Reklama

Zatemňujete dětem při spaní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lolaOV
Povídálka 41 příspěvků 28.07.18 13:22
Zatemňujete dětem při spaní?

Ahojte :) Zatemňujete dětem okna při spaní? Máme doma 15m chlapečka, nedávno přešel asi na jeden spánek za den, takže k večerním hodinám to je někdy náročné, když přes poledne spí jen hodinku. Ale zkusila jsem udělat větší šero v ložnici přes den a celkem to pomohlo k delšímu spánku. V noci spinká krásně vkuse od pár měsíců narození :) Myslíte že to zatemnění může mít nějaký špatný vliv potom na něco? Nebo jak jste to řešili? :) Teď léto, vedro, sluníčko, no nedivím se že tomu spánku takto moc nedá :zed: :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sepru
Kecalka 223 příspěvků 28.07.18 13:36
@lolaOV píše:
Ahojte :) Zatemňujete dětem okna při spaní? Máme doma 15m chlapečka, nedávno přešel asi na jeden spánek za den, takže k večerním hodinám to je někdy náročné, když přes poledne spí jen hodinku. Ale zkusila jsem udělat větší šero v ložnici přes den a celkem to pomohlo k delšímu spánku. V noci spinká krásně vkuse od pár měsíců narození :) Myslíte že to zatemnění může mít nějaký špatný vliv potom na něco? Nebo jak jste to řešili? :) Teď léto, vedro, sluníčko, no nedivím se že tomu spánku takto moc nedá :zed: :lol:

Zdravím
Já taky zatahuju závěsy na odpolední spánek už od malinka ( nezatemnovala jsem jen když byl novorozeně a měl lehčí žloutenku a taky aby se rychle převedl na den a noc ) a mohu říct, že lépe spal jak přes den tak v noci. Asi se lépe vyspí a neruší ho světlo přes den ( i já lépe usnu když sem zatahnu, světlo mi vadí)
Teď nám budou 3 a už sám si kolikrát po obědě zatáhne, že se jde odpočívat. ;)

Daenerys91
Kecalka 339 příspěvků 1 inzerát 28.07.18 13:36

ano, zatemňuji - večer i přes den. Také mi připadá, že syn pak lépe spí a jestli to má negativní vliv na něco, to nevím… Hlavně ho dávám spát teď velmi nalehko, jen plena + triko, žádná deka nic, ani v noci. Spí celkem dobře, v noci celou noc, ale to souvisí s přechodem na um.

elena.78
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 28.07.18 13:38

Já mám 4 měsíční a zatemňuji mu nad postýlkou nebesa, spánek se mu ráno protáhl o dvě hodiny. Při spánku se prý miminkům vylučuje růstový hormon, je tedy důležité, aby spaly co nejdéle.

weyky
Neúnavná pisatelka 19159 příspěvků 73 inzerátů 28.07.18 13:40

Ano,na denní i noční spánek zatahuji žaluzie i závěsy a dítě spí krásně i ve vedrech.Ono to zatemnění je dobré i kvůli tomu,že pak do baráku neperu slunce tolik a není tu takové vedro.Loni jsme žaluzky ještě neměli a rozdíl je znatelný.Ale zatahuji mu na spaní i v zimě.

Uživatel je onlineterien
Kelišová 7390 příspěvků 28.07.18 13:51

Jasně že jo, já taky nespím při světle. A při umělém už vůbec ne, to úplně nesnáším.

Katerina308
Kecalka 462 příspěvků 43 inzerátů 28.07.18 13:53

Já dětem na denní spaní nezatahovala a i tak spaly tři hodiny. Na noc mají zataženo a mladší vstává denně kolem 6:30

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 28.07.18 13:53

zatemění nemá špatný vliv - naopak, pomáhá kvalitě spánku - na to aby se správně uvolňoval spánkový hormon melatonin naopak je potřeba mít tmu.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 28.07.18 13:59

Ano, rolety i závěsy.
Nemá to špatný vliv.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 28.07.18 14:05

@lolaOV i ja se líp vyspím, když je zatemneno. Takže ano, odmalicka.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 28.07.18 14:09

Čekáš nálet? Bombardování? :mrgreen: Já jen, že se zatemňovalo vždy před náletem za druhé světové války. :mrgreen:

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 28.07.18 14:11

Nezatemňujem navíc dceři 7let celou noc ssvítí lampička, nechce spát při tmě bojí se. Upřimně když je chlap na služebce,taky spím s rozsvícenou lampičkou. :oops:

lampicka11
Závislačka 3327 příspěvků 1 inzerát 28.07.18 14:39
@Uju píše:
Nezatemňujem navíc dceři 7let celou noc ssvítí lampička, nechce spát při tmě bojí se. Upřimně když je chlap na služebce,taky spím s rozsvícenou lampičkou. :oops:

Jako by jsi mluvila o mě :lol: . Co jsme bydleli v baráku kde nám strašilo tak běžela i vedle televize abych měla pocit že chlap cuci vedle na Tv :lol: .
Jinak k OT…zatemnuji jak přez den tak večer. Dcera líp usíná

elena.78
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 28.07.18 14:43
@elena.78 píše:
Já mám 4 měsíční a zatemňuji mu nad postýlkou nebesa, spánek se mu ráno protáhl o dvě hodiny. Při spánku se prý miminkům vylučuje růstový hormon, je tedy důležité, aby spaly co nejdéle.
@Ou píše:
zatemění nemá špatný vliv - naopak, pomáhá kvalitě spánku - na to aby se správně uvolňoval spánkový hormon melatonin naopak je potřeba mít tmu.

Jojo, tak přesně ten (hormon) jsem měla na mysli :)

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 28.07.18 14:50

Ano zatemňuji a tak že má úplnou tmu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama