Zasunutá dolní čelist a její rovnání pomocí rovnátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 17:29
Zasunutá dolní čelist a její rovnání pomocí rovnátek

Dobrý den, není tady prosím někdo se stejným problémem nebo přímo ortodontista? Dcerka 8 let, má spodní čelist zasunutou dozadu a když zkousne, má rozdíl mezi horními a spodními řezáky 7 mm. Umí jí však předsunout dopředu, kdy je pak ve správném postavení, ale je to úkon vědomý, za vteřinu na to zapomene a čelist je zas daleko vzadu. Dostala „rovnátka“ na horní čelist, jejichž úkolem je udržet čelist pomocí takového hrbolku za předními řezáky, aby neujela dozadu. V momentě, kdy rovnátka sundá, dá si dcera čelist dozadu. Nosí to rok a půl a nevidím žádný pokrok. A vůbec nerozumím, jak se díky tomuto aparátu může přinutit čelist držet jinak, než jak se narodila :nevim:

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34840 příspěvků 26.04.18 17:31

Mně na to řekli, že to lze posunout operativně, ale řešila jsem to až v dospělosti, nevím jak u dětí :nevim:

Příspěvek upraven 26.04.18 v 17:36

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32346 příspěvků 10 inzerátů 26.04.18 17:35

Něco takového jsem měla a mám taky. Rovnátka jsem měla sundávací na horní čelist a měly dělat to, že měly horní zuby směrovat dozadu. Bylo to k ničemu, věkem se stejně mezera mírně zvětšuje. Kupodivu mi to v ničem nevadí. Zuby mě nebolí, v ničem mě to neomezuje a krom ortodoncisty si toho nevšimne ani zubařka. :lol: Asi bych si musela dávat rovnátka doteď denně na noc, abych měla perfektní skus. :nevim:

Příspěvek upraven 26.04.18 v 17:36

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 26.04.18 17:35

@Natalie79 My řešíme opačný problém, přesahující spodní čelist a jediné účinné řešení je operace. To, co popisuješ ty, mi připadá laicky jako blbost.
Zkoušeli jste konzultovat s jiným ortodontistou?

Samuše
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 26.04.18 17:40

Co myofukcni terapie?…asi je teda ucinejsi jako prevence (zaciname ted s 5ti letou dcerou..ma zkrizeny skus)..ale mozna by stalo za to to vyzkouset..

Anonymní  26.04.18 17:42
@Natalie79 píše:
Dobrý den, není tady prosím někdo se stejným problémem nebo přímo ortodontista? Dcerka 8 let, má spodní čelist zasunutou dozadu a když zkousne, má rozdíl mezi horními a spodními řezáky 7 mm. Umí jí však předsunout dopředu, kdy je pak ve správném postavení, ale je to úkon vědomý, za vteřinu na to zapomene a čelist je zas daleko vzadu. Dostala „rovnátka“ na horní čelist, jejichž úkolem je udržet čelist pomocí takového hrbolku za předními řezáky, aby neujela dozadu. V momentě, kdy rovnátka sundá, dá si dcera čelist dozadu. Nosí to rok a půl a nevidím žádný pokrok. A vůbec nerozumím, jak se díky tomuto aparátu může přinutit čelist držet jinak, než jak se narodila :nevim:

Můj muž je ortodontista. Pokud nevíte co a jak se v puse děje a proč, jaké jsou možnosti a proč se půl roku nejeví viditelná změna, doporučuji si promluvit s ortodontistou, kam chodíte. Pokud nebudete spokojená s odpovědí/výs­ledkem, šla bych pro druhý názor jinam. Pokud je stav, jaký popisujete přítomný, lze to rešit nekolika způsoby a posoudit to může pouze zkusený ortodontista. Operace je jednou z variant. Přípravu na ni bohužel dělá málokdo. Manžel toto delá. Bud nejprve pripravujete zuby a mate nasazená rovnátka, pak je operace. Nebo opačně. Rozdíl v kvalitě poskytované ortodontické péče je velký. Nebojte se svého ortodontisty zeptat. Manzel jeste pred zapocetím orto léčby probírá cca půl hodiny (po první návštěvě a zpracovaní dokumentace-otisky, foto, rtg) vse s pacientem. Řeší možné varianty léčby a pacient se pak často rozhoduje, kterým směrem se orto léčba vydá. Samozřejmě někdy je varianta jen jedna. Ale v případě možné operave nikdy jen jedna. Držím palce.

paja88
Kelišová 5207 příspěvků 26.04.18 18:24

Dcera 8 let ma velky predkus a dostala rovnatka na noc na horni i spodni celist. Me je tak 2 mesice a uz vidim rozdil. Ty dve rovnatka do sebe zapadnou a nuti ji vystrcit spodni celist dopredu. Bylo mi receno, ze to v tomto veku funguje spolehlive, v dospelosti jedine operace a musim rict, ze fakt vidim rozdil.

Janli
Závislačka 3810 příspěvků 7 inzerátů 26.04.18 18:42

Mám to samý. U mě to chtěli řešit operativně, ale to jsem odmítla. Zuby mám jinak rovný a nemám chut´ do sebe nechat řezat.

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:43
@Tiger-lily píše:
Něco takového jsem měla a mám taky. Rovnátka jsem měla sundávací na horní čelist a měly dělat to, že měly horní zuby směrovat dozadu. Bylo to k ničemu, věkem se stejně mezera mírně zvětšuje. Kupodivu mi to v ničem nevadí. Zuby mě nebolí, v ničem mě to neomezuje a krom ortodoncisty si toho nevšimne ani zubařka. :lol: Asi bych si musela dávat rovnátka doteď denně na noc, abych měla perfektní skus. :nevim:

Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:01

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:46

@Tiger-lily
Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:02

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:48

@paja88
Prosím, myslíš, že by jsi mi mohla ty rovnátka vyfotit?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32346 příspěvků 10 inzerátů 26.04.18 19:49
@Natalie79 píše:
@Tiger-lily
Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:02

Tak to má opravdu jinak - tohle bych jistě řešila. Já mám rty úplně normálně, poznat hluboký skus jde opravdu jen tehdy, když vycením zuby a skousnu. Konzultovala bych to možná s jiným lékařem, kdyby se mi dosavadní postup nezdál. zkus napsat sem do dentální poradny .

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 20:00

@Janli
No bodejť, oni lámou dolní čelist a pak se nasazuje do správné polohy, asi to musí hodně bolet :?

Sára 1
Echt Kelišová 8259 příspěvků 26.04.18 20:35
@Samuše píše:
Co myofukcni terapie?…asi je teda ucinejsi jako prevence (zaciname ted s 5ti letou dcerou..ma zkrizeny skus)..ale mozna by stalo za to to vyzkouset..

Co to je myofukcni terapie? Jak řešíte zkřížený skus?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama