Zástup v nemocnici

Anonymní
12.6.21 21:18

Zástup v nemocnici

Ahoj,

jak začít. Narodil se nám syn, bohužel, po nějaké době jsme zjistili, že měl vrozenou infekci díky níž musel získat shunt, je slepý a bere antiepileptika. Z Motola jsme si z neurologie odnesli mimojiné diagnózu centrální kvadruparézy. Synovi je momentálně 9 měsíců a kromě něj máme ještě 3.5 letou dceru, která je téměř úplně zdravá, ale je dosti nafixovaná na matku a bez matky dost psychicky trpí.

Kvůli synově postižení je možné, že z nenadání přijde nějaká hospitalizace (Motol či Bulovka) kdy bude potřeba aby někdo s ním byl v nemocnici. Bohužel, já kvůli práci nemohu a manželka už byla tolikrát se synem hospitalizována, že dceru to pokaždé hodně poznamená.

Rádi bychom tedy získali konkakt na třeba bývalou zdravotní sestru nebo prostě někoho kdo to umí s dětmi a který by byl v případě potřeby ochoten se synem strávit několik dní v nemocnici. Syn je momentálně ještě kojený, nicméně v případě největší nutnosti ho v nemocnici mohou nakrmit skrze nosní sondu. Zároveň se ho nyní vzhledem k této situaci snažíme odstavit od manželčinýho mlíka, jen to úplně snadno nejde.

Už dlouho nad tím přemýšlíme a toto je bohužel jediná možná varianta jak celou situaci řešit.

Co vím, tak v ČR neexistuje organizace, která by toto nabízela.

Rádi za tuto službu štědře zaplatíme, chceme najít někoho s kým by byl syn v dobrých rukách.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1831
12.6.21 21:23
@Anonymní píše:
Ahoj,

jak začít. Narodil se nám syn, bohužel, po nějaké době jsme zjistili, že měl vrozenou infekci díky níž musel získat shunt, je slepý a bere antiepileptika. Z Motola jsme si z neurologie odnesli mimojiné diagnózu centrální kvadruparézy. Synovi je momentálně 9 měsíců a kromě něj máme ještě 3.5 letou dceru, která je téměř úplně zdravá, ale je dosti nafixovaná na matku a bez matky dost psychicky trpí.

Kvůli synově postižení je možné, že z nenadání přijde nějaká hospitalizace (Motol či Bulovka) kdy bude potřeba aby někdo s ním byl v nemocnici. Bohužel, já kvůli práci nemohu a manželka už byla tolikrát se synem hospitalizována, že dceru to pokaždé hodně poznamená.

Rádi bychom tedy získali konkakt na třeba bývalou zdravotní sestru nebo prostě někoho kdo to umí s dětmi a který by byl v případě potřeby ochoten se synem strávit několik dní v nemocnici. Syn je momentálně ještě kojený, nicméně v případě největší nutnosti ho v nemocnici mohou nakrmit skrze nosní sondu. Zároveň se ho nyní vzhledem k této situaci snažíme odstavit od manželčinýho mlíka, jen to úplně snadno nejde.

Už dlouho nad tím přemýšlíme a toto je bohužel jediná možná varianta jak celou situaci řešit.

Co vím, tak v ČR neexistuje organizace, která by toto nabízela.

Rádi za tuto službu štědře zaplatíme, chceme najít někoho s kým by byl syn v dobrých rukách.

Děkuji

Je mi to moc líto :hug:. Strašná situace. Přeji hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
12.6.21 21:38

Mne je ho líto. Nemocný mimino, se kterým matka odmítá být kvůli zdravé sestře… ten, kdo je v době hospitalizace doma s dcerou, přece může být v nemocnici s miminem, ne? Pokud jste ochotni štědře zaplatit cizí osobě, finance jste na tom asi dobře, tak pár dní dovolené nebo neplaceného volna by vas nemělo položit. Moc si nedovedu představit, jak byste si predstavovali třeba smlouvu s tou cizí osobou, jak by to fungovalo… ale to není předmětem diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.6.21 22:13

@Midaku Víte, přesně toto jsem čekal. Něčí podobně odsuzující příspěvek. Nejspíš vůbec netušíte tíhu naší situace a vše kolem ní. Nicméně Vás na jednu stranu chápu a proto to dál nebudu komentovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11023
12.6.21 22:17
@Midaku píše:
Mne je ho líto. Nemocný mimino, se kterým matka odmítá být kvůli zdravé sestře… ten, kdo je v době hospitalizace doma s dcerou, přece může být v nemocnici s miminem, ne? Pokud jste ochotni štědře zaplatit cizí osobě, finance jste na tom asi dobře, tak pár dní dovolené nebo neplaceného volna by vas nemělo položit. Moc si nedovedu představit, jak byste si predstavovali třeba smlouvu s tou cizí osobou, jak by to fungovalo… ale to není předmětem diskuze.

Bojím se, že dle popisu postižení, se nebude jednat o pár dní hospitalizace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.6.21 22:26

@ivašot. Ano, nikdy nevíme kdy se ucpe shunt a bude potřeba jeho revize (3 dny) nebo kdy bude potřeba hospitalizace kvůli třeba epileptickému záchvatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
12.6.21 22:29
@David1143 píše:
@Midaku Víte, přesně toto jsem čekal. Něčí podobně odsuzující příspěvek. Nejspíš vůbec netušíte tíhu naší situace a vše kolem ní. Nicméně Vás na jednu stranu chápu a proto to dál nebudu komentovat.

Já vás chápu. Situace je to šílená. Svým způsobem Sofiina volba. :hug: Kterému dítěti dát přednost, které bude z matčiny přítomnosti mít větší profit a které bez ní větší trauma. A je mi i jasné, že pokud máte mít dostatek financí na zabezpečení péče i nadále, tak asi pracujete na pozici, kde si nelze nečekaně vzít neplacené volno nebo dovolenou. Nevěděli by někde v ranné péči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
12.6.21 22:36

@David1143 já nikoho neodsuzuju, jen je mi kluka líto. Má naloženo víc než dost a tu maminku u sebe prostě potřebuje. Jo, dcera ji taky potřebuje a chápu, že bez ní nechce být. Ale určitě ta situace ma nějaké jiné řešení, než platit cizí osobě, aby byla s dítětem v nemocnici. Snažíte se najít řešení, které buď evyhovovat vaší dceři, ale myslíte, že bude vyhovovat i vašemu synovi? Dceru byste nechali v nemocnici s cizí osobou, abyste mohli být doma se synem? Můžete Třeba zaplatit nadstandard a být tam s oběma dětmi. Babička, teticka, ty.. dovolená, neplacené volno, sick Day… nebo tam každý den chod s dcerou na návštěvu na cele odpoledne, ať si maminku užije. Možností je spousta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24412
12.6.21 22:41

@David1143 já tě chápu, radu nemám, ale jak píše @Jeremi, je třeba zohlednit, které dítě bude mít z matčiny přítomnosti větší profit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
12.6.21 22:42
@Midaku píše:
@David1143 já nikoho neodsuzuju, jen je mi kluka líto. Má naloženo víc než dost a tu maminku u sebe prostě potřebuje. Jo, dcera ji taky potřebuje a chápu, že bez ní nechce být. Ale určitě ta situace ma nějaké jiné řešení, než platit cizí osobě, aby byla s dítětem v nemocnici. Snažíte se najít řešení, které buď evyhovovat vaší dceři, ale myslíte, že bude vyhovovat i vašemu synovi? Dceru byste nechali v nemocnici s cizí osobou, abyste mohli být doma se synem? Můžete Třeba zaplatit nadstandard a být tam s oběma dětmi. Babička, teticka, ty.. dovolená, neplacené volno, sick Day… nebo tam každý den chod s dcerou na návštěvu na cele odpoledne, ať si maminku užije. Možností je spousta.

Ježišimarijá, kdyby to šlo udělat jinak, pán by to asi udělal ne? Proč si nenecháš svoje rady, když nejsou k věci. Na tohle se nikdo neptal. Pán to napsal naprosto jasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
12.6.21 22:44

@David1143 Já vás naprosto chápu a je mi moc líto, co musíte prožívat. Také mám doma 3 a půl letou dceru a čekám druhé miminko. V životě si neumím představit, že bych měla dceru kvůli postižení druhého dítěte „přesunout“ na druhou kolej. Musíte to mít nesmírně těžké. Pro mě by byla priorita číslo jedna zabezpečit zdravou dceru, aby tou situací pokud možno trpěla co nejméně… Bohužel vám neumím více pomoci, jen vas chci ujistit, že bych to cítila stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
12.6.21 22:45

@David1143 napadá mě zeptat se přímo v Motole, jestli mají zkušenosti, jak tyto situace rodiny řeší a jestli nemají kontakt třeba na mediky. Nebo najít na FB nějakou skupinu mediků nebo něco podobného. Nejste určitě jediní, kdo tohle řeší. Nebo prostě dojít na lékařskou fakultu a vylepit inzeráty. Držte se :hug: :kytka: ještě mě napadá, na babickynahlidani.cz občas nějaká bývalá zdravotní sestra je. A nebo byste mohli využít i bývalou učitelku, na to pak je na fb skupina.

Příspěvek upraven 12.06.21 v 22:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
12.6.21 22:46

@Vanda 2 jezismarja, diskutuju v diskuzi. Nikdo neví, jaké všechny možnosti zvažovali nebo zkoušeli. On prostě napsal, že to nejde, to je vše. Tak co já vím, nabídla jsem, co mě napadlo. Pokud to všechno zkoušeli, promysleli… tak by jednoduše napsal „díky za rady, toto jsme zkoušeli zařídit a nejde to“. Hotovo. Ale jelikož se jen rozčiluje, že ho odsuzuju, tak to asi bude jinak. Já si proste nedovedu představit, že bych nechala dítě v nemocnici s úplně cizí osobou. Proto se zamýšlím, jak by to šlo jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
12.6.21 22:48

Máte to těžký, to jo. Nicméně si myslím, že někoho sehnat bude mimořádně obtížné. A i kdybyste sehnali, nějak je mi aktuálně nemocného a postiženého miminka, které je v nemocnici s nějakou cizí osobní asistentkou mnohem víc líto, než aktuálně zdravé a nepostizene skolkacky, která je doma s tatínkem.

Prostě proto, že ona je aktuálně zdravá, není postižená, je mnohem starší, je doma a je s tatínkem. Jestli manzelcinu nepřítomnost dcera tak špatně snáší, nepřemýšleli jste třeba o nějakém psychologovi, třeba rodinná terapie, pro všechny? Jenom pár sezení, nemyslím to vůbec zle, jste v těžké situaci. Ublížit to nemůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24412
12.6.21 22:56

@Platanka ale do budoucna může nepřítomnost maminky více poškodit dceru než nemocného syna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat