Zástavní a podzástavní právo k nemovitosti

Anonymní
18.4.20 00:54

Zástavní a podzástavní právo k nemovitosti

Ahoj,
moje sestra s rodinou bydlí v rodinném domě na vesnici, dům má velké pozemky, mají i les asi 3ha, na všem mají zástavní právo a i nyní se objevilo podzástavní právo, nevíme, co to je. Nic neopravovali. Sestra pořád uhýbá, že dluží jen menší částku a řádně jí splácejí, takže vše je v pořádku. Chci se zeptat, dávají se do katastru zástavní práva i na menší půjčky a do jaké částky? A ještě, jestli nevíte někdo, co je to podzástavní právo k nemovitosti? Raději anonymně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3932
18.4.20 05:11

Tak zastavu muze dat vuci jakekoliv pujce. Z toho co pisete, tak bude mit vic pujcek.

Podzástavní právo
Jestliže dojde k zastavení pohledávky, která už je zajištěna zástavním právem, jedná se o tzv. podzástavní právo. Souhlasu vlastníka primární zástavy není třeba, je však nutné mu tuto skutečnost oznámit. Sekundární, podzástavní věřitel pak může dosáhnout zpeněžení primární zástavy místo primárního zástavního věřitele.[27]

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71446
18.4.20 07:51

No, do dluhů sestry ti celkem nic není, ale pokud si tak děsně zvědavá, tak si zaplať za výpis z katastru a hned budeš vědět pro koho a na jaké částky ty zástavy jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.20 11:06

@j.a.n.i1 ano budeme to řešit na katastru

• Nahlásit
  • Citovat
2389
18.4.20 12:33
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 ano budeme to řešit na katastru

budeme? Já myslela, že barák je sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71446
18.4.20 13:15
@mamina2017 píše:
budeme? Já myslela, že barák je sestry.

Presneji receno, zakladatelka bude resit svoji zvedavost na katastru. Sestra nejspis vi, na jake dluhy ma zastavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
18.4.20 16:23

Podzástavní právo znamená, že věřitel ze zástavy se sám stal někde dlužníkem a jako zajištění poskytl pohledávku za sestrou (která je zajištěná zástavou).

To nemá se sestrou nic společného.
Sestry by se to týkalo jen v tom, že by se mohlo změnit, komu má platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.20 22:53

Tak naše matka půjčila sestře i jejímu manželovi 80 tisíc, chtěli si koupit auto, aby její manžel mohl jezdit do práce, bydlí na vesnici a on se jinak nemá jak dostat do práce, Matka měla s nimi domluvené, že jí to budou splácet po 5 tisících měsíčně a nic se neděje. Tak je začala urgovat a vyšlo najevo, že si nanich nic nevezme, nic nemají, samé výhovorky, sestra nyní je na nemocenské s ramenem a její manžel už předloni dostal výpověď a že když budou mít auto, tak si snadněji seženě on práci, ale nechce si jí sehnat, pořád, že ho nikde nechtějí. Sestra nám sdělila, že mají půjčku, kterou řádně splácejí, to ale asi není pravda. Jako mě je jedno jaké má svoje dluhy, barák je jejich, ať si sním dělají, co chtějí, ale že odmítají vrátit matce půjčku 80 tisíc se slovy, stejně nic nemáme. Ani splácet to nechtějí. proto jsem se koukala na net, jak to mají na katastru, chceme jen vědět, zda tam bude uvedeno, jaké společnosti dluží. Udělat si ucelený obraz. Přemlouvám matku, aby to teda řešila přes právníka, ale ona moc svolná k tomu není, že moje sestra, její dítě, sice ty peníze potřebuje zpět, ale kdyžtak se uskrovní a našetří si zase znovu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama