Reklama

Zástava dechu novorozence - stalo se vám to někdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 09:59
Zástava dechu novorozence -stalo se vám to někdy?

Když mela dcera 11 dni, začal řvát monitor dechu, dcera byla bíla, vůbec nereagovala. Manžel je naštěstí doktor. Vdechnul do ni -nic. Az když ji začal masírovat srdicko, začala reagovat. Mezitím jsem volala sanitku, než přijeli (12min ) tak dcera ještě dvakrát upadala do mdlob, než přišla definitivně k sobe a začala řvát - to se nám oddechlo, že když rve, už to zvládne. Byli jsme pak na JIP. Na nic zásadního nepřišli, prý uplne zdrave miminko. V průběhu šestinedělí se to stalo ještě dvakrát. Naštěstí už nebyla nutna masáž srdce, „stačilo jen“ profouknout.
Ted má holčička 7 měsíců a NAŠTĚSTÍ se to od konce šestinedělí již neopakovalo. Každopádně jsem z toho stále dost spatna, porad ji kontroluji a mam o ni samozrejme strany strach. Máte někdo podobnou zkušenost?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 10:55

Ano stalo, ale naštěstí to nebylo až v takové dramatické míře jako u Vás. Je to asi měsíc - synovi byli 2 měsíce. Rozeřval se monitor, přiběhla jsem k postýlce a synem zatřásla. Nic. Tak jsem ho vytáhla (byl jak hadrová panenka) a ve vzduchu jím začala třást a křičet na něj. Po pár sekundách se jakoby probral a začal brečet. Doktorka mě posléze opozornila, že můj postup nebyl správný, ale v tu chvíli jsem se zachovala prostě automaticky takto. Dále nám bylo řečeno, že „se to někdy stává“ a důvod se neví. Kdyby to nastalo ještě jednou, poslala by nás na vyšetření (které u Vás stejně nic neukázalo). Nějakou chvíli po tomto incidentu jsem trpěla doslova stihomamem - např. když usnul v autě, několikrát za cestu jsem zastavovala abych se ujistila, že je OK. Teď už je to lepší, ale bez monitoru ani ránu.
Anonymka A.

Dulii
Kecalka 339 příspěvků 13.09.18 11:01

Stalo, když byly dceři asi dva týdny. Začal řvát monitor dechu, tak jsem ji vyndala a začala s ní třást, naštěstí to bylo jen pár vteřin a už dobrý. Už se to neopakovalo, teď ji byl rok a monitor má pořád.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 13.09.18 11:02
@Anonymní píše:
Ano stalo, ale naštěstí to nebylo až v takové dramatické míře jako u Vás. Je to asi měsíc - synovi byli 2 měsíce. Rozeřval se monitor, přiběhla jsem k postýlce a synem zatřásla. Nic. Tak jsem ho vytáhla (byl jak hadrová panenka) a ve vzduchu jím začala třást a křičet na něj. Po pár sekundách se jakoby probral a začal brečet. Doktorka mě posléze opozornila, že můj postup nebyl správný, ale v tu chvíli jsem se zachovala prostě automaticky takto. Dále nám bylo řečeno, že „se to někdy stává“ a důvod se neví. Kdyby to nastalo ještě jednou, poslala by nás na vyšetření (které u Vás stejně nic neukázalo). Nějakou chvíli po tomto incidentu jsem trpěla doslova stihomamem - např. když usnul v autě, několikrát za cestu jsem zastavovala abych se ujistila, že je OK. Teď už je to lepší, ale bez monitoru ani ránu.
Anonymka A.

A jaký postup měl být?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:05
@Kfětoslava píše:
A jaký postup měl být?

S dítětem prý rozhodně netřást - hrozí krvácení do mozku. Prý vzít a několikrát bouchnout do zad, případně prodýchávat, jak psala zakladatelka.
Anonymka A.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 13.09.18 11:07
@Anonymní píše:
S dítětem prý rozhodně netřást - hrozí krvácení do mozku. Prý vzít a několikrát bouchnout do zad, případně prodýchávat, jak psala zakladatelka.
Anonymka A.

Aha, no naštěstí se mi to nikdy nestalo, ale musí to být velký šok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:20

Anonym A - ty pocity znám. Porad malou kontroluji, I když spinká pres den na monitoru, má chuvicku, tak i přesto porad nakukuji do pokojíčku, že se ji zvedá hrudnicek. V noci se několikrát vzbudím a u postýlky poslouchám její dech. A manžela na noc nepouštím nikam (když třeba mel jet na kongres ) proste chci, ať je porad u nás, kdyby něco… V tu chvíli kdy to bylo nejhorší, nevím, jak by to dopadlo bez něj… Já to vse pozorovala zhroucena na zemi s telefonem v ruce (volala jsem sanitku)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:24

Anonym A - jinak do auta ci kočárku vždy používam přenosný monitor dechu Snuza Hero - maly "kolíček " - da se za plenku a hlídá, že se bříško zvedá. Dáváme to male i na noc, ať máme dvojí jištění

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:29

stalo u obou dětí .Jednou při kojení ,malá najednou přestala dýchat to měla měsíc, celá zešedla. Chytla jsem ji za nožičky ,aby byla hlavou dolů a plácla mezi lopatky.Malá zažala hned plakat :srdce: Nevím jestli vdechla mléko -nezvracela.
a po druhé syn spal v postýlce . Byl už večer a já šla do ložnice a viděla jsem jak začal najednou s vytřeštěnýma očima máchat ručičkama . Taky dostal mezi lopatky. Pak jsem měla spoustu bezesných nocí, kdy jsem na malého sahala jestli dýchá,Monitor dechu jsem neměla. Strašný zážitek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:43

Ano, stalo po očkování. V noci se spouštěl monitor dechu do chvíle, než jsem syna vyndala z postele, probudila, on se prudce nadechl a u toho lapal po dechu. Trvalo to víc jak týden. Na monitoru spal do 1,5 roku.
Doktorka mi na to řekla, že jsem hysterka, monitor je šmejd a mám ho vyhodit. Dělo se mu to jen po prvních 2 dávkách očkování.
PS: Doktorka se mi za to zpětně omluvila. Se synem bylo těch problémů víc. Uznala, že jsem si nevymýšlela.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama