Zaujala mě hláška. Asi jsem něco udělala špatně.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zacatecnice2
Kecalka 192 příspěvků 01.01.18 19:47
Zaujala mě hláška... Asi jsem něco udělala špatně.

V jedné diskusi mě zaujal komentář:„Mají doma spolehlivě zaparkovanou, věrnou, pracovitou a hodnou služku, která se o všechno postará. Tak co by se trápili se slovem vánoce. Vědí velice dobře, že každá žena je ve vztahu k rodině tak poctivá, že by nikdy nesnesla a neunesla pocit, že všechny neobdarovala.Tak proč by se/leckterý/páníček snažil, hlavně, když je v ledničce pivo a v televizi sport.Ale milé dámy, ruku na srdce, s tím přece jde něco udělat, nebo ne? Každý muž, který žije v partnerském svazku.by měl vědět, že má partnerku jen vypůjčenou, nikoli přidělenou na celý život, jak se mnozí mylně domnívají. Je třeba to těmto studeným čumákům občas připomenout.“

A protože jsem si jako služka připadala, říkám si, jak jsem to mohla změnit… Aby ovšem nebyla doma Itálie.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineElenloth
Závislačka 3771 příspěvků 01.01.18 20:31

@zacatecnice2 A proč sis připadala jak služka? Tak prostě neobskakuj, úkoluj, nesluž.
A co se itálie doma týče, tak každá změna je bolestivá, takže občas to asi jinak nejde, je jasné, že se to chlapovi líbit nebude, ale musíš se za sebe postavit i za cenu nějaké té hádky.
Ta diskuse byla hlavně o tom, jak někteří chlapi nedají svým ženám k vánocům žádný dárek, ne? Tak tam je to přece o domluvě a komunikaci. Když to ty ženské potichu zkousnou a ještě chlapovi podstrojují pod nos, tak co by se pánové snažili.

Emimin7
Kelišová 7281 příspěvků 01.01.18 20:32

Prestan slouzit.

Bábrdl
Generální žvanilka 20605 příspěvků 01.01.18 20:37
@zacatecnice2 píše:
V jedné diskusi mě zaujal komentář:„Mají doma spolehlivě zaparkovanou, věrnou, pracovitou a hodnou služku, která se o všechno postará. Tak co by se trápili se slovem vánoce. Vědí velice dobře, že každá žena je ve vztahu k rodině tak poctivá, že by nikdy nesnesla a neunesla pocit, že všechny neobdarovala.Tak proč by se/leckterý/páníček snažil, hlavně, když je v ledničce pivo a v televizi sport.Ale milé dámy, ruku na srdce, s tím přece jde něco udělat, nebo ne? Každý muž, který žije v partnerském svazku.by měl vědět, že má partnerku jen vypůjčenou, nikoli přidělenou na celý život, jak se mnozí mylně domnívají. Je třeba to těmto studeným čumákům občas připomenout.“A pro­tože jsem si jako služka připadala, říkám si, jak jsem to mohla změnit… Aby ovšem nebyla doma Itálie.

Pokud jsi dosud všem posluhovala, budou se asi změně bránit. :think:

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 01.01.18 20:37
@zacatecnice2 píše:
V jedné diskusi mě zaujal komentář:„Mají doma spolehlivě zaparkovanou, věrnou, pracovitou a hodnou služku, která se o všechno postará. Tak co by se trápili se slovem vánoce. Vědí velice dobře, že každá žena je ve vztahu k rodině tak poctivá, že by nikdy nesnesla a neunesla pocit, že všechny neobdarovala.Tak proč by se/leckterý/páníček snažil, hlavně, když je v ledničce pivo a v televizi sport.Ale milé dámy, ruku na srdce, s tím přece jde něco udělat, nebo ne? Každý muž, který žije v partnerském svazku.by měl vědět, že má partnerku jen vypůjčenou, nikoli přidělenou na celý život, jak se mnozí mylně domnívají. Je třeba to těmto studeným čumákům občas připomenout.“A pro­tože jsem si jako služka připadala, říkám si, jak jsem to mohla změnit… Aby ovšem nebyla doma Itálie.

no ale bez Itálie to nejspíš nepůjde protože pokud jsi do ted dělala vše a budeš chtít přesunout kompetence tak se to muži - pokud není přístupný rozumné debatě prostě líbit nebude

Knihomyš
Extra třída :D 10507 příspěvků 01.01.18 20:47

Část věcí lze ulichotit - u nás dělá řadu věcí manžel protože je děsně šikovný a úžasně mu to jde (na rozdíl ode mě) ;)
Teoreticky je možné, že část věcí lze vypustit, aniž by tím někdo trpěl. Vzpomínám, jak moje matka neustále zběsile šůrovala do doby, než si pořídila psa. Pak mu halt musela věnovat 1 - 2 hodiny denně, úklidové tempo povolilo a nic se nestalo… akorát byla víc v klidu, spokojenější a zbytek rodiny taky :)

Záleží, jestli zakladatelka chce některé věci „jen“ přestat dělat (např. denně čerstvou teplou večeři) nebo jestli chce přesunout práci na partnera. Tipuji, že to druhé je těžší.
Doporučuji přečíst Proč muži milují potvory (Sherry Argov), tam by se asi inspirace našla.

PaníBovaryová
Závislačka 3763 příspěvků 01.01.18 20:54

@zacatecnice2 pripadala a uz si nepripadas?

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 01.01.18 21:05

@zacatecnice2 nesouhlasím, manželku či manžela máme napořád, ale pokud to podelame tak ne. Musíme o ne pečovat. Za mě: pokud chci udělat tip top Vánoce, udělám. Pokud jsem ztrhana a jikdo nepomůže tak to proste tip tip nebude. S tím strachem o Itálii mas pravdu. Zkusila jsem to a Itálie jako prase byla a výsledek žádný. Spis bychom měli ubrat ze svých představ o všem než někoho nutit aby se záprahl.

Bábrdl
Generální žvanilka 20605 příspěvků 02.01.18 13:30
@Catmum píše:
@zacatecnice2 nesouhlasím, manželku či manžela máme napořád, ale pokud to podelame tak ne. Musíme o ne pečovat. Za mě: pokud chci udělat tip top Vánoce, udělám. Pokud jsem ztrhana a jikdo nepomůže tak to proste tip tip nebude. S tím strachem o Itálii mas pravdu. Zkusila jsem to a Itálie jako prase byla a výsledek žádný. Spis bychom měli ubrat ze svých představ o všem než někoho nutit aby se záprahl.

No, ono je potřeba oddělit od sebe potřebu po super naklizeném bytě, kterou má většinou jen žena (vytírání každý den), a provozní věci, které je potřeba fakt udělat (podlaha může být mírně flekatá, ale nějaké čisté nádobí a oblečení mít musíme.)

Třeba moje maminka miluje super pořádek a v jejích představách vlastně neexistuje žádný „čas trávený doma jinak než úklidem“. Prostě kdykoliv jsme byli doma, ona uklízela. A čekala to i od nás. Nikdy nebylo „hotovo“. Tak je jasné, že pokud chceš rodinu „zapřáhnout“ do něčeho takového, tak se budou bránit…

Ale pak je taková běžná údržba typu z něčeho musíme jíst, do něčeho se oblíkat atd. Prostě takové ty věci, které když se neudělají, fakt to posílíš. Než že podlaha se neblýská, ale že je prázdná lednice…

Chlapi to podle mých zkušeností vždycky začnou flinkat. Když jsme spolu začínali, byl on ten na pěšácký pořádek a já ta éterická bohémka. Teď prudím já.

Mně se osvědčilo položit na chlapa ty věci, u kterých bude cítit, že nejsou hotové. U nás je to nákup (jinak není jídlo), žehlí si své košile a věci, co chce mít vyžehlené (na to si potrpí, já nežehlím), nepáruju mu ponožky (z koše vysbírám svoje a jeho mu strčím do krabice do skříně se slovy „spáruj si ponožky“), jeho prádlo věším v prádelně, svoje v koupelně (takhle zlá jsem). Protože dřív jsem ho požádala, ať posbírá prádlo, on řekl „jó“, ale neudělal to. A bylo mu to fuk, posbíral si to svoje v koupelně. S tím je konec.

O podlahy se stará svatá trojice Roomba, Scooba a Braava.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama