Zástavní právo zcizení a refinancování hypotéky

Anonymní
4.3.21 16:05

Zástavní právo zcizení a refinanc hypo

Ahoj, třeba mi někdo poradíte.
Rozešla jsem se s přítelem a rozhodli jsme se, že byt a hypotéka zůstane mně - to znamená, že já si potřebuji svou navýšit o 200k na vyplacení partnera a jelikož mi to banka - Raifka - mimo fixaci (za tři roky) nepovolí, rozhodla jsem se refinancovat k jiné bance. No jenže - mimo zástavních práva je tam i zcizení - dnes mi volal poradce, že to bude řešit právník, ale já jsem už teď jako na trní. Ve staré hypo a katastru jsme oba, v nové budu už jen já (tzn i na katastru). Nesetkal se tu s tím někdo? Díky moc za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75952
4.3.21 16:27

Je to naprosto běžné a při refinancu to zúčastněné banky umí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 16:31
@j.a.n.i1 píše:
Je to naprosto běžné a při refinancu to zúčastněné banky umí řešit.

Uff, děkuji ti dobrá vílo. Po té zprávě od poradce, kde mu mám držet palce ať to vyjedná apod jsem se dost vyděsila. To zcizení znamená zákaz prodeje a darování, jak se to bere při odchodu k jiné bance jsem vůbec netušila…

• Citovat
  • Nahlásit
4360
4.3.21 16:35

Jj, to se řešívá dost často.. lidi se s hypoškou často rozchází a je i v zájmu bank si bonitního dlužníka udržet i za cenu navýšení hypo k účelu vyplacení partnera..
klid, to se vyřeší ;) na poradce bacha, právník je samozřejmě na místě, ale každá banka má trochu jiné podmínky a je si toho poradce potřeba trochu pohlídat..
držím palce :kytka: neboj, nejsi jediná, kdo se rozchází s hypo-závazkem a řeší vyplacení… v mém okolí jsem to zažila x-krát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 16:37
@Lucy75 píše:
Jj, to se řešívá dost často.. lidi se s hypoškou často rozchází a je i v zájmu bank si bonitního dlužníka udržet i za cenu navýšení hypo k účelu vyplacení partnera..
klid, to se vyřeší ;) na poradce bacha, právník je samozřejmě na místě, ale každá banka má trochu jiné podmínky a je si toho poradce potřeba trochu pohlídat..
držím palce :kytka: neboj, nejsi jediná, kdo se rozchází s hypo-závazkem a řeší vyplacení… v mém okolí jsem to zažila x-krát..

Spíš mě děsí fakt, že odcházím z Raifky kde toto právo je ke Sberbank - právě protože mi Raifka mimo fixaci nedovolila navýšení úvěru

• Citovat
  • Nahlásit
4360
4.3.21 16:42
@Anonymní píše:
Spíš mě děsí fakt, že odcházím z Raifky kde toto právo je ke Sberbank - právě protože mi Raifka mimo fixaci nedovolila navýšení úvěru

klid, přechod k jiné bance obecně nemusí člověk vnímat komfortně, ale já třeba při přechodu od KB k FIO už po pár dnech pocítila takovou Lehkost, Pohodu, vše zadáčo :lol: je to jen o zvyku, prostě budeš mít jinou banku než nyní, no a co ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat