Zastavení menstruace tamponem?

Anonymní
3.9.21 21:49

Zastavení menstruace tamponem ?

Vždy jsem měla menstruaci docela pravidelnou.
Před pár týdny jsem, ale jela na dovolenou právě v době kdy jsem měla menstruaci dostat.
Chodila jsem jak do hor, tak i do vody a aby se nestala nějaká nehoda, tak jsem si zaváděla pro jistotu tampon. Ten jsem sice pravidelně měnila, ale menstruace se nedostavila až v poslední den - minimální bolesti břicha (vždy mám větší bolesti a 2 kapky krve)

Je možné, že jsem si menstruaci zastavila a nebo rychle ukončila?
Tampon jsem použila poprvé, ještě jako prevenci, tak nevím zda je možné takhle menstruaci zastavit a nebo si rozhodit cyklus.
Od té doby se menstruace nedostavila

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
333
3.9.21 21:55

Vzdy ma pobavi, ked ludia hladaju ezotericke odpovede na jednoduche otazky :potlesk: Tipujem tehotenstvo :mavam:

Příspěvek upraven 03.09.21 v 21:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
3.9.21 21:55

Ne, mozne to neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
3.9.21 22:01

To určitě ne.
Zavedení tamponu nemá na příchod menstruace žádný vliv. Pokud máš rozhozený cyklus, příčina bude jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
3.9.21 22:04

Jakože tampón naruší hormonální rovnováhu do té míry, že nedorazí menstruace? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2184
3.9.21 22:08
@Gita17 píše:
Vzdy ma pobavi, ked ludia hladaju ezotericke odpovede na jednoduche otazky :potlesk: Tipujem tehotenstvo :mavam:Příspěvek upraven 03.09.21 v 21:56

Proč hned těhotenství?? :roll: Normální změna prostředí tě nenapadla? :think: :nevim:

@Anonymní píše:
Vždy jsem měla menstruaci docela pravidelnou.
Před pár týdny jsem, ale jela na dovolenou právě v době kdy jsem měla menstruaci dostat.
Chodila jsem jak do hor, tak i do vody a aby se nestala nějaká nehoda, tak jsem si zaváděla pro jistotu tampon. Ten jsem sice pravidelně měnila, ale menstruace se nedostavila až v poslední den - minimální bolesti břicha (vždy mám větší bolesti a 2 kapky krve)Je možné, že jsem si menstruaci zastavila a nebo rychle ukončila?
Tampon jsem použila poprvé, ještě jako prevenci, tak nevím zda je možné takhle menstruaci zastavit a nebo si rozhodit cyklus.
Od té doby se menstruace nedostavila

Ne tampon opravdu MS ani nezastaví ani rychle neukončí. Pokud není nějaký jiný problém, tak to může být i tou změnou prostředí (hory vs. tvé bydliště)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
3.9.21 22:08

Spiš psychika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.21 22:13

Tak já půjdu proti proudu, ale mám podobnou zkušenost z letošní dovolené v červnu. Taky jsem si dala tampón preventivně a menstruace byla hodně slabá a během tří dnů pryč. Pak jsem normálně menstruovala, cyklus pravidelný.

• Citovat
  • Nahlásit
1286
3.9.21 22:20

Tamponem to nebude. Tipuju spíš změnu prostředí.
Když jedu na dovolenou nebo jsem mimo obvyklé prostředí, tak se mi vždy ms opozdí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
3.9.21 22:36

Nastuduje si něco o anatomii a menstruačním cyklu.
Pak tě taková blbost, jako zarazení menstruace tamponem nenapadne. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
3.9.21 22:38
@Anonymní píše:
Tak já půjdu proti proudu, ale mám podobnou zkušenost z letošní dovolené v červnu. Taky jsem si dala tampón preventivně a menstruace byla hodně slabá a během tří dnů pryč. Pak jsem normálně menstruovala, cyklus pravidelný.

Tak mi prosím zdůvodni, jaký má tampon v pochvě vliv na silu děložní výstelky, ovulaci, žluté tělísko a hormonální cyklus. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
4.9.21 00:39

Mno, hele, teoreticky je to blbost zejo, s tamponem zkusenost nemam a myslim ze ten za to nemůže, ale kdyz jsem byla mala (tak 13-14 let, ms od 12, takze hormonalne asi jeste nic moc) tak vzdycky kdyz jsem pred ms mela nejakou namahavejsi pohybovou aktivitu tak ms nedorazila nebo jen veeeelmi slaba az spis jen par kapek. Nejdriv jsem si toho jen nahodne všimla a pak vyzkoušela „schvalne“ v praxi, vzdy na dovolené nebo pred skolnim vyletem a tak jsem si sla 2-3 dny zabehat a ms nepřišla. :nevim: takže u me to byl pohyb, popr spojeny se změnou prostredi, ale babo raď nějaké vedecke vysvetleni :mrgreen: každopádně po 15 roku uz se mi to nikdy nestalo a ani nepodarilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
4.9.21 03:55

Jestli je to pravda tak to chci taky :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.21 09:13
@Gita17 píše:
Vzdy ma pobavi, ked ludia hladaju ezotericke odpovede na jednoduche otazky :potlesk: Tipujem tehotenstvo :mavam:Příspěvek upraven 03.09.21 v 21:56

Tipujte co chcete :roll: kdyby to mohlo být těhotenství tak se neptám tady

• Citovat
  • Nahlásit
1929
4.9.21 09:21

Tampon na to nemá vliv. To je všechno o hormonech.
Stačí být víc ve stresu, k tomu pohyb, změna prostředí - některé to může menstruaci uspíšit, některé zesílit, jiné vynechat.
Pokud nemáš žádné jiné problémy a vyloučila si těhotenství, tak počkej do další ms a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat