potom jsme jim to řekli......kdy a kde se to stalo......
A naštěstí s tím nikdo problém neměl.....

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 09.11.18 16:53

@pusackovic Je to dost divne, ze se zasnoubili zrovna ve chvili, kdy jste byli pryc. Asi by me to taky vykolejilo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 16:54

Za mně jste to fakt přehnali a jsem na straně tvé mamky. Věděla vůbec teta, že o jejich zasnoubení nevíte? Nechápu, proč jste to zahnali až do takových extrémů. Za mně se nic nestalo. Nechápu tě. Proti zasnoubení na svatbě nic nemám. Sama jsem čekala, že se něco takového stane na té naší. Nakonec se nedělo nic, ale kdyby ano, naopak bych byla ráda. Já si dokonce myslím, že se nějaké zasnoubení ani oznamovat nemusí. Pozvánku jste dostali. Na svatbě jste nebyli. Asi by to byl pro mně jasný signál, proč s vámi přerušit kontakt.

Janli
Kelišová 6017 příspěvků 9 inzerátů 09.11.18 17:01

8o Tady jsou poslední dobou množí pintlich nevěsty. Jak si mohl někdo dovolit se na vaší svatbě zasnoubit :roll: . Taky jsme se na svatbě kamaráda s manželem zasnoubili a nevykládali jsme to všem na potkání. K nevěstě a ženichovi se to doneslo během dne. A víš co? Přišli nám pogratulovat a měli radost, že se manžel rozhoupal zrovna na jejich svatbě. Promiň, ale zachovali jste se fakt hnusně. Uražená ješitnost je nejhorší.....

Pennya
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 6 inzerátů 09.11.18 17:02

Když nešel manžel, tak si tedy nešla ani ty? ou..Třeba vám tím něchtěla brát váš den. Těžko říct jak to v ten den vyplynulo jestli to bylo plánované, jestli dostala i prstýnek, nebo ji jen tak spontánně požádal o ruku..Ale určitě by bylo slušné aby vám to oznámila, aspoň na druhý den. Jinak se to moc nehodí. Jedině kdyby to její přítel semnou dříve domluvil.Na svatbu bych ale šla. jen bych ji předtím (třeba po obdržení oznámení) řekla že jsem se to dověděla chvíli po svatbě, a že mě mrzí, že mi to neřekla dřív.
Nejvíc by mě tom asi mrzelo, že všichni okolo to věděli a vy vlastně ne. Kdyby stím někdo nevyrukoval tak byste to nevěděli až do pozvánky.
A ještě, kdyby to zasnoubení proběhlo o samotě, nevadilo by mi to , ale kdyby předevšema, mrzelo by mě že když už, tak že jsem u toho nebyla.

Příspěvek upraven 09.11.18 v 17:09

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 09.11.18 17:03

Chováte se jak blbci. Ty i manžel. Jesteze mam normální kamarádky a rodinu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >