Reklama

Zástava druhou nemovitostí a práva jejího majitele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 11:22
Zástava druhou nemovitostí a práva jejího majitele

Dobrý den všem, před několika dny jsem se k Vám přidala a potřebovala bych poradit.

Kdysi jsem si brala hypotéku na byt, vše vyřizoval můj, teď už, bývalý přítel. Hypo je na mě, majiteli jsme byli oba, on mi do zástavy vložil svůj byt. Po rozchodu svou polovinu bytu převedl na mě a ted po mě chce vyvázat i svůj byt, tedy tu zástavu. Ano, chápu ho ale bohužel to nemám jak udělat, hotovost kterou bych dala bance nemám a jinou nemovitost už vůbec ne. Vyhrožuje mi prodejem svého bytu, prý si to mám zařídit že ho nic nezajímá a chce svůj byt co nejdříve vyvázat. Další problém je ten že v bytě kde nyní bydlím já nasekal dluh za neplacení záloh, když se ho zeptám jak to bude řešit tak mi řekne až vyvážeš byt ze zástavy a cokoli po něm chci tak až byt vyvážeš ze zástavy, prostě je jak zaseklý gramofon.

Zajímalo by mě co by jeho prodej zástavy pro mě znamenal a jestli to vůbec lze. a Jaká jsou jeho práva, může toho prostě docílit za každou cenu nebo by měl jen držet pusu a krok a být rád že vše co jsem udělala a dělám, dělám taky proto aby on o to nepřišel?

Předem dekuji za reakce, hypotéky a vše kolem jsou pro mě španělská vesnice takže nevím která buije a jak s ním ohledně tohoto jednat

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 20.02.17 11:24

@rosina01 pokud je jeho nemovitost zastavená bance, tak nemůže nic.. souhlasil s tim, tečka :nevim:

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 11:33

@martina.se také to takto vidím ale on si mele furt to svoje a nic ho nezajímá. a když mu řeknu že se mu zástava uvolní až svůj byt prodám tak neslyší a jede si svoje. Nevím jak s takovým člověkem jednat, těmhle věcem nerozumím a on to moc dobře ví

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 20.02.17 11:36

@rosina01 tak spolu běžte do banky, kde je hypotéka vedena. Ať vám to jasně vysvětlí. Je možné dle mého bud předčasně hypotéku splatit nebo refinancovat tak, aby na zástavu byl použit byt, který je teď přepsány na tebe. Ale je to vse o tom, jaká je hodnota hypotéky a nemovitostí. Pokud by byt prodal, tak by stejne část peněz šla bance a to ve výši dluhu na hypotéce

lasička1
Echt Kelišová 8021 příspěvků 20.02.17 11:38

@rosina01 A ty budeš nyní byt prodávat? Na jednu stranu se mu nemůžeš divit, že se snaží všemožně tě dotlačit k tomu, aby si vyvázala jeho byt ze zástavy. Pro něj je to vleliké riziko vlastně pro cizího člověka. On bohužel díky tvé zástavě ani ten svůj byt nemůže prodat.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 20.02.17 11:39
@rosina01 píše:
@martina.se také to takto vidím ale on si mele furt to svoje a nic ho nezajímá. a když mu řeknu že se mu zástava uvolní až svůj byt prodám tak neslyší a jede si svoje. Nevím jak s takovým člověkem jednat, těmhle věcem nerozumím a on to moc dobře ví

nijak.. ať to zkusí prodat, neasi - nabije si čumák :nevim:

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 11:41
@Tichošlápek píše:
@rosina01 tak spolu běžte do banky, kde je hypotéka vedena. Ať vám to jasně vysvětlí. Je možné dle mého bud předčasně hypotéku splatit nebo refinancovat tak, aby na zástavu byl použit byt, který je teď přepsány na tebe. Ale je to vse o tom, jaká je hodnota hypotéky a nemovitostí. Pokud by byt prodal, tak by stejne část peněz šla bance a to ve výši dluhu na hypotéce

to on moc dobře ví, v bankovnictví je jak doma, už za dobu trvání vztahu jsem mu říkala že by se tím mohl živit.
JInak toto ještě nepůjde, když se o tomto mluvilo v bance před rokem a něco bylo mi řečeno že vyvázání jeho bytu obnáší to dát bance přes půl milionu hotovost nebo jinou nemovitost.

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 11:50
@lasička1 píše:
@rosina01 A ty budeš nyní byt prodávat? Na jednu stranu se mu nemůžeš divit, že se snaží všemožně tě dotlačit k tomu, aby si vyvázala jeho byt ze zástavy. Pro něj je to vleliké riziko vlastně pro cizího člověka. On bohužel díky tvé zástavě ani ten svůj byt nemůže prodat.

jak jsem psala v úvodu, chápu ho, ale byt mi dal do hypotéky dobrovolně. byt se budu snažit prodat cca za tři roky až se bude blížit konec pětileté fixace. je pro mě samotnou dost drahý, ale i tak mi to za to stálo, vybojovala jsem ho po dlouhých tahanicích s asistencí advokátky kdy on během žití v tom bytě neplatil půl roku hypotéku ani zálohy. (já bydlela rok v pronajatém bytě, o neplacení hypo jsem se díky rannému vymáhání pohledávek dozvěděla ihned, o zálohách nedávno.
On svůj byt který je tou zástavou dle mého prodávat nebude, bydlí v něm jeho rodiče, navíc jsem nedávno byla u své bývalé skorotchýně na návštěvě a ona ode mě sondovala co a jak a prostě se bojí. moc dobře ví jak je moje hypo a její střecha nad hlavou provázaná.
Přijde mi že vyhrožuje a říká mi věci schválně aby mě zastrašil, vždycky jen mluvil ale skutek utek. NAvíc na sebe máme vzájemnou páku - ve vztahu si za mými zády vzal vlastní hypotéku na polorozpladlou ruinu a nechal zastavit i teď už můj byt. Takže on ručí mé hypo a já jeho. Jenže místo toho aby mlčel tak na mě útočí jak může.
TAkže se jako cizí nevidím, jak díky tomuto tak hlavně díky naší skoro pětileté dceři :srdce:

eumedon
Extra třída :D 13280 příspěvků 20.02.17 12:07
@rosina01 píše:
Dobrý den všem, před několika dny jsem se k Vám přidala a potřebovala bych poradit.

Kdysi jsem si brala hypotéku na byt, vše vyřizoval můj, teď už, bývalý přítel. Hypo je na mě, majiteli jsme byli oba, on mi do zástavy vložil svůj byt. Po rozchodu svou polovinu bytu převedl na mě a ted po mě chce vyvázat i svůj byt, tedy tu zástavu. Ano, chápu ho ale bohužel to nemám jak udělat, hotovost kterou bych dala bance nemám a jinou nemovitost už vůbec ne. Vyhrožuje mi prodejem svého bytu, prý si to mám zařídit že ho nic nezajímá a chce svůj byt co nejdříve vyvázat. Další problém je ten že v bytě kde nyní bydlím já nasekal dluh za neplacení záloh, když se ho zeptám jak to bude řešit tak mi řekne až vyvážeš byt ze zástavy a cokoli po něm chci tak až byt vyvážeš ze zástavy, prostě je jak zaseklý gramofon.

Zajímalo by mě co by jeho prodej zástavy pro mě znamenal a jestli to vůbec lze. a Jaká jsou jeho práva, může toho prostě docílit za každou cenu nebo by měl jen držet pusu a krok a být rád že vše co jsem udělala a dělám, dělám taky proto aby on o to nepřišel?

Předem dekuji za reakce, hypotéky a vše kolem jsou pro mě španělská vesnice takže nevím která buije a jak s ním ohledně tohoto jednat

Jak, vyhrožuje? Proč vám záleží na tom, aby neprodal svůj byt? Zástava vázne na věci a pokud by mu banka povolila prodat zastavený byt a někdo by od něj byt se zástavou koupil, tak pro vás by to neznamenalo asi vůbec nic. Za vaši hypotéku by tím koupeným bytem ručil ten, kdo jej koupil. Je to věc mezi ním, bankou a tím, kdo by to koupil, vy jste spíš ten, kdo tahá za delší část špagátu.

Příspěvek upraven 20.02.17 v 12:12

Lama Lama
Hvězda diskuse 47804 příspěvků 20.02.17 12:12
@rosina01 píše:

Předem dekuji za reakce, hypotéky a vše kolem jsou pro mě španělská vesnice takže nevím která buije a jak s ním ohledně tohoto jednat

podepsal to dobrovolně. Zastavenou nemovitost prodat může, ale jedině k tomu, kdo to koupí s tou zástavou, takže na 99% neprodá. Jeho blbost.

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 12:17
@eumedon píše:
Jak, vyhrožuje? Proč vám záleží na tom, aby neprodal svůj byt? Zástava vázne na věci a pokud by mu banka povolila prodat zastavený byt a někdo by od něj byt se zástavou koupil, tak pro vás by to neznamenalo asi vůbec nic. za vaši hypotéku by tím koupeným bytem ručil ten, kdo jej koupil. Je to věc mezi ním, bankou a tím, kdo by to koupil, vy jste spíš ten, kdo tahá za delší část špagátu.

protože nevím co to pro mě znamená, nejdřív mi řekl že byt bude prodávat, že ho to nezajímá že to nemůžu zařídit jinak, pak přišel s tím že mě bude kontaktovat ten kdo byt koupí a peníze ze mě vymámí a at nespoléhám na to že budou tak trpěliví jako on. NAvíc pokud ten prodej opravdu rozjel, je mi divné že mě nekontaktovala banka, musí o tom přeci vědět. Nevěřím mu ani nos mezi očima, nemůžeme se vidět natož spolu sedět u jednoho stolu. chci dvě věci - aby se řádně staral o dcerku ve dnech kdy ji má v péči on a mít klid. nic víc

eumedon
Extra třída :D 13280 příspěvků 20.02.17 12:17
@Tichošlápek píše:

Nešla by bance. Na bytu by zůstala zástava a tím bytem by ručil ten, kdo by jej koupil (teda - pokud by s prodejem banka souhlasila a pokud by jej někdo vůbec koupil; to by asi prodával hodně pod cenou, protože si jinak takového kupce nedovedu představit).

Příspěvek upraven 20.02.17 v 12:21

eumedon
Extra třída :D 13280 příspěvků 20.02.17 12:19
@rosina01 píše:
protože nevím co to pro mě znamená, nejdřív mi řekl že byt bude prodávat, že ho to nezajímá že to nemůžu zařídit jinak, pak přišel s tím že mě bude kontaktovat ten kdo byt koupí a peníze ze mě vymámí a at nespoléhám na to že budou tak trpěliví jako on. NAvíc pokud ten prodej opravdu rozjel, je mi divné že mě nekontaktovala banka, musí o tom přeci vědět. Nevěřím mu ani nos mezi očima, nemůžeme se vidět natož spolu sedět u jednoho stolu. chci dvě věci - aby se řádně staral o dcerku ve dnech kdy ji má v péči on a mít klid. nic víc

Podle mne to pro vás neznamená vůbec nic. Ty dluhy s energiemi u vašeho bytu asi budete muset zaplatit, ale to, co se děje s tou druhou zástavou, není vaše starost.

Hypotéka nebo jakýkoliv úvěr na nemovitost sváže ty dva pomalu stejně, jako manželství.

Příspěvek upraven 20.02.17 v 12:21

rosina01
Povídálka 32 příspěvků 20.02.17 12:21
@eumedon píše:
Podle mne to pro vás neznamená vůbec nic. Ty dluhy s energiemi u vašeho bytu asi budete muset zaplatit, ale to, co se děje s tou druhou zástavou, není vaše starost.

super, děkuji za uklidnění.
a ještě jedna věc, to že je hypo jen na mě a majitelé jsme byli oba je běžná praxe? jak jsem řekla, něvěřím mu ani nos mezi očima a hypotéku tenkrát vyběhával on..

eumedon
Extra třída :D 13280 příspěvků 20.02.17 12:24
@rosina01 píše:
super, děkuji za uklidnění.
a ještě jedna věc, to že je hypo jen na mě a majitelé jsme byli oba je běžná praxe? jak jsem řekla, něvěřím mu ani nos mezi očima a hypotéku tenkrát vyběhával on..

Nevím, jestli je to běžná praxe, ale na druhou stranu - on přece ručil tím bytem. A normální je, že když se dva zavážou (jako ručitelé, souhlasí se zástavou,…) tak se jim za to musí něco dát, třeba vlastnický podíl na té věci, která se za úvěr kupuje. Proč by jinak měl souhlasit se zástavou svého bytu, než za vlastnický podíl na tom kupovaném?
Vy ho máte víc v hrsti, než on vás a to se mu samozřejmě nelíbí a chce se z toho dostat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama