Zátěžový test a přibírání v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 09.11.14 09:39
Zátěžový test a přibírání v těhotenství

AHoj holky jsem ve 24tt a gynekolog mě poslal na zátěžový test ať si tam ve čtvrtek nebo úterý zajdu, ale já se tam dostanu až ve 26tt…myslíte že je to problém? pamatujete si v kolikátém týdnu jste byli vy na tomto testu? A je tu někdo kdo cukrovku s prvním dítětem neměl a s druhým ano??
A ještě mám otázku…doteď jsem přibrala 8 kilo…a doktor mi „vynadal“, že jsem přibrala dost za poslední měsíc asi 6 kilo…prostě hodně piju a mám pocit, že cokoliv sním tak mám hned nahoře…i když se snažim jíst zdravě…s prvním synem jsem přibrala 21kilo…a zbylo mi nahoře jen 4 kila…které jsem nestačila shodit…Taky to tak máte? mám pocit že tloustnu i ze vzduchu:-)…moc se omlouvám za dlouhé čtení:-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pavlats
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 09:41

Problém to není, tento test se dělá mezi 24. a 28. týdnem těhotenství.
S přibíráním neporadím, já se vešla u všech dětí do 12ti kilo.

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 09.11.14 09:46

Já přibrala 35 kg, pak 30 kg a nyní jsem po třetí těhotná a nikdy mi co se týká váhy nic neřekli. Vzdy jsem to do roka a půl shodila…

Příspěvek upraven 09.11.14 v 09:47

Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 09.11.14 09:46

TAk to je super…dekuji…no to já takové štěstí neměla s těma kilama:-D

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 09.11.14 09:48

Proč problém, stačí do 28tt a cpu se a kynu furt, naštěstí to dr nějak neřeší :)

Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 09.11.14 09:58
@slavuska1 píše:
Proč problém, stačí do 28tt a cpu se a kynu furt, naštěstí to dr nějak neřeší :)

KDyž mě doktor vyhrožoval potom otékáním, vysokým tlakem, bílkovinou atd…a to bych prý skončila v nemocnici…ale tlak já mám nízký 90/60…

Radka1979
Závislačka 2838 příspěvků 09.11.14 10:00

U první dčery jsem cukrovku neměla. Taky jsem se kolem 24.tt u druhé dcery během mesice dost přibrala, pak se na OGTT potvrdila cukrovka, stačila dieta. U treti dcery jsem ji měla hned od prvního trimestru na inzulinu. Test se děla 24.-26.tt, pokud není podezření dříve, takže jsi v toleranci.

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 09.11.14 10:03
@Pepčinka píše:
KDyž mě doktor vyhrožoval potom otékáním, vysokým tlakem, bílkovinou atd…a to bych prý skončila v nemocnici…ale tlak já mám nízký 90/60…

Já mela u prvního těhotenství vysoký tlak a je pravda, že jsem byla hodně natekla. Ale rodila jsem v srpnu a bylo tehdy hodně teple léto. Přenášela jsem 13 dnu…druhé těhotenství tedy „jen“ plus 30 kg, nízký tlak a natekla úplně stejne. a to jsem do šestého měsíce nepřibrala ani kilo, takže se ze.mne stal slon jen za tři měsíce. A opravdu mi nikdy nikdo nic neřekl. :nevim:

Lendi86
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 09.11.14 10:21

Ahoj, já přibrala během prvního těhotenství 6 kg, jinak mám normální váhu. Tlak úplně nízkej. :) Každopádně cukrovku sem měla, zjištěnou hned, jak to šlo. Nejdřív dieta, pak i inzulín, vůbec sem jí na sobě nepoznala. Teď sem těhotná podruhé a jdu na ten zátěžový test už na konci prvního trimestru a upřímně počítám s tím, že jí budu mít určitě znovu. 8) Myslím, že je důležité, že na ten test hlavně půjdeš. ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 09.11.14 11:16
@Pepčinka píše:
KDyž mě doktor vyhrožoval potom otékáním, vysokým tlakem, bílkovinou atd…a to bych prý skončila v nemocnici…ale tlak já mám nízký 90/60…

no tak vyhrožovat může, ale neslyšela jsme, že by to nějak souviselo. já jsem těhotná potřetí, a co jsou to otoky fakt nevím, neměla jsem je ani jednou, ani ty normální, bez dalších příznaků :nevim: bílkovinu jsem taky nikdy neměla, tlak jsem měla u prvních dvou standartně mezi 130-140 na cca 90, teď přibírám asi nejvíc, i jsem měla vyšší výchozí váhu, aparadoxně mám tlak nejnižší, v průměru. teď mám občas 140/90, ale většinou tak 120-135/80-85 :nevim:
kdyby šlo vznik preeeklampsie ovlivnit tím, že se bude málo přibírat, to by byl objev tisíciletí. :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 09.11.14 11:37

@slavuska1 Hele, neměl by tomu panu doktorovi někdo říct, že při preeeklampsie je ta případná vyšší váha způsobená otoky (= zadrženou vodou) zapříčiněnou odbouráváním bílkoviny? Že to z přecpávání nebude a pokud už se teda otoky dostaví, tak s tím těhotná má šanci udělat v rámci „samoléčby“ asi akorát jedině navýšením bílkovin ve stravě? :think:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 09.11.14 11:40

@Svistice to asi měl, když ho to nenaučili na medicíně :zed:

ka2ka
Extra třída :D 14178 příspěvků 09.11.14 11:42

Tak někteří doktoři rádi vyhrožují já přibrala 16kg a dostávala jsem každou kontrolu, je fakt, že jsem byla silná už předtím, ale těch 16kg jsem shodila za 6 neděl a doktorka na mě koukala s otevřenou pusou a nechápala jak se mi to povedlo. Nemělo cenu jí vysvětlovat, že se nepřejídám, že prostě zadržuju vodu :nevim:

shopaholicka
Kecalka 239 příspěvků 18.02.15 09:46

Tak ja jsem na zacatku tehotenstvi měla kolem 72-75kg váha mi při mCh 172 cm skakala tak nejak různé, pak začalo 3mesicni obdobi, kdy mi bylo absolutne ze všeho zle- kamos byla jen marmeláda nebo rohlík a pomazankove maslo… Pomalu se to začalo zlepšovat a od 12tt jsem uz jedlá tak nejak normálně.
Pred tehotenstvim bylo me tělo zvyklé na vegetariánskou stravu a rok jsem držela veganismus, ale kvůli miminku si občas maso dam a soju jen minimalne- pr to v tehotenstvi neni to pravé ořechové.)…

No a ted jsem 20+0 a mam 75.1… Jen mam pocit, ze ted to na te váze skáče tak nejak vselijak… KDyz se me doktorka ptala kolik jsem měla pred tehotenstvim řekla jsem 72 ale je možné ze sem měla i 74:D

Jak mi váha skakala a ted jsem měla dlouho 73,5 a najednou to skočilo nad 75 a nejak se na te váze necitim… Kdysi (uz je to 10let) jsem prodělala bulimii, ktera se naštěstí včas podchytila a ja jsem se vrátila do normalu, ale porad proste nejak nedokážu zvladat, ze mi váha jde nahoru a dokonce se bojím, ze budu u doktorky říkat méně, abych se za tu váhu nemusela stydět… Mam v sobe takovy blok… Nema někdo nějakou radu?;)

Ne, nejsem blazen..;-)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.02.15 09:52

Ono je to vicemene fuk, i kdybys doktorce lhala, proni je zajimavy vicemene nejaky extremni narust a to by videla.

A kdybys mela nejake pitome napady, ze jako budes blinkat jidlo, abys nepribirala, tak vez, ze tim ohrozis hlavne sebe, dite si vezme svoje a to i na tvuj ukor. Takze po porodu muzes skoncit s odvapnenymi drolicimi se zuby, anemicka, podvyzivena atd. Tak si rozmysli, zda to stoji za to ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >