Zateplení domu - síta v oknech - zkušenosti

59251
24.5.16 08:06

Zateplení domu - síta v oknech - zkušenosti

Ahoj, mám trochu specifický dotaz pro Ty, kterým zateplovali dům.. Před zateplením jsme měli síta v oknech, síto i ve dveřích na balkon.. po zateplení jsme jaksi zjistili, že síta do oken ani na balkon nevrátíme, protože firma dala tak silné zateplení, že na oknech ani dveřích z venku nezůstal žádný lem na upevnění :think: setkal se s tím někdo, lze to nějak řešit, nebo prostě síta vyhodit s tim, že tam již žádné dát nepůjdou, protože není jak je upevnit? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5743
24.5.16 08:11

@martina.se spíš bych si pozvala firmu co se tím zabývá a oni vám už poradí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:18

@Heivka ono to nepůjde nijak a nikam upevnit, to už víme teď, síta nepasují, ten přesah prostě neodstraníme :nevim: nějak tohle zateplení nechápu, žila jsem ve 4 domech, kde se dělalo ale nikde neudělali fasádu takovým způsobem, že z venku zcela zakryjí okna a dveře - tedy rámy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9137
24.5.16 08:31

No spravne ta izolace ma zakryvat i ram, ne uplne celej, ale mela by byt prekryta spara mezi oknem a zdi, takze ke zmenseni toho otvoru dojde. Zadej do googlu -zatepleni osteni-a v obrazkach to uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:38

@Tarinka jj, koukám na to.. problém u nás je v tom, že rám zmizel úplně :think: jsem z toho jelen.. jasný, čekala jsem, že se to zmenší atd, ale že nedam síta do oken a dveří je trochu úlet :think: ono třeba ty dveře nebude ani kam přidělat - leda je navrtat do fasády… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5743
24.5.16 08:41

@martina.se Právě proto doporučuji odborníka, který případně může nabídnout různá řešení. Jinak tenhle problém často vzniká když jsou okna vyměněna dřív, než se dělá zateplení, protože okna je potřeba vybírat s ohledem na technologii zateplování. U nás se musela dát okna se širšími rámy, aby se zakryly tepelné mosty, protože původní okna byla neobvykle zasazená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:47

@Heivka jj, tohle je přesně problém u nás, okna tu jsou cca 4 roky, zateplení teď.. ok, díky, zkusím někoho sehnat, toto se mi nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42339
24.5.16 08:49
@martina.se píše:
@Tarinka jj, koukám na to.. problém u nás je v tom, že rám zmizel úplně :think: jsem z toho jelen.. jasný, čekala jsem, že se to zmenší atd, ale že nedam síta do oken a dveří je trochu úlet :think: ono třeba ty dveře nebude ani kam přidělat - leda je navrtat do fasády… :think:

8o vubec neni videt ram? 8o to vam do tech oken dali stejny zatepleni jako na cely dum ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
24.5.16 08:52
@martina.se píše:
Ahoj, mám trochu specifický dotaz pro Ty, kterým zateplovali dům.. Před zateplením jsme měli síta v oknech, síto i ve dveřích na balkon.. po zateplení jsme jaksi zjistili, že síta do oken ani na balkon nevrátíme, protože firma dala tak silné zateplení, že na oknech ani dveřích z venku nezůstal žádný lem na upevnění :think: setkal se s tím někdo, lze to nějak řešit, nebo prostě síta vyhodit s tim, že tam již žádné dát nepůjdou, protože není jak je upevnit? :think:

Hele existují sítě, které se dávají zevnitř a ten přesah zvenčí je celkem malý. Ale stejně je to prasárna, udělat špalety tak široký, že zakryjí okno. Nám dávali zboku dvojku polystyren a rámy jsou tak ze 2/3 odkryté, ono to je i estetičtější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:52
@a12 píše:
8o vubec neni videt ram? 8o to vam do tech oken dali stejny zatepleni jako na cely dum ne? 8o

jo, dali.. proto jsem v šoku.. otevřeš okno, je tam cca 1 mm rámu a nic prostě.. síta mají přesah 1 cm, takže je můžu tak vyhodit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
24.5.16 08:53
@martina.se píše:
jo, dali.. proto jsem v šoku.. otevřeš okno, je tam cca 1 mm rámu a nic prostě.. síta mají přesah 1 cm, takže je můžu tak vyhodit..

Tak to je masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:54
@Zabatko píše:
Hele existují sítě, které se dávají zevnitř a ten přesah zvenčí je celkem malý. Ale stejně je to prasárna, udělat špalety tak široký, že zakryjí okno. Nám dávali zboku dvojku polystyren a rámy jsou tak ze 2/3 odkryté, ono to je i estetičtější.

jako naše síta se zandavají na rám zevnitř, ovšem mají z venčí přesah přes okno cca 1cm a to už prostě neexistuje. Dřív tam bylo 10 cm rámu, teď není vůbec nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
24.5.16 08:55
@martina.se píše:
jako naše síta se zandavají na rám zevnitř, ovšem mají z venčí přesah přes okno cca 1cm a to už prostě neexistuje. Dřív tam bylo 10 cm rámu, teď není vůbec nic :nevim:

Tvl. co to bylo za magory, že zateplili špalety 10 polyšem. Hehehe. Ono je sice potřeba přerušit tepelné mosty, ale zakrýt celý rám desítkou fakt nutné není. Hlavně musí být rám častečně překrytý, nikoliv ale celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:55
@Zabatko píše:
Tak to je masakr.

nedávno jsme kvůli mláděti nechali udělat komplet balkon, stálo to 5 litrů.. ale čert vem prachy, jenže jsme u lesa, moře vos, sršňů, minulý rok nám malý jednu potvoru sežral, potřebuju to zabezpečit.. chjo tohle, za trest.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:56
@Zabatko píše:
Tvl. co to bylo za magory, že zateplili špalety 10 polyšem. Hehehe. Ono je sice potřeba přerušit tepelné mosty, ale zakrýt celý rám desítkou fakt nutné není. Hlavně musí být rám častečně překrytý, nikoliv ale celý.

no, taky koukám, nikdy jsem se s tim nesetkala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama