Zásuvka pod volně stojící stůl?

9868
1.1.10 15:15

Zásuvka pod volně stojící stůl?

Ahoj :)

Holky, prosím, neřešila jste některá problém se zásuvkou pod volně stojícím stolem? Oba s manželem dost pracujeme na notebooku, já občas na velký stůl dávám i jiné spotřebiče - a stůl máme uprostřed místnosti…

Podlaha je dřevěná prkenná a naprosto netuším, co je pod ní, ale moc by se mi líbila nějaká zásuvka přímo pod stolem - ale taková, aby se dalo vytírat, aby byla možnost ji schovat… A aby nehrozila nějaká katastrofa, kdyby Kunhůtky (nebo my) něco vylily…

Existuje něco takového?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Stazie
1.1.10 16:09

Lesi, v Ikee mají takové boxy se šuplíkama na kolečkách, dala bych odkaz, ale zrovna teď mi Ikea nefunguje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
19268
1.1.10 16:10

Ahoj Lesi
Myslíš doufám elektrickou? :think:
Já bych ji přišroubovala zespodu pod stůl.A kabel vedla v liště přišrubované k zemi.Časem si na to zvyknete. A nebo bych zkusila „odloupnout“ podlahu a kabel vézt pod ní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
1.1.10 16:18

Dělal bych to taky tak jako jirabobes. Akorát bych doplnil - na jednu z noh stolu bych vrutama připevnil taková bílá plastová „účka“ - nevím, jak se tomu správně nadává, snad „montážní úchytka“ - a do těch bych prodlužovačku normálně zamáčkl. Na výšku běžného stolu stačí bohatě dvě montážní úchytky (viděl jsem je v brněnském BAUHAUSU, balené po dvou a po čtyřech).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.1.10 16:20
jirabobes píše:
Ahoj Lesi
Myslíš doufám elektrickou? :think:
Já bych ji přišroubovala zespodu pod stůl.A kabel vedla v liště přišrubované k zemi.Časem si na to zvyknete. A nebo bych zkusila „odloupnout“ podlahu a kabel vézt pod ní. :nevim:

Zase bych ráda měla stůl normálně pohyblivý - občas se to hodí. Kabel určitě povedeme pod prkny, to určitě jo.

Stazie píše:
Lesi, v Ikee mají takové boxy se šuplíkama na kolečkách, dala bych odkaz, ale zrovna teď mi Ikea nefunguje :nevim:

To si vůbec neumím představit… Jak to vypadá? A bylo by to bez kabelu na zemi? Ten mi totiž vadí - u nás to hrozí úrazem… Aha :o že ty myslíš jiné zásuvky než já? Jsem se špatně zeptala :) Potřebujeme zásuvky na elektriku - jak vedeme prodlužky ode zdi, hrozí to úrazem jak holky lítají kolem nás :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.1.10 16:23
Jura007 píše:
Dělal bych to taky tak jako jirabobes. Akorát bych doplnil - na jednu z noh stolu bych vrutama připevnil taková bílá plastová „účka“ - nevím, jak se tomu správně nadává, snad „montážní úchytka“ - a do těch bych prodlužovačku normálně zamáčkl. Na výšku běžného stolu stačí bohatě dvě montážní úchytky (viděl jsem je v brněnském BAUHAUSU, balené po dvou a po čtyřech).

Aha, dobrý nápad!!! Dokonce mám doma takový držák na tu klasickou čtyřzásuvkovou prodlužovačku, používali jsme to ještě kdysi v bytě u nočního stolku… Ale i tak by se mi líbilo cosik do podlahy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Stazie
1.1.10 16:28

Aha, tak to jsem myslela jiné :oops:

Ale taky bych přišroubovala prodlužku zespodu stolu, pokud kabel povedete pod prkny, tak není co řešit - nějaký delší kabel, který lze povytáhnout (na přesunutí stolu). A kvůli dětem bych se poohlédla po prodlužce se „zástěrkami“ tzn. že tam nejde nic strčit do prázdných dírek. U zásuvek na stěnu se to dělá, nevím jak u prodlužek.

• Nahlásit
  • Citovat
50730
1.1.10 19:31

Určitě to existuje, máme to v práci v PC učebně - jsou to takové odklápěci dvířka, pod nima je díra a zásuvky a přípojky na net. Když se to zavře, tak jsou dvířka zároveň s povrchem. Našla jsem i nějaký článek …

Otázka je, jak moc chcete zasahovat do podlahy :think: Já teda bych za sebe byla pro, aby to vedlo pod, lišta by mě štvala - ale asi to bude levnější a jednodušší řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.1.10 19:34

A ještě jedna diskuze (s jednou odpovědí :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.1.10 21:37
Angua píše:
Určitě to existuje, máme to v práci v PC učebně - jsou to takové odklápěci dvířka, pod nima je díra a zásuvky a přípojky na net. Když se to zavře, tak jsou dvířka zároveň s povrchem. Našla jsem i nějaký článek …Otázka je, jak moc chcete zasahovat do podlahy :think: Já teda bych za sebe byla pro, aby to vedlo pod, lišta by mě štvala - ale asi to bude levnější a jednodušší řešení…

Jdu studovat :)

Jako lišta na povrchu je u nás nereálná - štvalo by nás to oba. A dětičky by se o to s chutí přerážely. :nevim: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama