Tloušťka tepelné izolace na domu není jako v projektu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 07:48
Zatepleni domu pri kolaudaci

Zdravím, chci se zeptat ohledně zateplení pri kolaudaci. Kontrolovali Vám kolikatkou máte zateplený dům? Bohužel se nam stála takova nemila věc, mysleli jsme si celou dobu, že máme v projektu polystyren 120 a az jsme dům zateplili a chystáme si všechny papiry ke kolaudaci, jsme zjistili, že máme napsáno polystyren 150. Myslíte, že je to velký problém? Máte s tim někdo zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 04.08.19 07:54

Myslím, že to nikdo neměří.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 07:57

@P4ja jakp taky si myslim ze nebudou chodit a vše premerovat, ale náhoda je blbec. Hlavně bych me asi trefilo kdyby rekli at to dolepime.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 04.08.19 08:10

Ne, byla to vyloženě formalita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 08:12

@Tichošlápek ja se právě toho docela bojim, mame trochu přísnou paní na stavebním úřadu tak snad se dobře vyspí :D

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10117 příspěvků 04.08.19 08:18

Já myslela, že soukromé domy se už nekolaudují. Jsi si tou kolaudací jistá?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 08:22

@Janli ano jsem, kazdy úřad to ma jinak to mi řekla přímo paní na stavebním, kdyz jsem se ji na kolaudace ptala a taky jsem ji rekla, ze jsem myslela, ze je nový zakon, tak cituji přímo její vetu náš úřad stale na kolaudace chodi, ja velice ráda přijdu. Takže proto se raději ptam jestli ma někdo zkušenosti a zateplení jim kontrolovali nebo ne.

llida
Kecalka 494 příspěvků 04.08.19 08:23

Uz se nekolauduje, pravdepodobne k vam ani nikdo neprijde… a pokud ano, priprav chlebicky a o nejake mereni se pani zajimat nebude :lol:

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 04.08.19 08:24
@Anonymní píše:
@Janli ano jsem, kazdy úřad to ma jinak to mi řekla přímo paní na stavebním, kdyz jsem se ji na kolaudace ptala a taky jsem ji rekla, ze jsem myslela, ze je nový zakon, tak cituji přímo její vetu náš úřad stale na kolaudace chodi, ja velice ráda přijdu. Takže proto se raději ptam jestli ma někdo zkušenosti a zateplení jim kontrolovali nebo ne.

Není to kolaudace, resp. už se to tak nejmenuje, ale na kontrolu můžou přijít, u nás byli v dubnu taky. Prošli barák, spočítali okna a dveře a bylo hotovo ;)

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10117 příspěvků 04.08.19 08:29
@Anonymní píše:
@Janli ano jsem, kazdy úřad to ma jinak to mi řekla přímo paní na stavebním, kdyz jsem se ji na kolaudace ptala a taky jsem ji rekla, ze jsem myslela, ze je nový zakon, tak cituji přímo její vetu náš úřad stale na kolaudace chodi, ja velice ráda přijdu. Takže proto se raději ptam jestli ma někdo zkušenosti a zateplení jim kontrolovali nebo ne.

Takže akorát zvědavá baba, co nemá v práci co dělat… :mrgreen: Právě na to koukám jak puk, u nás nikdo nechodí. Ale po pěti letech na mateřské už mi hlava nějak stávkuje, tak se radši ptám…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 04.08.19 08:30

@Janli my loni taky kolaudovali, taky nám na stavebním úřadě řekli, ze oni stále kolauduji. Ale asi jen aby vykázali nějakou činnost, protože u nás přišli, prohlédli dům zvenku, chtěli vidět schody na pudu a hotovo. Trvalo to asi deset minut. :lol:

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 04.08.19 08:39
@Anonymní píše:
@P4ja jakp taky si myslim ze nebudou chodit a vše premerovat, ale náhoda je blbec. Hlavně bych me asi trefilo kdyby rekli at to dolepime.

Tak ti to napíšou do závad a odejdou. Nikdo to nekontroluje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 09:19

Vim ze uz se správně nema kolaudovat alw fakt je to měsíc zpet co jsme se informovala a opravdu mi rekla ze to záleží na úřadu a oni prostě chodi. Teď otazka přiznat to hned nebo delat ze nic a pokud si toho vsimne tak to nejak obkecat? @P4ja a ty zavady se nemusí opravovat? To jako pouze zapíše a dál uz to nebudou resit jo?

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 04.08.19 09:44
@Anonymní píše:
Vim ze uz se správně nema kolaudovat alw fakt je to měsíc zpet co jsme se informovala a opravdu mi rekla ze to záleží na úřadu a oni prostě chodi. Teď otazka přiznat to hned nebo delat ze nic a pokud si toho vsimne tak to nejak obkecat? @P4ja a ty zavady se nemusí opravovat? To jako pouze zapíše a dál uz to nebudou resit jo?

Závady už se taky nezapisují, oni prostě jen uznají, že stavba slouží danému účelu. Když stavíš RD, tak že tam třeba nemáš hospodu. My neměli plot, příjezdovku, v projektu špatně okno a vlez na střechu a potvrdili nám, že závady už dle zákona prostě neexistují. Takže paní k vám nejde na kolaudaci, ale na kontrolní prohlídku, to může. A taky asi na chlebíčky :P ale pokud máte hasičák, zábradlí a nevýrazný odchylky od projektu, neměl by být problém.

mi.anetka
Kecalka 454 příspěvků 04.08.19 10:07

Jsme teď čerstvě po prohlídce z úřadu a toto neřeší. My jsme vše co je jinak přiznali, na vše řekla, že to je maličkost, že to neřeší. Nakonec po prohlídce nám řekla, že máme krásný dům a že by ty změny v průběhu stavby asi taky udělala.

A co teda chtěla byl stavební deník.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama