Zástava dechu při pláči u ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaHor
Kecalka 283 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 08:09
Zástava dechu při pláči u ročního dítěte

Zdravím maminky,
mám skoro ročního kluka a už několikrát se nám stalo, že při pláči přestal dýchat. Vím, že se to děje, pracovala jsem v MŠ a i starší děti s tím někdy měly problém. Ale ráda bych znala Vaše zkušenosti - přestalo to časem, nebo jsou tyto děti i dále labilnější? Stalo se to vždy, když už byl unavený a tudíž i takový přecitlivělý, rozplakal se kvůli maličkosti… Nemůže se nadechnout třeba i deset vteřin, zmodrá mu obličej, má vytřeštěné oči a bezvládné tělo. Je to hrozný pohled. Zvednu ho, uklidňuji, někdy fouknu do obličeje, zatřesu, ale nějakou dobu to trvá, než se nadechne. Pak je z toho vykolejený, ani nepláče, jen tak pokňourává a rozdýchává to.
Prosím o zkušenosti, snažíme se samozřejmě těmto situacím předcházet, ale nejde to vždy.
Díky, Lucka

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.02.17 08:18

Mám to tak u mladší dcery, jsou jí 2 a už to nemívá tak často. Jinak když vidím, že nedýchá, tak jí cáknu na obličej studenou vodu, což jí většinou probere. Zmodrala mi jen jednou, když to bylo poprvé, a já ještě nevěděla, co dělat. Také mě to hrozně vyděsilo. Od staršího syna jsem to vůbec neznala.

Bebunka85
Kelišová 5089 příspěvků 16.02.17 08:21

Dcera má toto od narození, v červenci jí budou 3. Nám se osvědčilo fouknout do pusy, ne na obličeje, ale přímo do krku, to se skoro hned nadechne.

LuckaHor
Kecalka 283 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 08:25

Díky. Zkusím tedy příště fouknout do pusy… Taky mě to vždycky vyděsí. Jednou jsem ho takhle našla ležet s vyděšenýma očima, úplně bezvládného, ani jsem neslyšela, že začal plakat a pak přestal…

Mollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 16.02.17 08:29

Syn to má taky, když se začne vztekat po nějaké době se dostane do stavu kdy se právě nemůže nadechnout. U nás zabírá plácnout do zad, popřípadě trošku zatřepat. Začalo se mu to stávat cca ve 14m když začal projevovat svou vůli. Příjemný to není, musím ho jen hlídat a nenechat vztekat bez dozoru.

smudlinky
Závislačka 2552 příspěvků 347 inzerátů 16.02.17 08:30

Je to nějaký druh záchvatu, trpí na to neteř. Většinou ji rodiče položí na zem a fouknou do obličeje, hladí po zádech. Mívá tyto stavy i několikrát denně, mám pocit, že s ní rodiče chodí k nějakému lékaři a řeší to. bude mít 2 roky. Mám pocit, že v mnohem menší míře to měla i její sestra když byla malá.

LuckaHor
Kecalka 283 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 08:35

Díky všem :hug:

Marisen
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.02.17 08:50

Ahoj, jedna se o afektivni záchvaty. Syn je měl od cca 1 roku, do cca 5-6 let vymizely úplně. Okolo 2-3 let to bylo nejhorší, tak 2×tydne se dostával do stavu, kdy přestal dýchat až omdlel. Vypadalo to desive. Byli jsme u neurologa, dělali mu i EKG, EEG, vse ok. Byla jsem ujistěna, že se vždy nadechne, ať už foukas nebo nefoukas…je to tak - nadechl a dnes už v 16ti letech neomdleva ;-). Ale vypadalo to vždy hrozně.

LuckaHor
Kecalka 283 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 08:52

@Marisen Ahoj, ano, vím, že se to tak nazývá. Díky moc, jsem ráda, že to vymizí. Moc děkuju za uklidnění :hug:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 16.02.17 09:28

Jo jo, afektivní záchvaty, syn je měl od 7 měsíců. Poprvé jsem myslela, že mi umřel, když těch několik sekud vůbec nedýchal a byl úplně modrý. Doktorka mě ujistila, že se VŽDYCKY nadechne, netřeba vody ani umělého dýchání. Prý hlavně zvednout do svislé polohy, aby nezapadnul jazyk. Já jsem mu foukala lehce na obličej, ale bylo to spíš gesto pro mně, že jako něco dělám :roll: Časem vysleduješ co to spouští, předcházení je asi to jediné co pro něj můžeš udělat. U syna to bylo nejčastěji večer, že už byl unavený a vytočilo ho třeba, že ho převlíkám do pyžama. Takže buď převlíknout dřív nebo prostě nechat spát v tom co má na sobě. Lepší než modré mimino. Nebo když už měl velký hlad, třeba jsme od někud přijeli a trvalo mi než jsem ohřála jídlo. Takže hlídat čas a radši dát rohlík v tu chvíli kdy má hlad, opět pro mě lepší varianta než promodralé nedýchající dítě. Ve 3 letech nastupoval do školky tak jsem zvažovala jestli na to upozornit učitelky, bála jsem se, že by ho třeba nevzali. Ale tou dobou už to bylo naprosto výjiměčné a prakticky po tom 3 roce už se to asi neobjevilo.
Prý jsou to silné osobnosti ;)

LuckaHor
Kecalka 283 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 09:35

@Katcha Moc díky. Silné osobnosti? :) Já si spíš myslela, že labilnější… Ale jinak se syn projevuje spíše jako ta silná osobnost :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >