Zatvrdlina po zánětu prsu a dobrání ATB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 25.10.14 17:30
Zatvrdlina po zánětu prsu a dobrání ATB

Ahoj, ráda bych se zeptala, máte někdo zkušenost? Dnes jsem dobrala antibiotika po zánětu prsu (kojím 7.týdenní miminko) a stále mám v prsu velkou zatvrdlinu. Rozmasírovat mi to nejde, mačkám co můžu, ale nemizí. Odsát se taky nedaří. Horečky už nemám, ani mě ta zatvrdlina nebolí /pokud nemačkám/. Zmizí sama nebo to mám nějak řešit? Ultrazvuk mi dr. dělal a absces tam není. Prý by to mělo samo zmizet. Leč nemizí :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 25.10.14 17:50

@Fiialka ta atb jsou na „zánět“ zbytečná, je to sterilní záležitost a sama odezní. Jen to trvá. Mě vždy bolela i ruka a zatvrdlina byla cca měsíc, než to povolilo. Časem to zmizne, není důvod k panice. Ten čas ale je potřeba delší.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 17:57

Sterilni? Asi jak u koho… Ja tlacila hnis jeste tyden a dodnes je to muj nejhorsi zdravotni zazitek… kam se hrabe porod. A abscesy u jinych vidam, tak nevim, jak se tam asi mohly udelat, kdyz to ma byt sterilni zalezitost? :nevim:

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 25.10.14 18:03

Já bych tak optimistická nebyla, protože zrovna já jsem ten případ, kdy zánět prsu skončil chirurgickým zákrokem.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 25.10.14 18:08

@mroe @PetraJ A jak to u vás probíhalo? Dalo se tomu nějak předejít?

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 18:12

Ne, nedalo. Aspon nemam ten pocit. Zrejme se mi infikovala nejaka cysta, ktere mam. Nastesti to ATB zvladly, bez nich teda nevim, jestli by me deti mely nejakou matku( nikdy pred ani po jsem nemela horecky pres 40 a halucinace a o te bolesti se ani vypravet neda, kam se hrabe porod).

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 18:14

No ale, pokud u tebe absces nevideli, tak by to snad melo byt OK. Nicmene, kdyby to pretrvavalo i dal, dosla bych si asi na kontrolni UZ.

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 25.10.14 18:15

@Fiialka - tak mě to prso pobolívalo, ani horečku jsem u toho neměla. Pak jsem to říkala doktorce na gyndě a ta mi řekla, že si to mám před každým kojení masírovat, dát si teplou sprchu, prostě klasika, co se při tomhle radí. Tak já masírovala, bolelo to jako prase, ale stejně mi to nepomohlo. Pak jsem šla na gyn. ambulanci, protože moje dr. měla dovolenou a tam mi dal doktor ATB. Ty mi už ale nepomohly, tak jsem šla pod kudlu. Ale měla jsem štěstí, i po tom jsem normálně kojila dál. Ale měla jsem pak hroznou obavu, aby se mi to nevrátilo, ale naštěstí ne. Ani pak po druhým porodu.
A když tak koukám, jak dlouho jsi po porodu, tak mě se to objevilo taky v týhle době.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 25.10.14 18:20

Já jsem právě měla poprvé v životě 40 horečky co nešly srazit paralenem a když už to trvalo 3.den tak mi muž zajel k praktický dr. pro antibiotika, pak jsem asi 5.den zašla na gyndu, tam mi na to koukl utz a prý naštěstí vše vpořádku, žádný absces. No, doufám, že to tedy samo zmizí.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 18:24

Ja to mela taky zhruba ve stejne dobe, jen jednou, u druheho ditete uz ne.

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 25.10.14 19:25

@PetraJ jenže těch, co končí chirurgicky je minimum a musí tam být vstupní brána infekce (ragáda apod), za těch více než 10 let, co jsem laktační poradkyní, jsem viděla jen jeden pravý zánět - bakteriální, kde crp vyrostlo, jinak se jedná opravdu o záležitost spíše funkční. Dojde k prostupu mateřského mléka do tkání, jenže mateřské mléko tělo vyhodnotí jako cizí, proto ten šokový stav - během pár minut (u mě byl třeba nástup jen 30 minut) obrovská horečka, člověk se neudrží na nohách atd… KOlika maminkám dr. vezme crp a atb nasadí cíleně? Nikomu, dají je paušálně… Takže za mě - opravdu v drtivé většině s atb nasazují zbytečně a na uvolnění mlékovodu nemají žádný vliv. Chce to jen čas, správně kojit, nepoužívat podprsenky, které tlačí, nespat si na prsu (můj případ) a ono se to vyhojí a bude bez bolestí.

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 25.10.14 19:26

Ps: strach u mě taky zůstal… „zánět“ (ona je to právě v drtivé většině retence mlékovodu) jsem měla až u šestého dítka, poprvé v jeho pěti týdnech, podruhé v 9. měsících a odprásklo mě to pořádně.

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 25.10.14 19:35

Tak já tam měla absces. V nemocnici mi to rozřízli a vyčistili. A zas tak vzácný to asi nebude, protože když jsem s tím byla na tý gyndě, tak mi dr. říkala, že nedávno poslala taky dvě ženský na chíru.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 20:41

Ja to vidam taky relativne casto. Zrejme proto, ze s retenci k nam clovek nechodi. A ani u me to nebyla jen retence( a pochybuju, ze na kazdou retenci jsou nasazena ATB).

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 26.10.14 07:03

@mroe mám pocit, že každá kojící žena, která přijde na gyndu se zatvrdlinou v prsu na gyn, tak odchází s atb.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >