Zástavní právo na dum a dědictví

Anonymní
23.1.20 12:21

Zástavní právo na dum a dědictví

Ahoj, prosim poraďte, příteli umřela mamka která před smrti dovolila pritelovo bráchovi zastavit její dům kvůli uveru na pozemek na kterém si brácha postavil. Jenze umřela dřív než se to doplatilo.Musi tudíž mít barák po mamce na sebe napsaný brácha kvůli té hypotéce na pozemek když je kvůli tomu zastaven nebo ne? Jde o to že barák měl zdedit jen přítel, pac brácha už dostal nemovitost, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3058
23.1.20 12:26
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim poraďte, příteli umřela mamka která před smrti dovolila pritelovo bráchovi zastavit její dům kvůli uveru na pozemek na kterém si brácha postavil. Jenze umřela dřív než se to doplatilo.Musi tudíž mít barák po mamce na sebe napsaný brácha kvůli té hypotéce na pozemek když je kvůli tomu zastaven nebo ne? Jde o to že barák měl zdedit jen přítel, pac brácha už dostal nemovitost, děkuji.

Podle mě to zdědí oba. Při vypořádání dědictví je třeba zmínit, kdo z bratrů už něco většího dostal. V tomto případě asi nic. Bratr má na sebe dům napsaný už teď? Tak ho zdědí on. POkud není splaceno, tak také rozhoduje banka, kde je zástava. Není maminka spoludlužnice? To ještě budete mít zajímavé. Notář vás vyzve a tam mu předložte všechny doklady. Pak se to nějak rozhodne a o výsledku budete vyrozuměni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 12:37
@Uslava píše:
Podle mě to zdědí oba. Při vypořádání dědictví je třeba zmínit, kdo z bratrů už něco většího dostal. V tomto případě asi nic. Bratr má na sebe dům napsaný už teď? Tak ho zdědí on. POkud není splaceno, tak také rozhoduje banka, kde je zástava. Není maminka spoludlužnice? To ještě budete mít zajímavé. Notář vás vyzve a tam mu předložte všechny doklady. Pak se to nějak rozhodne a o výsledku budete vyrozuměni.

Dům zdědili oba napůl, už je to dva roky. Jde mi o to jestli brácha MUSI vlastnit dům po mame když je zastaveny kvůli jeho pozemku? Proto příteli nemůže darovat druhou půlku domu? Jedině až se splati pozemek?

• Nahlásit
  • Citovat
3058
23.1.20 12:39
@Anonymní píše:
Dům zdědili oba napůl, už je to dva roky. Jde mi o to jestli brácha MUSI vlastnit dům po mame když je zastaveny kvůli jeho pozemku? Proto příteli nemůže darovat druhou půlku domu? Jedině až se splati pozemek?

Je tam zástavní právo. Až se to splatí, tak teprve může něco darovat. Banka by s tím asi teď nesouhlasila. Jde o to, kolik je ještě dlužná částka. Tak ať to zaplatí dříve, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
23.1.20 12:50
@Anonymní píše:

Ne, nemusí. Může tu půlku klidně darovat. Vezmi si to logicky, vždyť před tím byl zastavený dům, který nebyl jeho. Jen je potřeba ověřit, jestli není na katastru záznam zákazu zcizení. Pokud by tam byl, musíte požádat o souhlas banku, ale nebývá s tím problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 13:10
@Janli píše:
Ne, nemusí. Může tu půlku klidně darovat. Vezmi si to logicky, vždyť před tím byl zastavený dům, který nebyl jeho. Jen je potřeba ověřit, jestli není na katastru záznam zákazu zcizení. Pokud by tam byl, musíte požádat o souhlas banku, ale nebývá s tím problém.

To tam právě je uvedeno zákaz zcizení. Myslite že by banka neměla problém to odsouhlasit z jakého důvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
12488
23.1.20 13:29
@Anonymní píše:
To tam právě je uvedeno zákaz zcizení. Myslite že by banka neměla problém to odsouhlasit z jakého důvodu?

Ne, pokud není ten, kdo má dům dostat nesmyslně zadlužený, má exekuce apod a úvěr je řádně splácen, tak s tím problém nebývá. Zajděte do banky a požádejte o souhlas s převodem poloviny domu. Běžně se takto převádí nemovitosti i na nezletilé děti. Stejně tu nic nevymyslíme a musíte to řešit s bankou, ale viděla bych to reálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
23.1.20 13:57
@Anonymní píše:

Muze mu tu pulku klidne darovat, jen bude mozna potrebovat souhlas banky, ale to zjisti ze smlouvy o tom uveru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
23.1.20 13:57
@Uslava píše:
Je tam zástavní právo. Až se to splatí, tak teprve může něco darovat. Banka by s tím asi teď nesouhlasila. Jde o to, kolik je ještě dlužná částka. Tak ať to zaplatí dříve, ne?

A proč by s tim nemela souhlasit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3058
23.1.20 17:12
@j.a.n.i1 píše:
A proč by s tim nemela souhlasit?

Protože se tím majetkem ručí. Když někdo přestane platit, sebere banka zástavu prodá ji a o peníze nepřijdou. Když nebudou mít žádnou zástavu, budou těžko něco vymáhat. Bratr by měl tu zástavu přepsat na svůj dům a už by nic nebránilo přepisu půlky domu na tvého přítele. Pak napiš jestli to udělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 17:53
@Uslava píše:
Protože se tím majetkem ručí. Když někdo přestane platit, sebere banka zástavu prodá ji a o peníze nepřijdou. Když nebudou mít žádnou zástavu, budou těžko něco vymáhat. Bratr by měl tu zástavu přepsat na svůj dům a už by nic nebránilo přepisu půlky domu na tvého přítele. Pak napiš jestli to udělal.

Mě jde o to jestli to jde přepsat i s tou zástavou jen na pritele, bratr to nemůže převést na svůj dům, protože ten také splácí. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
3058
23.1.20 18:01
@Anonymní píše:
Mě jde o to jestli to jde přepsat i s tou zástavou jen na pritele, bratr to nemůže převést na svůj dům, protože ten také splácí. Zakl.

Bratr přítele musí zajít do banky. Přítel ať jde s ním a uvidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
23.1.20 19:13
@Uslava píše:

Ale ta zástava se darováním neruší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3058
23.1.20 19:15
@j.a.n.i1 píše:
Ale ta zástava se darováním neruší…

A kdo by chtěl mít zastaven dům na něco co mu nepatří? Já ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
23.1.20 20:05
@Uslava píše:
A kdo by chtěl mít zastaven dům na něco co mu nepatří? Já ne.

Ale tohle se neřeší. Zakladatelka se ptala, zda to jde a na to jsme jí odpověděli. Darováním domu se zástava neruší, k takovýmto převodům dochází často a banky s tím nemají problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama