Reklama

Zasunutá dolní čelist a její rovnání pomocí rovnátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 17:29
Zasunutá dolní čelist a její rovnání pomocí rovnátek

Dobrý den, není tady prosím někdo se stejným problémem nebo přímo ortodontista? Dcerka 8 let, má spodní čelist zasunutou dozadu a když zkousne, má rozdíl mezi horními a spodními řezáky 7 mm. Umí jí však předsunout dopředu, kdy je pak ve správném postavení, ale je to úkon vědomý, za vteřinu na to zapomene a čelist je zas daleko vzadu. Dostala „rovnátka“ na horní čelist, jejichž úkolem je udržet čelist pomocí takového hrbolku za předními řezáky, aby neujela dozadu. V momentě, kdy rovnátka sundá, dá si dcera čelist dozadu. Nosí to rok a půl a nevidím žádný pokrok. A vůbec nerozumím, jak se díky tomuto aparátu může přinutit čelist držet jinak, než jak se narodila :nevim:

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 26.04.18 17:31

Mně na to řekli, že to lze posunout operativně, ale řešila jsem to až v dospělosti, nevím jak u dětí :nevim:

Příspěvek upraven 26.04.18 v 17:36

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32998 příspěvků 10 inzerátů 26.04.18 17:35

Něco takového jsem měla a mám taky. Rovnátka jsem měla sundávací na horní čelist a měly dělat to, že měly horní zuby směrovat dozadu. Bylo to k ničemu, věkem se stejně mezera mírně zvětšuje. Kupodivu mi to v ničem nevadí. Zuby mě nebolí, v ničem mě to neomezuje a krom ortodoncisty si toho nevšimne ani zubařka. :lol: Asi bych si musela dávat rovnátka doteď denně na noc, abych měla perfektní skus. :nevim:

Příspěvek upraven 26.04.18 v 17:36

ivašot.
Kelišová 6232 příspěvků 26.04.18 17:35

@Natalie79 My řešíme opačný problém, přesahující spodní čelist a jediné účinné řešení je operace. To, co popisuješ ty, mi připadá laicky jako blbost.
Zkoušeli jste konzultovat s jiným ortodontistou?

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.04.18 17:40

Co myofukcni terapie?…asi je teda ucinejsi jako prevence (zaciname ted s 5ti letou dcerou..ma zkrizeny skus)..ale mozna by stalo za to to vyzkouset..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 17:42
@Natalie79 píše:
Dobrý den, není tady prosím někdo se stejným problémem nebo přímo ortodontista? Dcerka 8 let, má spodní čelist zasunutou dozadu a když zkousne, má rozdíl mezi horními a spodními řezáky 7 mm. Umí jí však předsunout dopředu, kdy je pak ve správném postavení, ale je to úkon vědomý, za vteřinu na to zapomene a čelist je zas daleko vzadu. Dostala „rovnátka“ na horní čelist, jejichž úkolem je udržet čelist pomocí takového hrbolku za předními řezáky, aby neujela dozadu. V momentě, kdy rovnátka sundá, dá si dcera čelist dozadu. Nosí to rok a půl a nevidím žádný pokrok. A vůbec nerozumím, jak se díky tomuto aparátu může přinutit čelist držet jinak, než jak se narodila :nevim:

Můj muž je ortodontista. Pokud nevíte co a jak se v puse děje a proč, jaké jsou možnosti a proč se půl roku nejeví viditelná změna, doporučuji si promluvit s ortodontistou, kam chodíte. Pokud nebudete spokojená s odpovědí/výs­ledkem, šla bych pro druhý názor jinam. Pokud je stav, jaký popisujete přítomný, lze to rešit nekolika způsoby a posoudit to může pouze zkusený ortodontista. Operace je jednou z variant. Přípravu na ni bohužel dělá málokdo. Manžel toto delá. Bud nejprve pripravujete zuby a mate nasazená rovnátka, pak je operace. Nebo opačně. Rozdíl v kvalitě poskytované ortodontické péče je velký. Nebojte se svého ortodontisty zeptat. Manzel jeste pred zapocetím orto léčby probírá cca půl hodiny (po první návštěvě a zpracovaní dokumentace-otisky, foto, rtg) vse s pacientem. Řeší možné varianty léčby a pacient se pak často rozhoduje, kterým směrem se orto léčba vydá. Samozřejmě někdy je varianta jen jedna. Ale v případě možné operave nikdy jen jedna. Držím palce.

paja88
Kelišová 5207 příspěvků 26.04.18 18:24

Dcera 8 let ma velky predkus a dostala rovnatka na noc na horni i spodni celist. Me je tak 2 mesice a uz vidim rozdil. Ty dve rovnatka do sebe zapadnou a nuti ji vystrcit spodni celist dopredu. Bylo mi receno, ze to v tomto veku funguje spolehlive, v dospelosti jedine operace a musim rict, ze fakt vidim rozdil.

Janli
Kelišová 5373 příspěvků 9 inzerátů 26.04.18 18:42

Mám to samý. U mě to chtěli řešit operativně, ale to jsem odmítla. Zuby mám jinak rovný a nemám chut´ do sebe nechat řezat.

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:43
@Tiger-lily píše:
Něco takového jsem měla a mám taky. Rovnátka jsem měla sundávací na horní čelist a měly dělat to, že měly horní zuby směrovat dozadu. Bylo to k ničemu, věkem se stejně mezera mírně zvětšuje. Kupodivu mi to v ničem nevadí. Zuby mě nebolí, v ničem mě to neomezuje a krom ortodoncisty si toho nevšimne ani zubařka. :lol: Asi bych si musela dávat rovnátka doteď denně na noc, abych měla perfektní skus. :nevim:

Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:01

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:46

@Tiger-lily
Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:02

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 18:48

@paja88
Prosím, myslíš, že by jsi mi mohla ty rovnátka vyfotit?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32998 příspěvků 10 inzerátů 26.04.18 19:49
@Natalie79 píše:
@Tiger-lily
Aha, u dcery to jde vidět hodně, protože jak má tu spodní čelist vzadu, tak má spodní ret až za předními zuby, a má tudíž zuby stále venku a vypadá to, jako by měla obří předkus.Příspěvek upraven 26.04.18 v 19:02

Tak to má opravdu jinak - tohle bych jistě řešila. Já mám rty úplně normálně, poznat hluboký skus jde opravdu jen tehdy, když vycením zuby a skousnu. Konzultovala bych to možná s jiným lékařem, kdyby se mi dosavadní postup nezdál. zkus napsat sem do dentální poradny .

Natalie79
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 20:00

@Janli
No bodejť, oni lámou dolní čelist a pak se nasazuje do správné polohy, asi to musí hodně bolet :?

Sára 1
Echt Kelišová 8642 příspěvků 26.04.18 20:35
@Samuše píše:
Co myofukcni terapie?…asi je teda ucinejsi jako prevence (zaciname ted s 5ti letou dcerou..ma zkrizeny skus)..ale mozna by stalo za to to vyzkouset..

Co to je myofukcni terapie? Jak řešíte zkřížený skus?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama