Zátěžová scintiografie myokardu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bse.pedro
Kecalka 250 příspěvků 07.07.19 13:30
Zátěžová scintiografie myokardu

Má s tím někdo zkušenost?
Hledal jsem na netu a nemůžu se dopátrat podrobných informací.
Koncem týdne jsem byl nevímproč na kardiologii a lékař mě okamžitě objednal na toto vyšetřená na nukleární medicíně. Dostal jsem tiskopis s poučením, ale jedna věc je tam nejasná. Píšou, že si mám přinést s sebou 50g čokolády a rohlík. Předpokládám, že je to pro hladovce, aby se mohli naprat ihned po vyšetření, před kterým se nesmí 3 hodiny jíst, ale přece jenom…, není to třeba součást vyšetření, že by měřili třeba nějaké látky v krvi před a po požití…? Vyšlo to časově tak blbě, že na kardio jsem byl ve čtvrtek, sestra mě ihned telefonicky objednala na pondělí a když jsem to poučení četl v pátek, zjistil jsem, že je svátek a nikam se nedovolám… :nevim: :roll: 8)

Reakce:
Megerka
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 07.07.19 13:57

Ne to je proto, aby se rychleji vyplavila kontrastní látka ze žlučových cest, musí ti být něco masného. Někde se doporučuje smetanový jogurt, ale čokoláda je přece jenom přenosnější.
Prostě je třeba po vyšetření vyplavit radiofarmakum ze žlučníku.

bse.pedro
Kecalka 250 příspěvků 07.07.19 14:00
@Megerka píše:
Ne to je proto, aby se rychleji vyplavila kontrastní látka ze žlučových cest, musí ti být něco masného. Někde se doporučuje smetanový jogurt, ale čokoláda je přece jenom přenosnější.
Prostě je třeba po vyšetření vyplavit radiofarmakum ze žlučníku.

Takže nebudou prudit, když tam přijdu nevybavenej, bez čokolády…? Ono se to časem vyplaví i bez ní… Já sice čokoládu rád, ale když na ní mám chuť, třeba jednou za půl roku a néé na rozkaz… :roll: 8)

Megerka
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 07.07.19 14:20
@bse.pedro píše:
Takže nebudou prudit, když tam přijdu nevybavenej, bez čokolády…? Ono se to časem vyplaví i bez ní… Já sice čokoládu rád, ale když na ní mám chuť, třeba jednou za půl roku a néé na rozkaz… :roll: 8)

No něco mastného musí být, bacha na to. Žlučník fakt tu kontrastní látku nemá rád.

bse.pedro
Kecalka 250 příspěvků 07.07.19 14:33
@Megerka píše:
No něco mastného musí být, bacha na to. Žlučník fakt tu kontrastní látku nemá rád.

No dobrá, já si teda tu čokoládu s sebou vezmu, kdyžtak jí nechám po vyšetření sestře jako „úplatek“… 8)
Spíš se nemůžu dočkat, až bude po všem, až si konečně budu moct dát kafe, vydržet bez něj 24 hodin bude drsný… 8o 8)

Murka
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 07.07.19 14:34

To je fakt takovej problém si tu čokoládu sebou vzít a pak ji tam sníst? Chceš riskovat problém se žlučníkem jen kvůli tomu, že nebudeš mít chuť na čokoládu?

bse.pedro
Kecalka 250 příspěvků 07.07.19 14:35
@Murka píše:
To je fakt takovej problém si tu čokoládu sebou vzít a pak ji tam sníst? Chceš riskovat problém se žlučníkem jen kvůli tomu, že nebudeš mít chuť na čokoládu?

Můj žlučník potřebuje hlavně kafe a cigáro, bez toho jsem nemožnej… :roll: 8)

bse.pedro
Kecalka 250 příspěvků 09.07.19 13:10

Děkuji za fundované a hodnotné odpovědi, které byly k ho.nu…
Jelikož mi bylo vyšetření odloženo, dozvěděl jsem se, že je to součást vyšetření, po požití čokolády v tunelu sledujou nějaké hodnoty nevímčeho, to mě nezajímalo…
Je od přispěvatelů hezké, že se snaží pomoci alespoň tím, že si vymyslí nějakou pí. ovinu, to je zde asi normální… :nevim: 8) 8) 8)

Váš příspěvek
Reklama