Zatvrdlina při zánětu prsu

Anonymni
3.1.09 15:10

Zatvrdlina při zánětu prsu

Prosím o radu, rozjel se mi zánět v pravém prsu s teplotou a zimnicí - skončila jsem na antibiotikách. Malou neustále kojím, ale zatvrdlina v horní části v prsu nechce povolit.Jinak vše ostatní povolilo. Nahřívám, odsávám, tvarohuji, zkouším různé polohy a je to stále stejné. Známá mi poradila masírovat měsíčkovou mastí,ale zatím nic. Dnes je to 5.den a už jsem čekala aspoň malé zlepšení. Neměla jste s tímto některá z vás stejný problém? A jak jste se ho zbavily? Děkuji Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.1.09 15:21

Alkohol

Ahoj, měla jsem stejný problém, prso tvrdé a červené jako hrom, nic nepomáhalo až jsem vyzkoušla babiččinu radu - dala jsem si malého panáčka slivky (může být cokoli podobného) do misky, zředila vodou asi 1:5, namočila žínku a přikládala k zatvrdlině hněd po nakojení z nemocného prsa, když jsem nakojila z druhého, umyla nemocné aby stihlo do dalšího kojení vyvětrat a malý nebyl „ovíněný“. A výsledek se dostavil do několika hodin!!! Jediné nepříjemné je že kůže tím alkoholem bude podrážděná a smrdí ale s bolestí při zánětu se to rozhodně nedá srovnat a spraví se to po pár namazání krémem - ale jak říkám na mě to fungovalo skoro hned. Roztok jsem používala několikrát ten stejný, nemusíš si ho míchat pořád znovu.

Přeji brzké uzdravení!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
3.1.09 20:24
:?:

Příspěvek upraven 20.06.14 v 10:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
3.1.09 20:32

Aú......Tak to je mi tě móóóóc líto…
Ale souhlasím se zuzy mě to masírování taky pomohlo a prcka přikládat a přikládat i přes tu strašlivou bolest.

A asi bych navštívila Mudr..je divný,že ti antibiotika nezabrala ani po 5 dnech… :? …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
3.1.09 22:05

Ahoj,

no tak tohle si živě pamatuji a mě teda ty slivovicové obklady taky pomohly a mléko zůstalo. Normálně zatvrdliny rozmasírovávám vařící sprchou s plným proudem i přes bolest, ale tehdy mi to prostě nešlo ať sem dělala co jsem kde vyčetla. No nakonec jsem babiččinu radu poslechla a napatlala. Za jeden den a jedno opravdu :,-(o-maso kojení (kdy se zatvrdlina stěhovala ven) bylo dobře. A schválně píšu kojení jelikož odstříkat mi to prostě nešlo (no ale mě nešlo odstříkávat nikdy a že jsem to zkoušela poctivě a dle všech rad).
Tak ať je rychle dobře.

Pak mě ještě napadá naklusat k Dr. (ale nevím teda kam? jestli na dětské?) kde mají odsávačku elektrickou ta by mohla vycucnout víc než mimčo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
3.1.09 22:09

Osvedcil se mi Paralen, tak 20min pred kojenim. Doporucovala to laktacni poradkyne, pomuze to kanalek uvolnit, takze mliko jde snaze uvolnit.. :o Ale kazdymu zafunguje neco jineho, holt musis zkouset a zkouset. At se to brzy zadari :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
1.3.12 22:11

Udělala se mi zatvrdlina v pravém prsu, skoro přes celý horní vnitřní kvadrant (víc zevněji). K dorci mám ještě tak 5 cm tkáněZkusila jsem to rozmasírovat ve sprše, pomohlo to jen maloučko? CHCe to teplo nebo chladit? Můžu zkusit peckový polštářek? Navíc mám zítra odjet pryč na 10 dní, takže bych to chtěla mít vyřešené. Zánět teda nepociťuju, jen to zatvrdnutí.
Doma je jen rum, pomohl by i ten?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
1.3.12 22:19

danyk měla jsem to samé - před kojením nahřívat, po kojení ledovat … dítě přikládat tak, aby bylo bradou naproti té zatvrdlině, vyhnout se ledováním bradavkám, ale u mě teda fakt pomohlo jedině nahřáv ve sprše jó horkou vodou a chlap se teda do toho opřel a zatvrdlinu vymasíroval, řekla bych až vymačkal, ven … byl to hnus, bylo mi zle, zatočila se mi hlava, okamžitě jsem hodila :poblion: ale ve vteřině úleva a byl klid. Kdyby se mi to stalo znova, tak už neváhám a dělám to stejně. Ale sama bych asi nezvládla si takhle „ublížit“ a jen bych to jemně masírovala :oops: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
1.3.12 22:20

Prcka tam bradou nedám, musel by být u mě a viset z ramene :-). No potěš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
1.3.12 22:22

danyk a chlap není ochoten ti „viset nad ramenem“? jako za mě fakt jedině to rozmasírování, nic ze zmiňovaného mi moc nepomohlo, horečka stoupala a bylo mi hůř a hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
1.3.12 22:29

On tu není, je v práci. Ale maloch teď jedl, snad se neopařil :-), jak to bylo nahřátý a zmenšilo se to. Cítit to tam je. Mám furt masírovat a nahřívat? Mám to hodně vysoko a na kraji, vlastně hned vedle hrudní kosti. Fakt si nedovedu představit, jak to tam prcek masíruje bradičkou při pití :-)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
1.3.12 22:53

danyk on to při pití nemasíruje bradičkou, ale když je jakoby naproti tomu, tak od tama asi saje a tím pádem tu zatvrdlinu povoluje a ubírá z ní (aspoň tak si to vysvětluju) :nevim: Nahřívej, masíruj, snad to povolí :palec: Ale po kojení určitě zaledovat a pak zas nahřívat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
1.3.12 23:07

já jsem si vždycky dala paralen a pak jsem byla třeba i hodinu ve vaně, polivala horkou vodou a to misto rozmasirovavala, proste v tom místě odstříkávala i přes bolest, když si představíš, že máš kanálek, ve kterým je to mlíčko zatvdlý, tak to prostě rozmasírovat a dostat ven, poznala jsem pak i, že odstříkávám ono místo - jednak to bolelo a jednak nebylo mlíčko vodově-bílý, ale trošku do žluta a pak se doporučuje kojit tak, aby dítě směřovalo bradou tam, kde je zatvdlina - má tam největší tah, někdy samo musí pomoct tatínek a dítě přidržet, když je zatvdlina nahoře,
držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26890
1.3.12 23:10

Nejlepsi je, kdyz tam malemu dostanes bradicku jak pise Weruska. Ovsem ne vzdy to funguje - ja kdyz mela taky zatvrdlinu takhle nahore, tak jsem s asistenci chlapa dostala malou do spravne pozice, ona se prisala a hned pustila. Prislo ji to jako strasna sranda - visela mi za hlavou.. Takze timto stylem to nedopadlo, nevypila vubec nic a skoncila jsem na augmentinu.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23832
2.3.12 08:21

Tak ve 3 ráno manžel solidně rozmasíroval, ale je to tam znova. Chladím strouhaným celerem (dobře se dávkuje a ulupuje v kouskách :D ). Hodná lékařka vydá recept manželovi. Tak už se snad nebojím odjet pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama