Zavádění jogurtu a následný průjem

Poison Ivy
23.7.13 19:08

Zavádění jogurtu a následný průjem

Milé kolegyně, měla bych dotaz - synátor, téměř ukončených 11 měsíců, je od narození na HA mléce. Já, ani manžel alergici nejsme, ale v rodině manžela je alergická zátěž (zvířata a astma). Začali jsme zavádět bílý jogurt po lžičkách, dnes ho měl pátý den, do množství 70 gramů. Druhý den měl ráno průjem (žádné vodové drama), třetí den nic, čtvrtý den opět ráno stejný průjem, dnes ráno a večer také. Třetí den a dnes si taky lehce ublinknul, což normálně nedělá.

Do toho mu roste čtvrtý zub, na rozdíl od tří předchozích ho to určitě bolí, chytá si ouška, cpe si vše do pusy, je z toho celý ztrápený. Takže průjmovat by mohl i z toho.

Až půjdeme k doktorce, určitě to proberu, ale nemám v okolí zkušenost s tím, jestli návštěvu radši uspíšit, jestli jsou při zavádění průjmy relativně normální. Zda zkoušet jogurt dál nebo radši počkat, až se popasuje se zubem a upraví se mu trávení celkově a pak zase začít? To se mi zdá nejlogičtější :).

Děkuji za postřehy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11341
23.7.13 19:16

Kamarádky holčička měla to samý a pediatr jí řekl, že má přestat a zkusit třeba za 14 dní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
23.7.13 19:17

@Poison Ivy já myslím že je to spíš z těch zubů, mladá když jí rostou(teď už jí chybí jen 1 pětka :pankac: :pankac: )tak vždycky průjmovala a do toho i rýmu(většinou vodovou).a do toho je pěkný vedro a to taky nepřidá. Pokud nemá průjem víc jak dva dny(jako všechny stolice za ty dva dny)tak bych to asi neřešila nebo maximálně zavolat k doktorce.jo a mládě mělo HA mlíko taky, já sem fest alergik, ona zatím jen na kakao

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
23.7.13 19:18

Počkala bych, zaváděla jsem prostřednímu teda dřív, měl z toho srajdu, počkali jsme cca 2 měsíce, apk jsem zkusila a bylo to ok. Stejně tak třeba syrová rajčata mu vadili, měl bolebřich, průjem, jí je od 1,5r a dobrý, předtím jsem jednou za pár měsíců zkusila, pos.al se a zas jsme to nechali odležet.
Z většiny těhle reakcí děti vyrostou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
23.7.13 19:27

Zuby mu budou růst už furt, pak některý vypadnou a začnou růst jiný, takže to bys třeba s tím jogurtem mohla čekat taky leta :)) (sranda)… dcera měla po jogurtu taky řidší stolici, ony všechny ty bakterie v něm asi udělají svoje (od toho ale jogurty jsou, ne? :-P), ale ona předtím spíš trpěla na zácpy, takže jsem za řídké hovco byla ráda.
Pokud má ten průjem nějak hodně blbej, tak bych jogurt nedávala nebo ho mixla do něčeho a dávala takto postupně, pokud by i tak měl průjem, stopla bych to a fakt počkala, až ten zub, co ho aktuálně trápí, vyleze. Mít rozežranou prdelku asi není žádnej med :) Nebo zkusit místo klasicky doporučované Hollandie (která je hodně kyselá a vyloženě nadupaná bifidobakteriema - i já dospělá mám po ní hoňku), třeba Choceňák, který je jakoby asi sladší a spíš tučnější. Do příspěvku jsi samozřejmě nenapsala, jaký jogurt dáváš, takže promiň, jestli jsem mimo mísu a Hollandii nekupuješ, já jen podle všech doporučení hádám, že ta Hollandia je první, co maminy svým prckům dávají (já dávala taky, ale brzo jsem přešla na ty Chocně)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
23.7.13 19:30

Jaj, nenapsala jsem jogurt - @rajada děkuji za upozornění - dáváme mu Choceňák :)

• Nahlásit
  • Citovat
1230
23.7.13 19:35

@Poison Ivy Z mé zkušenosti- po choceňáku mi srajdí do dnes, je na něj moc tučný…dávala jsem ho a vysazovala snad 6× a pak koupila holandii, později Floriana a byl klid..zkus ještě změnit značku a hlavně obsah tuku…holandie má kolem 4g, choceňák skoro 10g!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
23.7.13 19:37

Počkala bych. syn mi po zavedení jogurtu zvracel, nakonec se mu potvrdila alergie na mléko a bílky (cca v 10 měsících). oboje pomalu ustává, ale nedávno se po jogurtu osypal na břiše… díky zjištěné alergii na bílky jsme i odkládali MMR vakcínu. ale to je na jinou diskusi ;-)
takže pokud to zatím nechceš hrotit s alergologem (a myslím, že to zatím nutné není), tak bych jogurty nedávala, počkala měsíc dva až bude úplně v pohodě a ani ho nebudou trápit zuby a zkusila jogurt znova. v případě této alergie se stejně nedělá nic jiného než že se alergen vyloučí a s postupujícím věkem testuje, jestli mizí nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
23.7.13 19:42

@Poison Ivy
no tak jogurtem to nebude a budou to zuby :) Nebo je syn extra vnímavý a vadí mu i ten blbej choceňák. A nebo obojí :) Každopádně platí, že bych teda buď do něčeho zamíchala (do pomazánky, omáčky) a zkusila dávat po troškách nebo vynechala a počkala, až se prořežou zuby :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
23.7.13 19:44

@X-333
tak to je zajímavé, ne že bych nevěděla, že v choceňáku je 2× více tuku, ale netušila jsem, že ten tuk taky projímá :) Florian je ale taky hodně tučný, z toho ti dítko nesrajdilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
23.7.13 19:48

@rajada Kupovala jsem ten modrý..tuším 2,8g nebo tak nějak. Synovi jsou 2 roky a po choceňáku nebo mu to dělá ještě pribiňák, je do hodiny zesranej i teď. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
23.7.13 19:51

@X-333
hustý a já žila doteď ve lži, že děcka kaděj vodu kvůli profláklé Hollandii. No tímto se Hollandii omlouvám, v tom jádro pudla asi fakt nebude :)

Já zas do dcery můžu rvát Choceňáky, Lipánky, tučné tvarohy a mlíka a stejně pak všude chytám králičí bobky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
23.7.13 19:57

@rajada tak to už je asi na dítku zase…já prostě dala jako první jogurt choceňák a během několika dní jsi byla jistá, že to má po něm…já se s tím totiž nesrala a dala mu co snědl, žádný po lžičkách..takže když měl pěkný hovínka a pokaždé se mi hodinu po 1/2 jogurtu posrajdil, tak nebylo co řešit a vzhledem k obsahu tuku jsem nejdřív zkoušela změnit značku a pak popřípadě jogurt vysadit-no a už jsem nemusela. Jako neodsuzuju tu jogurty, jen jsem napsala svou zkušenost..každé dítko je jiné a třeba je rarita to naše… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
23.7.13 20:05

@X-333
Však v pohodě, mě to jenom překvapilo, to není nic proti ničemu a proti nikomu ;) Každá zkoušíme, co našim dětem nejvíc sedne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
23.7.13 20:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie