Zatemňovací folie na skla balkonu - zkušenosti

58
24.4.20 14:56

Zatemňovací folie na skla balkonu - zkušenosti

Hezké odpoledne,
chci vás poprosit o zkušenosti ohledně zatemňovacích folií na skla oken nebo balkonu. Bydlíme v paneláku na sídlišti a obývák s balkonem a s kuchyní máme na jih. V létě, ale už i teď, jsou tu nesnesitelná vedra, je to tu pak prakticky neobyvatelné, proto hledáme řešení. Bohužel jsme dost omezeni v možnostech, protože k většině zásahů (vrtání do fasády kvůli markýze či roletám na skla, provrtání díry pro klimatizaci mezi obývákem a balkonem apod.) potřebujeme schválení výboru, který bude zasedat až na podzim.
Nejvíce nám tedy z výboru doporučují zatemňovací folie na skla balkonu, na který je vstup z obýváku. A pak ještě klimatizaci s látkovým těsněním. Ohledně tech folií se ale bojím toho, že tu pak budem mít hodně temno. A také že po zbytek roku budem muset mít skla od balkonu na straně, takže sem zas bude foukat špína a zasklení zůstane nevyužité. Proto se chci zeptat těch, co s tím mají zkušenosti, jak jsou s těmito foliemi spokojení, jak to funguje a jaké v tomto řešení vidí výhody a nevýhody.
Děkuju všem, co si najdou chvilku času a přeju klidný den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5936
24.4.20 15:00

Zatemňovací fólie máme teď nově pár týdnů a jsme spokojeni. Opravdu tady není takové vedro (my máme okna a balkon z obýváku na západ). Tmy jsem se bála taky a není tu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50157
24.4.20 15:10

Řešili jsme v práci, je hodně stupňů odstínění/zatemnění. Volili jsme takový kompromis, tma tam rozhodně nebyla, teplo to jkž takž utlumilo. Doma jsem to loni řešila na poslední chvíli a nalepila tam termofólii z autolékárny. Co se týče tepla, pomohlo to hodně, ale místnost to ztemnilo, byť částečně průhledné to je. Jak se ochladilo, zas to šlo dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34140
24.4.20 15:11

Mobilni klimoska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
24.4.20 15:12

Máme zatemňovací fólie už dva roky. Okna a balkón na jihovýchod. Pomohlo to hodně, v létě se tady dá fungovat…v zimě je o něco větší tma v bytě než byla. Po dvou letech vidím mírné opotřebení (pouze na velkém okně 1,50×1,50 v rozku se loupe)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
24.4.20 15:17

Máme to na všech jižních a západních oknech už rok a docela to pomáhá. Světla není pocitově nijak míň a to ani v zimě, ale teda co teď klíčím kytky za oknem, tak ty nejsou úplně šťastné. Ale rostou!

Máme nějaké takové lehce zrcadlové folie, ne ty úplně nejsilnější (nepamatuju si typ, ani odkud jsou, pardon).

Přes léto díky tomu nepřeplezla teplota v obyváku přes 30°C, zatím co předítm úplně v pohodě. V ložnici k tomu mám ještě zatemňovací závěsy, což je ještě o fous lepší a teď jsem kvůli pylům pořídila zvlhčovač vzduchu a taky to docela ochlazuje. Na lét mám v plánu tam večer nasypat do zásobnáku na vodu i led, abych se vyspala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7594
24.4.20 20:28

Kolik to stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu