Reklama

Zavádění kupovaných příkrmů - postup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

funnym
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.02.17 22:50
Zavádění kupovaných příkrmů - postup

Prosím o rady, jak postupovat se zaváděním kupovaných příkrmů. Máme nakoupené skleničky od Hippu. Za začátku budeme zkoušet jednodruhové, ale co pak - míchat ty jednotlivé druhy dohromady (když se nedají koupit už rovnou namíchané). Jak do nich přidáváte lepek? Mícháte do nich olivový (nebo jiný) olej? Případně nějaká jiná praktická rada? Moc díky :-) PS - vařit ze začátku určitě nebudu - teď v zimě je u nás na malém městě zelenina opravdu dost ošklivá :-(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 22:56

@funnym Osobně bych šla raději cestou vaření z kupované mražené zeleniny, když nechceš používat aktuální nabídku „čerstvé zeleniny“. Přijde mi to ekonimičtější a míň „s. raní“, než se patlat s mícháním skleniček, které pak budeš případně načté a nesnězené vyhazovat (nebo dojídat - chuťově nejsou teda nic moc).
A lepek zařídíš vařenými obilnými vločkami.

funnym
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.02.17 23:00

@Svistice mražená byla taky varianta, ale máme malý mrazák (máme napůl s tchánovci) a teď ještě plný zamraženého MM :-) Nákup většího je v plánu, ale nebude to hned. Proto chci ze začátku na těch pár lžiček kupované. A dojídat bude manžel - aspoň se k tomu zatím hrdinně hlásí (ještě je neochutnal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 23:06

@funnym Tak na těch pár lžičk (a vím o čem mluvím, dcera byla 3 měsíce expertka a jedla 3-10 pidilžic příkrmu na porci), bych klidně koupila tu „čerstvou“ zeleninu. Jedna mrkev vystačí na tři „obědy“ a i když nebude kontrolovaná a v biokvalitě, tak vzhledm k množství to dítě podle mě nikterak negativně neovlivní.
Navíc mrkev ze skleničky prostě nechutná jako doma vařená mrkev. To ať se na mně nikdo nezlobí, ale chuťově je to prostě nebe a dudy v neporspěch skleniček (ač bio od firm jako HIPP, Alnatura apod.). Jediné, co mi přišlo relativně chutné, byl skleničkový pastyňák.

niki V
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 08.02.17 23:18

Mě syn zase jedl skoro hned celou tu malou sklenku, nemusela jsem nic vyhazovat, par dni jsem zkousela jen par lzicek, ale uplne se vztekal ze chce jeste, ze zacatku jsou sklenicky super, nemusis varit a shanet vsemozne druhy zeleniny atd.Taky jsme zacinali hippem, nejdriv jednodruhovky a pak jsem k jednodruhovkam pridala uz par lzicek masa atd. Pozdeji uz ty kde je vse dohromady. Zadný olej jsem už do skleniček nepřidávala, to jen pokud mu vařím. :mavam:

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 08.02.17 23:40

Klidne mu sklenicky dej. Ale zadny olej tam nedavej. Ony ho uz obsahuji. Tusim repkovy. A treba mu jen k tomu dovar brambory, maso. A kup jen ty zeleninovy. A uvidis jak to bude bastit.kdyz dobre, tak muzes i ty vicedruhovy. Vyber je veliky. A nemusi to byt jen hipp. Dm dela ty sve babylove take v biu.

funnym
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.02.17 23:44

@abidail jj, ty babylove jsou také v plánu - nákupy mám zmáknuté, teď ještě vypilovat přípravu a krmení :-) Už jsem načetla spoustu článků, ale nikde moc praktických „skleničkových“ rad :-(

funnym
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.02.17 23:52

@niki V v takového jedlíka taky doufám, na nějaký plivání a vztekáním moc nemám nervy :-( No, uvidím, jaká bude realita :-) Díky :-)

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 08.02.17 23:54

@funnym tak prakticke rady ke krmeni asi nejsou. Jen prakticke zkusenosti. :lol: bud budes mit stesti a bude ti jist vse nebo smulu a krmeni bude boj. :lol: jo ale radu mam na maso.

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 08.02.17 23:56
@abidail píše:
@funnym tak prakticke rady ke krmeni asi nejsou. Jen prakticke zkusenosti. :lol: bud budes mit stesti a bude ti jist vse nebo smulu a krmeni bude boj. :lol: jo ale radu mam na maso.

Se mi to neodeslalo cely. Maso uvar, rozmixuj a dej do davkovace na led a zamraz. Pak vzdy vyndas jednu kostku a mas porci.

funnym
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 09.02.17 00:04

@abidail jj, takhle mrazíme i MM - ale na to máme tvořítko na led do whiskey :mrgreen:

Uživatel je onlinelea79
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 09.02.17 00:50

@funnym Já začínala také skleničkama. Ze začátku to byl jednodruhový Hipp, podařilo se mi ho tenkrát nakoupit v akci, takže jsem byla připravena. Začínala jsem mrkví, někdo začíná bramborem a dnes bych začala asi pastiňákem. Pokud začneš bramborou, tak tu uvaříš normálně doma. Zavádíš postupně jako normální jídlo, první den dáš pár lžiček, druhý den přidáš a třetí den dáš třeba celou tu malou skleničku (pokud to sní). No a když nemá žádnou reakci, tak jedeš další druh. Můžeš přidat již do toho co zná nebo zkusit samostatně. A pozor na ten Hipp, další skleničky co už mají kombinované, tak obsahují škrob a to už bych mu nedávala. Já kupuji v DM jejich značku Bio a teď i ovocné přesnídávky, malý mi domácí ovoce bojkotuje. :nevim: A ještě rada ke skleničkám, vždy si zkontroluj složení. Jeden se kolikrát nestačí divit, co do toho dají. A pozor i u odzkoušených značek, když mají třeba nový obal, občas je i nová receptura. :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 26269 příspěvků 09.02.17 07:33

Všechny moje děti vyrostly min. do roku na skleničkách. Zvlášť u těch mladších, kdy byly povinnosti se staršími, mi to ušetřilo spoustu času. Nelituji a šla bych do toho znovu. Skleničky Hami a Hipp.

Skleničky jsem nemíchala nikdy nemíchala dohromady, když dítě dojedlo a mělo ještě hlad, v klidu jsem otevřela druhou, jinou. Jednodruhové jsem používala jen na úplném začátku, ale samotnou brokolici bych nejedla ani já, je možno do toho přidat brambor.Olej jsem tam nedávala, ten tam už je, do doma vařených příkrmů jsem dávala čerstvé máslo, ať je nějaká změna.
Nikdy jsem nic nevyhodila, když jsme byli venku, nebylo potřeba nic ohřívat, děti to snědly při tělové teplotě. Stejně tak první dávku po otevření skleničky, druhou porci z ledničky jsem ohřála ve vodní lázni. Děti ze začátku jedly na etapy, takže jsem klidně dala před kojením před spaním, nechala stát na lince a dala zase znovu za dvě hodiny po probuzení. Nikdy se nikomu nic nestalo.

Já bych se zase necrcala s nějakým zamražováním v kostkách na led, mohlo by mě ohrát. Až začaly děti jíst normální porce, přešly na normální jídlo. Podnět, že už nechtějí skleničky, přišel vždy od nich - začaly po dojezení skleničky „ukrádat“ z talíře nám.

Zakladatelko, kdyby ses chtěla zeptat na něco konkrétně, klidně se ptej, měla jsem na skleničkách čtyři děti. A šla bych do toho znovu. Nakupovala jsem ve velkém na internetu, vždy jsem si nechala dovést zásobu tak na dva měsíce. Ještě jsem posbírala různé kupony - od doktorky, kamarádek, které je nechtěly, i slevy za věrnost. Nemám pocit, že bych za to dala víc, když připočítám práci a kvalitu kupované zeleniny v určitých ročních obdobích. A taky jsem nekoupila jedinou krabici UM, takže jsme si to dovolit mohli.

Jana206
Nadpozemská drbna 26269 příspěvků 09.02.17 07:34

Jo a skleničky jsem kupovala jen do věkového určení 10 měsíců(i pro starší dítě),potom už mi to přišel zbytečný mišmaš - zbytečné přísady, které bych do podobného jídla doma nedala.

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 09.02.17 07:38

Máme též skleničky. Ty první bych si naporcovala do tvoritek na led, my měli to štěstí, že jsme chytli ještě sezónu, kdy byla na zahradě mrkev, řepa takže jsem to kombinovala. Olej nepridavam je už ve skleničkách. Teď jsem si byla přečíst složení a žádný škrob tam není (Hipp, Bebivita, Allete) my je přivezli z Německa, protože jsem věděla, že to bude bída přes zimu jak se zeleninou tak s ovocem. No a co si budeme povídat je to i pohodlné, když mám šrumec tak mám pro malou jídlo hned.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama